Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #25

Nova vol. 4 #25

Nova vol. 4 #25

"Empire Of The Mind"

Postacie
Zapowiedź

Korpus Nóv wkracza do Wojny Królów i zostaje zdziesiątkowany. Aby uratować życie Centurionów, Rich Rider musi odebrać Moc Novy od samego Worldminda.

Cytat

Richard: "Blue blazes, Worldmind! It's critical you pay attention at this time!"

Streszczenie

Richard próbuje powstrzymać ataki Worldmindu opanowanego przez Ego, a jednocześnie przemówić mu do rozsądku, żeby odzyskał nad sobą kontrolę. Przeciwnik oświadcza jednak, że nie jest Worldmindem ani Ego, bo stali się jednością, gdy pierwszy zwrócił się do drugiego o pomoc, gdy został uszkodzony po spotkaniu z Galactusem. Kolejne ataki niszczą bariery z energii kwantowej, które stawia Richard, podczas gdy Worldmind/Ego kontynuuje tyradę o swojej doskonałości.

 

Tymczasem, w centrum dowodzenia Nowego Xandaru, Robbie ma wrażenie, że słyszy krzyki. Inari i Qubit próbują go przekonać, że to tylko efekt uboczny szoku wywołanego niefortunnym losem straconej kohorty, ale on oświadcza, że było to zwyczajne morderstwo i chce porozmawiać z Worldmindem o tym, co zamierza zrobić z tym faktem. Inari mówi jednak, że Worldmind jest niedostępny, bo kontempluje. W tej sytuacji Robbie zaczyna się zastanawiać, czy jego brat nie miał racji, że to wszystko wydarzyło się zbyt szybko i nie są gotowi. Postanawia wykorzystać swoją pozycję i wydaje sobie rozkaz zbadania sytuacji. Po chwili wahania, Qubit dołącza do niego i razem odlatują w kierunku Nil-Rasti.

 

Na statku flagowym floty Shi'Ar, pojmany Malik Tarcel jest przesłuchiwany przez Mentora. Ponieważ więzień nie chce współpracować nawet kiedy pojawia się sam imperator, Vulcan osobiście postanawia nakłonić go do mówienia torturami.

 

Ponieważ kolejne ataki Ego/Worldmindu są coraz trudniejsze do powstrzymania, Richard prosi Wendella o pomoc lub wskazówki. Ten poucza go, że Quantum Bands są bardziej skomplikowane w swej naturze niż Nova Force i jeśli chce stworzyć skuteczną ochronę, musi to zrobić zarówno na płaszczyźnie fizycznej jak i emocjonalnej. Kierując się tą sugestią, Rider tworzy energetyczny odpowiednik swojego pokoju z dzieciństwa, skutecznie odcinając napastnika na zewnątrz. Wykorzystują chwilę wytchnienia, by zastanowić się nad zmianą planu. Richard przypomina sobie, że gdy został zainfekowany przez Phalanx, Worldmind zdołał stworzyć bufor, który chronił część jego osobowości, więc może istnieje szansa na oddzielenie go od Ego w ten sam sposób. Nagle, w jego pokoju pojawiają się Ko-Rel i Rhomann Dey. Wyjaśniają zaskoczonemu Richardowi, że są cząstką świadomości Worldmindu, który wykorzystuje szablony ich osobowości, by nawiązać kontakt. Po krótkim wyjaśnieniu Wendellowi, kim jest ta dwójka, Richard pyta, jak może uwolnić Worldmind spod wpływu Ego. Ku swemu zdziwieniu dowiaduje się, że wcześniej miał rację i Worldmind rzeczywiście oszalał w pewnym sensie. Kiedy Richard otrzymał pełny dostęp do Nova Force groził mu taki sam los, jaki spotkał Garthana Saala, więc za wszelką cenę starał się uchronić go przed negatywnym wpływem mocy, co wywołało pewnego rodzaju sprzężenie zwrotne, a infekcja, spotkanie z Galactusem i Ego doprowadziły do obecnej sytuacji. Żeby to naprawić, Rider musi więc odzyskać pełnię Nova Force, a wtedy będzie mógł zresetować wyższe funkcje Worldmindu i zainstalować je od nowa. W tym momencie, Ego/Worldmind przebija się przez ścianę, więc Richard postanawia nie tracić czasu na walkę i zabrać się do rzeczy. Gdy przeciwnik zdaje sobie z tego sprawę, przejmuje kontrolę nad wszystkimi centurionami i wysyła ich do walki z Richardem. Starając się unikać walki i zrobić im jak najmniejszą krzywdę, Rider przebija się do głównego huba w centrum Nowego Xandaru. Zanim jednak dosięgnie go, zostaje otoczony i osaczony przez centurionów. Mimo ciągłych ataków, próbuje przekonać Worldmind, że przez cały ten czas podświadomie próbował mu pomóc, tworząc Korpus i zdejmując z niego inne obowiązki. W końcu, Worldmind waha się, a Richard wykorzystuje ten moment, by wskoczyć w kulę energii i zaabsorbować ją na powrót. Gdy wyłania się z błysku jako Nova Prime, oddaje Wendellowi bransolety, a kiedy Ego znów rusza do ataku, wybuchem energii rozprasza go.

 

Jakiś czas później, Richard znów staje przed Worldmindem. Ten dziękuje mu za pomoc i wyjaśnia przy okazji, że eksplozja energii uszkodziła mózg Ego, więc przez kilka najbliższych wieków nie będzie zagrożeniem. Oświadcza też, że niestety uszkodzenia w jego matrycy osobowości są nieodwracalne i będzie musiał wyłączyć ją, by naprawić podstawowe funkcje, więc jest to ich pożegnanie. Richard stwierdza, że będzie mu go brakowało, a Worldmind dziękuje za wszystko i rozprasza się. Gdy jednak Rider próbuje go wezwać odpowiada mu inny głos. Rozpoznaje go po tonie i sposobie mówienia, ale wszelkie wątpliwości rozwiewają się, gdy do głosu dołącza obraz - Worldmind wgrał zapasowy schemat osobowości i jest to osobowość Ko-Rel. Nowy Worldmind wyjaśnia, że odzyskanie Nova Force ustabilizowało strukturę komórkową Richarda i nic już mu nie grozi. Teraz pozostaje tylko pytanie, co dalej z Korpusem.

 

Gdy Malik Tarcel odzyskuje przytomność zauważa, że stoi przed nim ktoś w uniformie Korpusu. Osobnik ten oświadcza, że nazywa się Garthan Saal i przybył, by go uratować.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nova vol. 4 #25 Nova vol. 4 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.