Avalon » Serie komiksowe » Dark Wolverine » Dark Wolverine #75

Dark Wolverine #75

Dark Wolverine #75

"The Prince" - part 1 of 3

Postacie
Zapowiedź

Debiut nowej serii! Dzięki Normanowi Osbornowi, Daken przejął pseudonim znienawidzonego ojca. Jak długo będzie nosił miano Wovlerine'a? Nie wiadomo, ale na pewno zrobi niezłą demolkę przez ten czas.

Cytat

Kobieta: "You and me. I don't care where. I want you to make me scream."
Daken: "I would love to. You have beautiful bone structure. Wouldn't take many cuts to expose it. And it would definitely make you scream."

Streszczenie

Avengers Tower. Osborn przypomina Dakenowi, że jest Avengerem, a to oznacza, że w opinii publicznej ma uchodzić za bohatera. Co ważniejsze, musi zachowywać się jak bohater, bo najważniejsze jest to, co ludzie widzą, a kreowaniu wizerunku nie pomaga zachowanie takie, jak to uwiecznione na udostępnionym w Internecie filmiku, na którym nowy Wolverine, zarzynając uzbrojonych bandytów, w niewybrednych słowach każe przypadkowej kobiecie uciekać. Mutant kwituje to stwierdzeniem, że stara się, jak może.

Później, stojąc na dachu Wieży, Daken rozmyśla nad tym, że po raz pierwszy w życiu nie musi się ukrywać – oczywiście dalej to robi, ale tym razem ukrywa się na widoku, wśród ludzi, którzy nie mają pojęcia, kim jest – tak jak Osborn. Idąc korytarzem w Wieży Daken wspomina, jak zeszłej nocy sprawdził swoje akta i upewnił się, że Norman nie ma pojęcia o jego wpływających na emocje feromonach. W tym samym czasie dwóch ochroniarzy oskarża jednego z pracowników o włamanie się do archiwum i czytanie ściśle tajnych dokumentów. Mężczyzna próbuje się bronić, ale gdy widzi przechodzącego obok młodego Wolverine'a, przyznaje się do wszystkiego. Tymczasem Daken przyciąga z pomocą swoich mocy uwagę mijanej agentki H.A.M.M.E.R..

Później. Norman przeprowadza odprawę przed ważnym przyjęciem, na którym jego Avengers i agenci H.A.M.M.E.R. będą ochroniarzami. Po jej zakończeniu Spider-Man dogryza Wolverine'owi w związku z incydentem z kobietą i filmikiem. Rozmowa schodzi na Logana, a gdy Daken stwierdza, że w przeciwieństwie do tego, co myśli reszta drużyny nie wie, jak to jest mieć go za ojca, Gargan udaje wzruszonego. Mutant uderza go więc w krtań i jak gdyby nigdy nic wraca do rozmowy. Mac zmienia się w swoje paskudniejsze "ja" i atakuje go od tyłu, ale zamiera w bezruchu, podobnie jak wszyscy inni w sali, gdy Sentry mówi, żeby przestali. Venom niechętnie odchodzi od Dakena, zmieniając formę na ludzką, a sam syn Wolverine'a pyta Hawkeye'a, jak to jest zabić własnego ojca. Lester odpiera, że było to świetne uczucie i proponuje, że za drobną opłatą zabije też jego ojca. Mutant nie przyjmuje propozycji, zamiast tego pytając rozmówcę, czy zabił go za to, że był przez niego molestowany, czy za to, że mu się to podobało? Zdenerwowany Bullseye rzuca w Dakena jedną ze swoich strzał, która przebija jego dłoń i utyka w barku. Krzyczy, że to było jedyne ostrzeżenie, po czym wychodzi wraz z innymi Mścicielami. Wolverine'owi w opuszczeniu sali pomaga agentka H.A.M.M.E.R.. Gdy wychodzą na korytarz, Daken wyciąga strzałę ze swojego ciała i mówi kobiecie, żeby zaprowadziła go do łóżka. Kilka godzin później agentka nie może uwierzyć, że przespała się z Wolverinem, ale ten każe jej się wynosić, bo musi się przygotować do imprezy.

Później, na przyjęciu, Daken wdaje się z Ms. Marvel w krótką rozmowę na filozoficzne tematy. Widzi Hawkeye'a otoczonego wianuszkiem kobiet, ale Karla odradza jakiekolwiek ruchy przeciwko niemu. Mutant zgadza się z nią, ale potajemnie wykorzystuje swoje feromony, by zmusić Lestera do czucia do niego nienawiści i zazdrości – jak to robił już od trzech tygodni. By udowodnić swoją męskość zafascynowanym Wolverinem kobietom, Lester namiętnie całuje jedną z nich, druga jednak podchodzi do Dakena z niedwuznaczną propozycją, ten jednak grozi jej śmiercią lub kalectwem [patrz cytat numeru - przyp. S_O]. Gdy kobieta ucieka, Venom podchodzi i komentuje tę scenkę. Daken stwierdza, że najwyraźniej będzie tej nocy spać sam, chyba, że jego rozmówca zechce to zmienić. W tej chwili do pomieszczenia wpada Fantastyczna Czwórka szukająca Osborna. Gdy Norman podchodzi do nich pytając, jak może im pomóc, Richards pokazuje mu strzałę wyciągniętą z nogi Johnny'ego i żąda wyjaśnień. Podczas, gdy Hawkeye próbuje wytłumaczyć, że to nie jego wina, popijający martini Daken uśmiecha się, powtarzając w myślach słowa Osborna, że najważniejsze jest to, co ludzie widzą.

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Wolverine #75 Dark Wolverine #75 Dark Wolverine #75

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.