Avalon » Serie komiksowe » Agents Of Atlas » Agents Of Atlas #2

Agents Of Atlas #2

Agents Of Atlas #2

"Agents of Atlas" - part 2: "Building the Army"

Postacie
Cytat

Dugan: "Loosing Jimmy Woo left a vacancy up in directoriate. We want you to take the position. Means more clearance, better pay... free hookers..."
Khanata: "This isn't american humor I'm not picking up on again, is it?"
Dugan: "Well, the hookers part... they ain't free"

Streszczenie

W kwaterze głównej S.H.I.E.L.D. Dugan i Khanata podczas wideokonferencji z Reedem Richardsem próbują dowiedzieć się czegoś o latającym spodku, który wczorajszej nocy zabrał Jimmy'ego Woo. Zdaniem lidera Fantastic Four statek nie mógł być pilotowany przez Marvel Boya. Jego moc była mocno uzależniona od bezpośredniego wpływu energii słonecznej, więc nie mógłby uczestniczyć w nocnej akcji, jak ta wczorajsza. Gdy Grayson ostatni raz był widziany przez FF, wydawał się być szaleńcem. Zaatakował bank, który odmówił mu pożyczki i miał pretensje o brak medycznej pomocy dla jego ojczyzny. Kolonia Eternals na Uranie, w której się wychowywał, została zniszczona przez kataklizm, kiedy on był na Ziemi. Przybył na miejsce katastrofy zbyt późno, by móc cokolwiek zdziałać. Widok ginącego miasta prawdopodobnie zachwiał jego równowagę psychiczną i od tamtej pory było z nim coraz gorzej. W końcu przyjął więcej energii, niż jego ciało mogło utrzymać i dosłownie wyparował. Jego bransolety znalazło potem S.H.I.E.L.D., później zaś wpadły w ręce Quasara.

To wszystko, co wie Mr. Fantastic na temat Marvel Boya. Przyznaje, że niektóre szczegóły mogą wydawać się dziwne, a Khanata widzi kolejne zagadki. Dlaczego zaawansowana cywilizacja Eternals miałaby potrzebować medycznej pomocy od Ziemi? Po co Marvel Boy chciał wziąć kredyt? I jak mógł pomóc kolonii, skoro jego moce nie przewyższały zdolności mieszkańców Urana? Dugan ma na te pytania doskonałą odpowiedź - Bob po prostu oszalał. Przechodzą do rozmowy o Gorilla Manie. Okazuje się, że Derek odkrył dolinę, gdzie Hale przemienił się w małpę. Wysłał tam swoją kuzynkę, która porozmawiała na ten temat ze starszym tamtejszego plemienia.

Wakandyjski sprzęt Khanaty przedstawia wizualizację opowieści starca o Gorilla Manie. Według jego słów ludzie-goryle pojawiają się w dolinie od pokoleń. Zanim stał się małpą, Ken Hale był poszukiwaczem przygód. Pragnął zgłębić tajemnicę nieśmiertelności. Pewnego dnia usłyszał legendę, według której ten, kto zabiję małpę, która chodzi jak człowiek, nigdy się nie zestarzeje. Wyruszył na poszukiwania, lecz gdy odnalazł bestię, nie mógł jej zabić - zbytnio przypominała człowieka. Zgubił się jednak w dolinie, został zaatakowany przez goryla i musiał strzelić, by ocalić własne życie. Umierająca bestia stała się na powrót człowiekiem, a Hale przekształcił się w Gorilla Mana. Zyskał wprawdzie nieśmiertelność, lecz stracił na zawsze ludzki wygląd.

Kiedy wizualizacja opowieści starca kończy się, Dugan proponuje Khanacie objęcie stanowiska, które zostało zwolnione przez Woo. Ten zdziwiony zastanawia się, skąd ten awans - przecież pomylił się i wprowadził Hale'a, podwójnego agenta, do kwatery głównej S.H.I.E.L.D. Dugan wychodząc kwituje to krótkim "Witaj w Ameryce".

Kontynuując śledztwo Khanata stara się dopasować wszystkie elementy łamigłówki i udaje się do strzeżonego przez S.H.I.E.L.D. domu Jimmy'ego Woo. Gdy przechodzi przez taśmy zabezpieczające drzwi, słyszy hałas i wyciąga broń. Tę jednak miażdży mu macka M-11, któremu towarzyszą Gorilla Man i ubrany w szklany hełm Marvel Boy. Jednak gdy do pokoju wbiega jeden ze strażników, widzi jedynie Khanatę przeglądającego biurko Woo i zaraz odchodzi. To iluzja wywołana przez Boba, który każe robotowi wypuścić szamoczącego się Dereka. Po chwili w pokoju pojawia się Johnny Woo. Khanata jest zdziwiony jego młodym wyglądem, a po chwili okazuje się, że Woo nie pamięta niczego od momentu ostatniego spotkania z Marvel Boyem. Muszą więc przeprowadzić śledztwo, aby dowiedzieć się czegokolwiek o ostatnich wydarzeniach. Wakandyjczyk proponuje im współpracę z S.H.I.E.L.D., zostaje jednak wyśmiany przez Kena.

W tym czasie, gdzieś indziej ktoś bardzo przypominający Yellow Clawa uważnie obserwuje na ekranie rozmowę, która toczy się w domu Woo. Wydaje się być szczególnie zainteresowany słowami Khanaty, który mówi, że wie, gdzie jest Venus. Tajemniczy osobnik z zadowoleniem stwierdza, że to więcej, niż się spodziewał, a historia wraca na właściwy kurs i Fundacja wciąż jest silna.

Wkrótce wszyscy agenci są już na pokładzie statku Boba. M-11 zachowuje się nieco dziwnie, rejestrując trasę ich podróży. Khanata interesuje się sposobem sterowania spodkiem. Gdy Woo zastanawia się, czy na Ziemi mają podobne rzeczy, pojawia się wściekły Hale. W "toalecie" na statku nie ma wody ani papieru toaletowego, więc Ken czuje się nieco zagubiony. Bob prosi, by o nic się nie martwił, tylko robił swoje, a resztę zaprasza na drugi poziom statku. Tam odtwarza dokładnie wszystko, co było w domu Jimmy'ego, by ten mógł spokojnie przeprowadzić śledztwo. Jimmy przegląda pobieżnie swoje notatki na temat Atlas Foundation, po czym wszyscy udają się na odpoczynek.

Po pewnym czasie lądują w Afryce, gdzie wita ich Kal'ti, kuzynka Khanaty. Hale jest zaskoczony - znajdują się w tej samej dolinie, w której dokonała się jego przemiana. Kal'ti opowiada im, że normalnie w tym miejscu już zostaliby zaatakowani. Gorilla Man potwierdza - próbował wrócić tu trzy lata temu, lecz dolina pogrążona była w walkach. Dziewczyna prosi, by spojrzeli na dolinę teraz. Oczom bohaterów ukazuje się sielankowy widok uśmiechniętych ludzi, beztrosko spacerujących po okolicy. Ich zdziwienie jest jeszcze większe, gdy zauważają machającą do nich Venus. Okazuje się, że prowadzi ona tu swoją "misję". Bogini czule wita się z agentami i nakazuje swoim "poddanym" wydać ucztę na ich cześć. Tymczasem Jimmy oddala się od reszty, obiecując wrócić za chwilkę. Venus przytula się do Boba i zastanawia nad jego zmienionym wyglądem, on zaś stwierdza, że nie jest jeszcze gotowy, by o tym rozmawiać.

Woo rozgląda się po okolicy, wzywając przeciwnika, by się ujawnił. Wie, kiedy jest obserwowany i wie, że obserwującym jest Yellow Claw, który jak na zawołanie pojawia się w otoczeniu grupy wojowników.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Agents Of Atlas #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.