Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 3 » Squadron Supreme vol. 3 #11

Squadron Supreme vol. 3 #11

Squadron Supreme vol. 3 #11

"Raising The Bar!"

Postacie
Zapowiedź

Wojna między starym i nowym Squadronem Supreme to nie wszystkie problemy Stanów Zjednoczonych. Zawsze można liczyć na starych dobrych terrorystów, kryminalnych geniuszy, zmutowanych astronautów i innych super-ludzi wyskakujących jak grzyby po deszczu.

Cytat

Hyperion: "Now I'm gone, but think of me as a cosmic sword of Damocles - something to scare the kids into eating their spinach or into submission."

Streszczenie

Nowy Jork. Arabscy superterroryści rozpoczynają atak na miasto. Arcanna, Ted, Kathy, Jon i Peter robią, co mogą, aby chronić zebranych na ulicach ludzi, ale nie dają rady uratować ich wszystkich. Liczba ofiar rośnie, aż wreszcie Boyer ma dosyć tego wszystkiego i doprowadza do eksplozji, która zabija wszystkich terrorystów. Nick Fury stwierdza, że dobrze by było, gdyby chociaż jeden z nich pozostał żywy, aby można było go przesłuchać. Jon mówi, że to oczywiste, skąd przybyli, ale pułkownik woli poczekać do analizy szczątków.

Helicarrier. Biogeneral potwierdza, że badając zwłoki terrorystów będzie mógł ustalić, skąd przybyli. Fury ostrzega pozostałych, że tu nie chodzi o zemstę na wrogim narodzie, lecz kontrolę nad superludźmi zanim doprowadzą do kolejnej katastrofy. Następnie pyta się, co się stało z Hyperionem. Ford odpowiada, że wycofał się do Żelaznej Góry, a on nie chciał podejmować decyzji o ataku. Nick mówi, że zrobią to teraz i każe skierować tam Helicarrier.

Gdzie indziej, Ted i Jon rozmawiają o ich obecnej sytuacji, w której Kathy może istnieć jako dwie osoby i ponieważ żaden z nich nie chce jej oddać, decydują, że być może powinni jakoś ułożyć sobie życie we czwórkę kiedy to wszystko się zakończy.

Później. Fury wita na Helicarrierze prezydenta Garretta Rice’a i zapewnia go, że będzie tu bezpieczny. Potem razem z Biogeneralem starają się sprawdzić, co się dzieje z Wolfem, który został wysłany do wnętrza Żelaznej Góry w celu schwytania Hyperiona. Mark jednak nie daje się pokonać Vaughnowi. Leci na spotkanie z Nickiem i przyznaje, że popełnił kilka błędnych decyzji. Fury stwierdza, że zdrada, zabicie prezydenta i morderstwa na skalę masową to nie są drobne pomyłki i każe mu się poddać. Milton odlatuje, nie przejmując się słowami pułkownika i unosi się na orbitę okołoziemską. Tam spotyka Doctora Spectruma, który mówi mu, że Hyperion znów odchodzi po tym, jak narobił bałaganu. Mark odpowiada, że to prawda, ale nawet kiedy go nie będzie, wciąż może służyć jako zagrożenie, dzięki którym inni nie będą się wychylać z szeregu. Następnie żegna się z Ledgerem i odlatuje w kosmos.

Helicarrier. Arcanna mówi Nickowi, że Hyperion odszedł, ponieważ najprawdopodobniej znudził się sprawami zwykłych ludzi. Fury decyduje, że nie ma sensu go ścigać, zwłaszcza, że są teraz inni przestępcy, którymi trzeba się zająć. Wolf przyprowadza Burbanka, który zgadza się pomóc i razem z Biogeneralem zaczyna badać zwłoki terrorystów. W trakcie pracy Emil przygląda się Kathy, która w końcu pyta się, o co mu chodzi. Ten zdejmuje maskę, aby jej pokazać, co zrobiła mu ona i jej przyjaciele podczas ucieczki z bazy lotniczej w Edwards [Squadron Supreme vol. 3 #2]. Kobieta nie widzi na jego twarzy niczego niezwykłego i mówi, że Burbank musi być najmądrzejszym i jednocześnie najbardziej szalonym człowiekiem na Ziemi skoro przejmuje się wyimaginowanymi ranami.

Później. Tucker i Emil wprowadzają szczątki terrorystów do systemów Helicarriera, który ustala skąd oni pochodzili i kieruje się we właściwe miejsce. Fury dostaje pozwolenie na przeprowadzenie akcji od prezydenta i obiecuje, że ludzie odpowiedzialni za zamach już nigdy nie podejmą podobnych działań. Bohaterowie zebrani przez Nicka, którzy teraz nazywają się Regulatorami, są gotowi do walki.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 3 #11 Squadron Supreme vol. 3 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.