Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates » The Ultimates #12

The Ultimates #12

The Ultimates #12

"Persons Of Mass Destruction"

Postacie
Cytat

Fury na widok zniszczeń jakie dokonał Thor: "SWEET MOTHER OF GOOD! I thought this guy was supposed to be a pacifist man."
Thor: "A pacifist with a big, scary hammer, General."

Streszczenie

Thor i Tony walczą z wrogiem w powietrzu. Duże spustoszenie wśród statków Chitauri sieje mjolnir. Także na ziemii żołnierze obu stron prowadzą ostrzał.

Kleiser kontaktuje się z Captainem, który w tym momencie wsiada do samolotu. Proponuję, aby zakończyli wreszcie swoje zmagania. Mówi też, że przypomina to rok '45. W tym momencie nadlatuje Steve i nadziewa obcego na dziób swojego samolotu. Kieruję maszynę w zbiorniki z paliwem i wyskakuje z niej. Potężna eksplozja wstrząsa bazą. Po chwili jednak, z okrzykiem bólu i złości na ustach, z płomieni wyskakuje Kleiser. Cap atakuje go tarczą. Ten jednak szybko zbiera się po ciosie, kopie Steve'a i wykręca mu rękę, po czym uderza go pięścią w nos. Cap odtrąca napstnika kopniakiem. Następny kopniak Steve'a nie dociera do celu. Obcy śmieje się z niego, mówi że te lata, które spędził w lodzie spowolniły go. Cap atakuje go i karze mu się zamknąc i umierać. Mężczyźni wymieniają kolejne ciosy. W pewnym momencie Kleiser podnosi z ziemii pręt z przyczepionym kawałkiem betonu i okłada nim Rogersa. Ten pada na ziemię. Kosmita stojąc nad nim mówi mu, że to wszystko jego wina. Gdyby nie przeszkodziłby im w czasie wojny to wszystko nie stałoby się. Chce, żeby Cap o tym myślał, kiedy będzie umierał.

W innej części bazy Hawkeye ostrzeliwuje wroga z karabinu zamontowanego na samochodzie. Ciągle nie ma wsparcia powietrznego. Nie ma także wsparcia naziemnego, gdyż wszyscy zajęci są ewakuowaniem ludzi w pobliżu bazy. Kontaktuje się z Widow. Ta przy pomocy Janet zajęła główny budynek. Ciągle szukają broni, która ma zniszczyć Ziemię. Nagle tuż przed samochodem Bartona spada strącony statek obcych. Pojazd rozbija się. Clinton łączy się z Iron Manem, mówi mu, że właśnie stracił oddział ludzi. Ten odpowiada, że to wina Thora, który najwyraźniej zatracił się w walce. Thor karze Starkowi zniknąć z nieba. Potężne błyskawice zbierają się wokół syna Odyna. Uwalnia on energię i uwolnione pioruny sieją spustoszenie wśród statków wroga. Fury jest zszokowany. Myślał, że Thor jest pacyfistą. Ten odpowiada, że jest pacyfistą, ale z wielkim, strasznym młotem. Statki obcych spadają, a Thor wzbija się w niebo, aby walczyć dalej.

Nick, obserwując walkę Kleisera z Captainem, wydaje polecenie, aby uczynić go niewidzialnym na sześćdziesiąt sekund. Kleiser okłada Steve'a swoją bronią zrobioną z betonu i pręta. Mówi mu, że naziści strasznie się go bali. Mimo, że mieli obcych za pomocników byli przekonani, że pokrzyżuje on ich plany. Następnie łapie oszołomionego Rogersa za głowę i wyznaje, że od dawna chciał go zjeść. Od chwili, gdy zobaczył jego zdjęcie na plakacie rekrutacyjnym. Nagle w pobliżu głowy Kleisera pojawia się karabin i głos każący zjeśc mu to. Z broni wystrzeliwują pociski i trafiają obcego w głowę. Nie robią one jednak na dowódcy Chiaturi żadnego wrażenia. Mówi on do Fury'ego, że kilka pocisków nie zabije go, a także, że jego zabawki nie uchronią go przed jego wzrokiem. Odpycha generała celnym kopnięciem.

Żołnierze prowadzący ewakuację informują, że jeden ze strąconych statków obcych kieruje się ku miastu. Do spadającej maszyny podlatuje Iron Man. Łapie statek od spodu, kieruje całą energię w silniki napędowe zbroi i zmienia trajektorię spadającej maszyny na tyle, aby ta ominęła miasto i spadła nie wyrządzając wielkich szkód.

Na miejsce docierają jednostki wojskowe. Stark leży w zbroi na ziemi wzywając sanitariusza. Zwymiotował do hełmu. Leżąc powtarza, że nie może tam wrócić. Jeden z żołnierzy mówi mu, że uzupełnią jego energię podłączając go do miejskiej sieci. Tony powtarza, że nie może tam wrócić. Żołnierz zadaje pytania, że jeśli nie on to kto. To otrzeźwia umysł Starka. Rozgląda się dookoła i widzi zbierających się wokół ludzi. Każe żołnierzom podłączyć się do miejskiej sieci energetycznej. Zbroja ładuje się, pochłaniając większość energii z całego stanu. Iron Man wraca do walki.

Baza wojskowa. Wewnątrz budynku Widow i Wasp oczyszczają bazę z resztek kosmitów. Zabijają wszystkich techników oszczędzając jednego. Chcą, aby powiedział im jak dezaktywować bombę. Ten odmawia. Widow zabija go bez chwili wahania. Wasp ogląda plany bomby. Zastanawia się jak mają ją wyłączyć, jeśli instrukcje napisane są w języku obcych.

Nick znów próbuje przeszkodzić Kleiserowi. Ten ponownie go odpycha. Każe Captainowi się poddać. Ten jednak nie rezygnuję. Uderza Kleisera odpychając go, łapię tarczę i wbija ją w klatkę piersiową obcego krzycząc: "Poddać się?, wskazuje na literę "A" na swoim kostiumie i dodaje: "Myślisz, że ta litera oznacza Francję?". Następnie wyrywa tarczę z nieruchomego ciała obcego i pomaga Fury'emu podnieść się. Ten kontaktuje się z wiszącym nad ich głowami helikopterem. Udziela pozwolenia na traumatyzację Bannera.

W helikopterze przebywa wraz z oddziałem żołnierzy, związany kaftanem bezpieczeństwa, Banner. Jeden z żołnierzy podchodzi do niego i uderza go pięścią w brzuch i twarz. Uderza go jeszcze kilkakrotnie i informuję Captaina, że ten nie chce się zmienić. Leżący na ziemi doktor mówi, że próbował im to wytłumaczyć. Już nie może zmieniać się w Hulka dzięki antidotum jakie zastosował. Fury każe przejść do planu B, biorąc na siebie pełną odpowiedzialność za wynik. Żołnierz łapie Bruce'a i wyrzuca go z helikoptera.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.