Avalon » Serie komiksowe » Dark X-Men: The Beginning » Dark X-Men: The Beginning #2

Dark X-Men: The Beginning #2

Dark X-Men: The Beginning #2

"The Temptation of Cloak and Dagger"

Postacie
Zapowiedź

Utopia tie-in.
Kim są członkowie Dark X-Men i jak się nimi stali - przekonaj się tu!
Każdy zeszyt to trzy jedenastostronicowe historie. Pierwsze skupią się na takich postaciach jak Emma Frost, Mimic, Cloak & Dagger, Daken, Weapon X i Dark Beast!

Cytat

Daken do Osborna: "Enjoy the culturs. I hear it's what separates us from the savagers"

Streszczenie

Kolumbia. Norman Osborn leci helikopterem razem z jednym z bossów narkotykowych. Wezwał on Osborna, ponieważ Cloak i Dagger niszczą jego pola marihuany. Iron Patriot obiecuje się tym zająć. Norman pojawia się przed dwójką nadludzi i mówi, że pragnie z nimi porozmawiać. Tyrone chce go wciągnąć do Dark Dimension jednak szef HAMMER ostrzega go, że jeżeli spróbuje to zrobić, będzie musiał go zabić za pomocą bomb wcześniej już umieszczonych przez jego ludzi wewnątrz jego Dark Dimension. Jako dowód pokazuje trzymany w ręku detonator. Wówczas Cloak i Dagger zgadzają się wysłuchać, co ma do powiedzenia. Iron Patriot mówi im, że może udostępnić dla nich zasoby potrzebne do niszczenia pól z marihuaną w każdym zakątku świata, a oni muszą tylko przyłączyć się do jego X-Men. Cloak i Dagger zgadzają się na jego ofertę. Wiedzą jednak, że jeśli się nie zgodzą, ten wysadzi Tyrone’a. Wówczas Osborn wciska detonator i całe pole narkotykowe wybucha. Norman informuje ich, że w drodze na rozmowę z nimi umieścił na całym polu bomby. Cloak przenosi ich do bazy X-Men.

 

"Weapon Omega"

 

Postacie:

* Iron Patriot

* Dark Beast

 

Budowa szpitala na północy kontynentu, Michael Pointer dowiaduje się, że na dole jest jakiś gość w garniturze i chce z nim rozmawiać. Tym człowiekiem okazuje się Norman Osborn. Weapon Omega nie chce z nim rozmawiać i po krótkiej kłótni odwraca się i rusza z powrotem w stronę budowy. Wówczas Iron Patriot informuje go, że w okolicy doszło do wycieku MGH i wszyscy na budowie w ciągu 20 minut staną się mutantami. Wówczas Michael biegnie na budowę, by ostrzec kolegów, gdy dociera na miejsce jeden z nich spada nieprzytomny z wyższego piętra budowanego szpitala. Chwilę później drugi umiera za kierownicą buldożera. Pointer ucieka z budowy, by oddalić się od nich i nie narażać na niebezpieczeństwo. Drogę zagradza mu Osborn, który informuje, że dalej znajduje się szkoła z uczniami chwilowo zmienionymi w mutantów. Proponuje mu swoją pomoc. Informuje go także, że pomoże mu również Hank McCoy - jeden z największych ekspertów dotyczących mutacji. Weapon Omega zgadza się na ofertę Normana.

 

"I am Daken"

Postacie:

* Daken

* Iron Patriot

 

Daken stoi przed lustrem i upomina siebie, że nie jest swoim ojcem, nawet jeśli teraz używa jego pseudonimu. Wychodzi na zewnątrz, gdzie czeka na niego Osborn i wsiadają razem do limuzyny. Norman proponuje mu wstąpienie do jego X-Men. Daken myśli, że Iron Patriot traktuje go jak jakiegoś idiotę, który mu za tę propozycję podziękuje i będzie jego wiernym pieskiem. Podjeżdżają pod operę, zdziwiony Daken pyta Normana, co tu robią. Ten stwierdza, że nabierają kultury, bo tylko ona odróżnia ich od barbarzyńców z przeszłości. Wchodząc do opery, Osborn pokazuje mu elitę miasta, która stoi spokojnie w kolejce, by wejść do środka, a oni nie muszą dzięki władzy, jaką posiada Norman. Zasiadają w loży i szef HAMMER wprowadza Dakena w fabułę opery, którą jest „Król Edyp”. Mówi, że główny bohater zabija swojego ojca, żeni się ze swoją matką i zostaje królem, po czym stwierdza z ironią, iż Dakenowi nie grozi taki los. Wściekły syn Wolverine'a wysuwa szpony i pyta się Iron Patriota dlaczego chce go w X-Men. Ten odpowiada, że Wolverine jest jedną z najważniejszych postaci X-Men i każda drużyna potrzebuje głupiego Berzerka sprawiającego problemy. Daken pyta, czy Norman uważa, że jest on wariatem. Ten wybucha śmiechem i stwierdza, że każdy, kto udaje swojego ojca, nosi jego kostium tylko po to, by go zabić musi być wariatem. Po czym mówi mu, że kiedy każe mu nałożyć maskę, ten ma to zrobić. Daken przerywa mu jego wykład i mówi, że sztukę „Król Edyp” napisał Sofokles - ateński twórca, żyjący między V a IV wiekiem przed Chrystusem. Oratorium Stravinskiego pierwszy raz zostało wystawione w 1927 roku, libretto zostało napisane przez surrealistycznego filmowca i poetę Jean Cocteau zanim zostało przetłumaczone na łacinę, a na końcu historii Edyp odkrywa, co zrobił i wyłupuje sobie oczy, po czym popada w szaleństwo. Informuje zdziwionego Osborna, że przyłączy się do jego X-Men, lecz nie jest swoim ojcem i nie jest szalony. Mówi, że dla niego szaleństwem jest włożenie na siebie Goblińskiego kostiumu i śmianie się, jak wariat, zrzucając bomby na ulicę. Po czym radzi dla Normans, by ten obejrzał operę, ponieważ słyszał, że kultura jest tym, co odróżnia ich od barbarzyńców.         

Autor: Selwa

Galeria numeru

Dark X-Men: The Beginning #2 Dark X-Men: The Beginning #2 Dark X-Men: The Beginning #2 Dark X-Men: The Beginning #2 Dark X-Men: The Beginning #2 Dark X-Men: The Beginning #2 Dark X-Men: The Beginning #2 Dark X-Men: The Beginning #2 Dark X-Men: The Beginning #2 Dark X-Men: The Beginning #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.