Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #513

Uncanny X-Men #513

Uncanny X-Men #513

"Utopia" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Osborn ma swoich Avengers, a teraz i swoich X-Men. Emma zdradziła X-Men i połączyła siły z Cloakiem, Dagger, Professorem X i Namorem.

Cytat

Xavier w mowie do reporterów: "Scott Summers, please call for an end to the violence you've provoked in your people and stand down as de facto leader".

Streszczenie

San Francisco, ratusz. Osborn i profesor Xavier wspólnie wydają oświadczenie, w którym wzywają Cyclopsa i X-Men do poddania się. Norman zapewnia, że Avengers nie chcą krzywdzić mutantów i będą oni aresztowani wyłącznie wtedy, gdy złamią prawo. Konferencja zostaje zakończona.

 

Na ulicach San Francisco walka pomiędzy członkami X-Men i Dark Avengers przybiera na sile. Venom rzuca się na Colossusa, jednak ten uderza go fragmentem betonu. Na miejscu pojawia się Iceman, który zabiera Rasputina.

 

San Francisco, Alcatraz. Beast i Xavier kontynuują swoją rozmowę. Hank nie jest pewny, czy jego rozmówca to rzeczywiście Professor X. Nagle Charles mówi Beastowi, że idą po niego. Chwilę później drzwi celi McCoy’a otwierają się. Strażnicy prowadzą go do pomieszczenia z Omega Machine. Na miejscu wita go Dark Beast.

 

Tymczasem w innej części więzienia Osborn pokazuje Emmie członków jej nowej drużyny: Dakena, Cloaka, Dagger, Mimica i Weapon Omegę. Siedzący na wózku Xavier stwierdza, że grupa wygląd interesująco. Frost każe skończyć mu te wygłupy. Doskonale wie, że nie jest Professorem X. Mystique wstaje z wózka, mówiąc, że miała już dość tego siedzenia. Emma jest wściekła. Oświadcza, że nie chce jej w drużynie. Osborn zapewnia ją, że Mystique jest mu potrzebna wyłącznie dla prasy. Dodaje, że w jej krwi znajdują się nanoboty, które wybuchną, jeśli złamie reguły. Frost przygląda się drużynie, mówiąc, że to zespół Normana. Ten zaprzecza i stwierdza, że Emma może dodać, kogo zechce. Kobieta mówi, że ostatni członek drużyny właśnie przybył. Osborn odwraca się i widzi stojącego za sobą Namora. Chwilę później drużyna zostaje zaprezentowana na konferencji prasowej. Emma oświadcza, że od teraz sprawami mutantów zajmą się jej X-Men.

 

Szpital. Do leżącego w łóżku Traska podchodzi pielęgniarz. Kiedy pochyla się nad nim, Bolivar dotyka go, infekując technowirusem. Po chwili wychodzi na korytarz i zaczyna zarażać personel i innych pacjentów szpitala.

 

Siedziba X-Men. Wszyscy słuchają wystąpienia Emmy. Pada pytanie o zatrzymanych mutantów. Osborn mówi, że są przetrzymywani w placówce przystosowanej do ich mocy i nie dzieje im się krzywda. White Queen potwierdza te informacje. Surge jest wściekła, słysząc jej słowa. Cyclops uspokaja wszystkich. Mówi, że teraz muszą czekać na rozwój wydarzeń.

 

Bar GenePool. Hellion i kilkoro innych mutantów odbywa naradę. Keller mówi, że ludzie mają dość mutantów, nie chcą pokojowych rozwiązań, chcą krwi. Dodaje, że nie podda się bez walki. Sunspot i Avalanche próbują uspokoić młodzież. Hellion wyjaśnia, że nie zamierza atakować ludzi Osborna i jego samego. Według jego planu grupa mutantów skorzysta z prawa do zgromadzeń i w miejscu publicznym będą agitowali o swoje prawa. Oczywiście, w sytuacji stanu wyjątkowego w mieście zostaną aresztowani, ważne jednak, aby świadkami tego było jak najwięcej osób. Match pokazuje miejsce na mapie, które uważa za idealne do tego celu.

 

Alcatraz. Norman oprowadza Emmę po więzieniu przygotowanym dla mutantów, kiedy dochodzą niepokojące wieści z Union Square. Grupa mutantów wywołała zamieszki w tamtym rejonie. Frost zbiera swój zespół i oświadcza, że czas na ich pierwszą misję. Gdy Dark X-Men docierają na miejsce, Hellion i jego towarzysze atakują ich. Szybko jednak okazuje się, że przeciwnicy są od nich o wiele silniejsi. Starcie kończy Emma aresztując Helliona.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Uncanny X-Men #513 Uncanny X-Men #513 Uncanny X-Men #513 Uncanny X-Men #513 Uncanny X-Men #513 Uncanny X-Men #513

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.