Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #27

Nova vol. 4 #27

Postacie
Zapowiedź

Nova wyrusza na ratunek nowym rekrutom Korpusu, wśród których jest jego brat, Robbie. Na drodze stają mu jednak Ravenous, Blastaar oraz Xenith i jej Praetorianie.

Cytat

Worldmind: "Rider, you're going head-on into a war zone at maximum velocity."

Nova: "Just watch what I do for an encore."

Streszczenie

Podążając za sygnałem z nadajnika Robbiego i wskazówkami Worldmindu, Richard, Irani i Morrow zbliżają się do objętej wojną planety Kree-Lar. Opuszczają bramę podprzestrzenną z pełną prędkością i natychmiast zabezpieczają swoją pozycję w mieście. Szybkie rozeznanie ujawnia, że w pobliżu jest kilka dużych bram teleportacyjnych, które najwyraźniej prowadzą ze Strefy Negatywnej. Niestety, łączność z Worldmindem zostaje przerwana, więc nie mogą przeanalizować dogłębnie sytuacji. Rider zgaduje, że to sojusznicy Vulcana i decyduje, by nie mieszać się w konflikt, a jedynie wysłać ostrzeżenie na Ziemię i do Galaktycznej Rady. Tymczasem, skupiają się na odzyskaniu sygnału z lokalizatora i ruszają jego tropem. Nie docierają jednak daleko, gdyż nagle zostają strąceni z nieba potężnym wyładowaniem energii. Okazuje się, że jego źródłem jest Cosmic Control Rod, będący teraz w posiadaniu króla Blastaara, który tryumfalnie staje nad pokonanymi.

 

W pałacu Ravenousa, Robbie stara się jak może, by utrzymać Strontian w polu grawitacyjnym. Wciąż powtarza oskarżenie o zbrodnie wojenne, przypominając ze szczegółami, jak wymordowała oddział Nova Corps, który poddał jej się. Obiecuje też Ravenousowi ochronę przed wojskami Shi'Ar, chociaż w tej chwili nie jest w stanie jej zapewnić, bo zatrzymanie Strontian pochłania całą jego energię i uwagę. Pociesza go jednak, że udało mu się uruchomić swój lokalizator i spodziewa się posiłków lada chwila. Strontian zaczyna się śmiać, gdy to słyszy.

 

Gdy tylko Irani i Morrow odzyskują przytomność, rzucają się na Blastaara. Richard próbuje ich powstrzymać, lecz znowu zostają powaleni. Tym razem Nova Prime otacza ich polem siłowym, a sam próbuje wytłumaczyć królowi Strefy Negatywnej, że nie zamierza z nim walczyć i chce jedynie odszukać brata. Blastaar przerywa walkę i oświadcza, że udzieli mu swej łaski w imię dawnych czasów, gdy walczyli ramię w ramię. Daje im piętnaście minut na przeszukanie cytadeli Ravenousa, zanim zrówna ją z ziemią. Richard korzysta z okazji, by spytać, skąd wziął broń Annihilusa, ale dowiaduje się tylko, że należy ona do władcy. Nie zadając dalszych pytań, zabiera swoich pomocników i odlatuje. Obecni na miejscu członkowie Gwardii Imperialnej głośno protestują, ale Blastaar stwierdza, że w ich imieniu nic nie obiecywał. Co więcej, im również daje piętnaście minut na powstrzymanie Ridera i odbicie swojej liderki.

 

Ravenous wyjmuje broń i próbuje zabić Strontian, lecz nie tylko nie przynosi to efektu, ale także rozprasza uwagę Robbiego, więc prosi go, by więcej nie robił takich rzeczy. Strontian zauważa, że słabnie, bo krew leci mu z nosa, ale Robbie zapewnia, że da sobie radę. Nagle, słyszy w swoim hełmie głos Richarda, który informuje, że jest już blisko i prosi, by wytrzymał. Kiedy Robbie mówi mu, że aresztował Strontian i stwierdza, że chyba przecenił swoje siły, Rich mówi, że jest z niego dumny. Połączenie jednak urywa się, więc czym prędzej rusza do sali tronowej, przebijając się przez wszystko po drodze. Gdy dociera na miejsce, zastaje Strontian, wolną i stojącą nad jego bratem. Z furią rusza do ataku.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nova vol. 4 #27 Nova vol. 4 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.