Avalon » Serie komiksowe » Dark Wolverine » Dark Wolverine #76

Dark Wolverine #76

Dark Wolverine #76

"The Prince" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Podróż Dakena, syna Wolverine'a, trwa. Na przeszkodzie w realizacji jego makiawelicznych planów staje Fantastic Four!

Cytat

Wolverine i Hawkeye (do Osborna, o sobie nawzajem): "He's out to get you."

Streszczenie

Na zebraniu Avengers Ares stwierdza, że powinni byli walczyć z Fantastic Four, ale Osborn tłumaczy, że nie mogą otwarcie walczyć z Pierwszą Rodziną Marvela, za to mogą ich wykorzystać – i to właśnie zrobili, swoim profesjonalnym zachowaniem pokazując, że są lepsi od Czwórki, wpadającej z krzykiem na ich przyjęcie. Gdy bóg wojny się sprzeciwia, Norman obiecuje, że prędzej czy później staną do walki z FF, ale na swoich warunkach. Ms. Marvel zauważa, że ich szef powinien ich ostrzec, zanim zdecydował się na taki PR-owski chwyt, więc Osborn przez zęby cedzi, że gdyby było to zaplanowane, wiedzieliby o tym. Gdy każe swoim Avengers się rozejść, Karla podchodzi do Dakena i pyta, co sądzi o tej sytuacji. Sama uważa, że jedynym logicznym wyjaśnieniem jest to, że ktoś wrobił Bullseye'a, ale Wolverine stwierdza, że równie możliwe jest to, że Lester zrobił to, bo jest szalony i próbuje wrobić jego samego. Nagle do dwójki podchodzi Norman i prosi o chwilę na osobności z Dakenem. Pyta go, czy był trenowany na samuraja jak jego ojciec, a gdy słyszy odpowiedź twierdzącą stwierdza, że japońscy wojownicy byli także nadzwyczaj dobrymi łucznikami. Mutant domyśla się, o co chodzi jego szefowi i przypomina, że jedyna strzała, którą posiadał, to ta, która wczoraj przebiła jego ramię. Gdy Norman pyta, dlaczego Bullseye miałby go wrabiać, Daken odpiera, że zabójca pewnie chce dorwać samego Osborna.

W Baxter Building Thing i Torch stwierdzają, że powinni byli walczyć z Avengers Osborna, ale Reed przypomina, że Mściciele stoją po stronie prawa i atak na nich tylko zaszkodziłby tylko im samym. Domyśla się, że dokładnie na tym zależy Normanowi. Nagle, w pomieszczeniu pojawia się Daken, który ma dla nich propozycję. Zanim jest w stanie ją wyłożyć, zostaje zaatakowany przez Bena, jednak z łatwością unika większości jego ciosów. Gdy Thing w końcu go łapie, Wolverine sugeruje, że Ben pewnie wolałby trzymać w ten sposób Torcha, przez co Grimm wpada w szał i zaczyna masakrować mutanta. W porę zostaje jednak powstrzymany przez Johnny'ego. Gdy wszystko się uspakaja, Daken z trudem wstaje i przeprasza stwierdzając, że tak działa na ludzi. Czwórka jednak już to wie, ostrzeżona przez Logana. Avenger przyznaje, że nie układa mu się z ojcem, ale to nie z jego powodu do nich przyszedł. Reed jest gotów wysłuchać jego propozycji.

Tymczasem na dachu budynku naprzeciw siedziby FF stoi Hawkeye w cywilnych ciuchach i z przygotowaną kamerą. Nagle pojawia się przed nim Iron Patriot, chcący wiedzieć, czego tu do jasnej cholery szuka. Bullseye tłumaczy, że pilnuje dla niego Dakena i twierdzi, że to syn Logana wrobił go w incydent z Torchem. Gdy Norman pyta, czemu Daken miałby to robić, Lester odpiera, że pewnie chce dorwać samego Osborna.

Tymczasem w Baxter Building Daken tłumaczy, że Osborn wkrótce straci całą swoją władzę, a Sue i Ben zgadują, że nie chce pójść na dno ze swoim szefem. Wolverine stwierdza jednak, że chce od niego uciec, dopóki nie zmienił się w kogoś, kim nie chce być. Członkowie FF niedowierzają, wskazując na fakt, że ich rozmówca jest najprawdopodobniej najstarszą osobą w pomieszczeniu i nie za bardzo ma jak się zmienić. Daken tłumaczy więc, że nie został wychowany przez swojego ojca, ale gdy zaproponowano mu, żeby "był" nim, przyjął ofertę z ciekawości. To przeżycie było dla niego oświeceniem – nie jest Loganem i nie chce nim być, ale nie chce też się zmienić w kogoś pokroju innych sługusów Osborna. Problem w tym, że sam nie może opuścić Avengers, dlatego zwraca się do nich – Norman dąży do konfrontacji z Czwórką i w końcu uda mu się do niej doprowadzić. Ale wtedy FF będzie miała swojego człowieka w Mścicielach.

Na dachu Osborn niedowierza Bullseye'owi, ale ten przypomina, że Daken jest w tej właśnie chwili u Fantastic Four, a on ma to nagrane. Gdy więc Reed zgadza się na propozycję Wolverine'a, komórka tego drugiego się odzywa, informując o SMS-ie – Norman prosi o przekazanie pozdrowień Reedowi. Daken wmawia jednak Richardsowi, że to tylko wezwanie na zebranie i twierdząc, że prawdopodobnie jest obserwowany, mówi, że nie może po prostu wyjść z budynku. Ben zgłasza się więc do pomocy. Po chwili Osborn otrzymuje SMS-a, w którym Daken każe przygotować kamerę. Po chwili Wolverine wypada przez okno, a za nim wychodzi rzucający pogróżkami Thing. Norman uśmiecha się, mając to wszystko na taśmie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Dark Wolverine #76 Dark Wolverine #76 Dark Wolverine #76 Dark Wolverine #76 Dark Wolverine #76 Dark Wolverine #76 Dark Wolverine #76 Dark Wolverine #76 Dark Wolverine #76 Dark Wolverine #76 Dark Wolverine #76

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.