Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #226

X-Men: Legacy #226

X-Men: Legacy #226

"Suppressing Fire" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Utopia tie-in
Rogue, Gambit i Danger jadą dołączyć do X-Men w San Francisco. Na miejscu zastają jedynie płomienie. Dark Avengers przybyli do miasta i nie biorą jeńców. Moment, problemem jest to, że biorą jeńców. Osborn trzyma miasto w garści, a mutanci muszą wybierać stronę - Cyclopsa i X-Men, czy Osborna i Dark X-Men. Czyją wybiorą przybywający do miasta X-Mani i jeden z ich największych wrogów?

Cytat

agent H.A.M.M.E.R. (po zaatakowaniu Trance): "If she dies, we were somewhere else."
Gambit: "Homme, if she dies, you're gonna be in a whole lot of somewhere elses."

Streszczenie

Gdzieś nad Morzem Koralowym. Rogue, Gambit i Danger zmierzają do San Francisco na spotkanie z X-Men. Nagle na pokładzie samolotu pojawia się Pixie, która mówi, że Cyclops dostał wiadomość Anny, ale potrzebuje widzieć się z nią natychmiast, więc Megan teleportuje wszystkich do miasta. Tam, na dachu jednego z budynków, Scott nie jest zadowolony z towarzystwa, w jakim znajduje się Rogue, ale ponieważ nie ma czasu na kłótnie, szybko przedstawia sytuację. Opowiada przybyłym o zamieszkach i interwencji H.A.M.M.E.R. [Dark Avengers/Uncanny X-Men: Utopia] Teraz głównym zadaniem X-Men jest ochrona mutantów i niewinnych ludzi znajdujących się na ulicach. Rogue oddaje się pod rozkazy Cyclopsa i prosi go, aby powiedział jej, od czego ma zacząć. Scott kieruje ją i jej towarzyszy na ulice, gdzie według sióstr Cuckoo znajdują się Trance i Indra. Anna każe swojej grupie rozdzielić się i odnaleźć młodych mutantów, jednocześnie pomagając komu tylko się da.

Niedaleko. Hope i Dragoness uciekają z nieprzytomnym Toadem przed agentami H.A.M.M.E.R., ale trafiają w ślepą uliczkę. Tamara staje do walki, ale przeciwnicy szybko ją obezwładniają. Trance próbuje wysłać swoją astralną formę po pomoc, ale agenci porażają ją. Kiedy zastanawiają się, co zrobić z dziewczyną, pojawia się Gambit i szybko rozprawia się z przeciwnikami. Trance mówi Remy’emu, że nie może połączyć swojej astralnej formy z resztą ciała. Do zaułka teleportuje się Ariel w towarzystwie Onyxxa, przedstawia się LeBeau i mówi, że zajmie się Hope.

Clinton Park. Idąc za tropem Indry, Rogue znajduje nieprzytomnego agenta H.A.M.M.E.R. Dotykając go przejmuje jego wspomnienia i dowiaduje się, że Paras został zaatakowany, kiedy próbował wrócić do domu i sprawdzić, czy jego przyjaciołom nic się nie stało. Nie widząc innego wyjścia, Indra przybrał opancerzoną postać i znokautował przeciwnika. Rogue zamierza szukać go dalej, ale wtedy pojawia się Ms. Marvel, która chce ją aresztować. Karla wie, że zdolności Anny polegają na dotyku przeciwnika, więc umiejętnie atakuje ją stając się niematerialną we właściwych momentach. Widząc, że nie ma szans w walce z Ms. Marvel, Rogue podnosi karabin i strzela w szklany dach mieszkania. Karla fazuje przez spadające odłamki szkła, co pozwala Annie uciec przez nią na zewnątrz, ale sama zostaje ranna.

Castro. Avalanche i Erg prowadzą tłum demonstrantów na barykady ustawione przez H.A.M.M.E.R. Widząc Gambita, mają nadzieję, że pomoże im, ale Remy mówi, że nic nie zyskają rozpoczynając zamieszki i każe im się rozejść. Tymczasem agenci H.A.M.M.E.R. rozsuwają się, robiąc miejsce Aresowi, który szybko rozprawia się z Ergiem i Avalanchem. Gambit każe bogu pozwolić pozostałym uciec, więc ten zwraca swoją uwagę na Cajuna i atakuje go. Remy rzuca naładowane energią karty w jeden z budynków, którego ściana wskutek wybuchu przewraca się na Aresa. Bóg wydostaje się spod gruzów i uderza LeBeau, ale na jego szczęście łapie go Danger, która razem z Rogue przybyła Gambitowi na pomoc. Anna dotyka Aresa i zaczyna przejmować jego moc, ale jest jej zbyt dużo dla niej. Remy ładuje pokrywę od studzienki, którą Danger rzuca w boga, oddzielając go od Rogue. Anna mówi, że czuje się dobrze i wykorzystując siłę zabraną Aresowi odtrąca na bok agentów H.A.M.M.E.R. i zabiera ich pancerny pojazd, aby móc łatwiej poruszać się po ulicach. Mindee Cuckoo telepatycznie powiadamia Rogue, że Trance nie dotarła Mariny i znajduje się gdzieś blisko niedaleko Anny. Kobieta obiecuje, że ją znajdą, po czym razem z Danger i Gambitem rusza do akcji.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Legacy #226 X-Men: Legacy #226 X-Men: Legacy #226 X-Men: Legacy #226 X-Men: Legacy #226 X-Men: Legacy #226 X-Men: Legacy #226 X-Men: Legacy #226

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.