Avalon » Serie komiksowe » Marvel Mystery Comics 70th Anniversary Special » Marvel Mystery Comics 70th Anniversary Special

Marvel Mystery Comics 70th Anniversary Special

Postacie
Zapowiedź

Oryginalny Human Torch, Toro, Sub-Mariner, Angel i Ferret łączą swoje siły w celu powstrzymania nazistowskich sabotażystów, kierowanych przez jednego z pierwszych wrogów Torcha.

Streszczenie

Wiosna 1941, Cony Island. Wezwany przez swoją przyjaciółkę, Betty Dean, Namor przybywa do wesołego miasteczka. Dociera na miejsce w samą porę, aby uratować ją przed uzbrojonymi mężczyznami. Sama policjantka też potrafi się bronić, o czym może się przekonać jeden z napastników. Po rozbiciu głównych sił przeciwników, dziewczyna wyjaśnia, że miała się tu spotkać ze swoim informatorem, który właśnie jest ścigany. Namor bez namysłu rusza do akcji. Widząc kłopoty swoich ludzi, dowódca oddziału wyciąga pilota i uruchamia swój plan rezerwowy. Na niebie pojawia się płonąca postać. Sub-Mariner myśli, że to znienawidzony przez niego Human Torach i próbuje go złapać. Coś się jednak nie zgadza, ponieważ ogień przeciwnika jest zielony i zimny. Aby odwrócić uwagę bohatera, przeciwnik zamraża kolejkę górską , która zaraz zawali się na Betty i jej informatora. Na szczęście Namor w porę ich ratuje, a towarzysz policjantki oferuje, że udzieli wszystkich wyjaśnień w swoim mieszkaniu. Na miejscu przedstawia się jako detektyw Ferret, który pomaga policji wyjaśnić zniknięcie profesora Zoga. To geniusz robotyki i twórca Electro. Podejrzewają, że porwali go naziści, aby zbudował dla nich armię. Zielony stwór, z którym dziś walczyli, jest prawdopodobnie jego dziełem. Dodatkowo Niemcy rozwijają także tajemniczy projekt Blockbuster, który pomoże im wygrać wojnę w Europie. Namor w swej arogancji od razu podejrzewa Human Torcha i chce go ścigać. Detektyw proponuje inne rozwiązanie – po prostu zaprószą go na spotkanie.

Jakiś czas później Betty, Ferret i Namor spotykają się na dachu komisariatu z Torchem i Toro. Sub-Mariner od razu przystępuje do oskarżeń, czego nie może znieść porywczy pomocnik Hammonda. Po opisie przeciwnika, Jim domyśla się, że mają do czynienia z szalonym naukowcem o imieniu Doctor Manyac. Wynalazł on kiedyś strój, który wytwarzał zielony ogień. Wyposażył on w niego gangsterów, których nazwał Green Flames. Książę nie wierzy w te kłamstwa. Toro już chce się rzucić na bohatera, ale jego opiekun powstrzymuje go i odlatują. Namor po wszystkim dostaje burę od Betty za swoje zachowanie. Tym czasem na lecących Human Torcha oraz Toro napada oddział Green Flames. Mają sporą przewagę liczebną. Jim każe chłopakowi wracać na komisariat. Sam tymczasem wytwarza ogromny wybuch, który niszczy przeciwników. Oszołomiony nastolatek ledwo dociera na dach, gdzie komunikuje pozostałym bohaterom, że Torch został złapany.

Do sklepu mięsnego przez okno wlatuje Angel. Wie, że to kryjówka niemieckich szpiegów. Po porządnym obiciu przeciwników zabiera się do przesłuchania ich szefa. Chce wiedzieć, gdzie przetrzymywany jest Human Torch i gdzie jest projekt Blockbuster. Jako dodatkowy argument służy mu groźba użycia piły do mięsa.

Tym czasem kryjówce nazistów, Jim więziony jest w specjalnym pojemniku, gdzie nie może użyć swojego płomienia. Manyac chwali się, że naziści poznali się na jego geniuszu. Prezentuje także porwanego profesora Zoga. Wykorzystali go do zbudowania armii robotów, które uzbroili w technologię Green Flames. Pomógł im także przy tworzeniu projektu Blockbuster. Teraz, dzięki schwytanemu bohaterowi, będą w stanie wyposażyć je nie tylko w moc lodu, ale i ognia. Kiedy szaleniec napawa się swym zwycięstwem, do budynku przez okna wpadają Namor, Toro i Angel. Dodatkowo przez drzwi wchodzi oddział policji z Betty i Ferretem na czele. Rozpoczyna się walka bohaterów z robotami. W zamieszaniu doktor oraz przywódca oddziału nazistów uciekają, a Sub-Mariner uwalnia Torcha. Toro zdejmuje kajdanki Zogowi, który następnie wzywa na pomoc swojego robota – Electro. W tym momencie naziści wyciągają swojego asa w rękawie, którym jest projekt Blockbuster. To ogromny robot typu Green Flame. Do walki z nim ramię w ramie stają Namor i Human Torch. Pojedynczo nie są w stanie pokonać przeciwnika, Hammond proponuje więc połączyć siły. On swoim płomieniem osłabi barierę przeciwnika, dzięki czemu Książę będzie mógł uderzyć. Ich wspólny atak się udaje i robot zostaje pokonany. Po walce Namor arogancko stwierdza Jimowi, że ich sojusz był tymczasowy i prędzej piekło zamarznie, niż będzie walczył u boku takich jak on.

[Uwaga: w numerze znajdują się dodatkowo reprinty historii "The Human Torch" z Marvel Mystery Comics #4 (luty 1940) oraz "The Ferret" z Marvel Mystery Comics #5 (marzec 1940)]

Autor: Spell

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.