Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #13

Hulk vol. 2 #13

Hulk vol. 2 #13

"Hulk No More!"

Postacie
Zapowiedź

Po szokującym finale Incredible Hulk #600, Norman Osborn chce za wszelką cenę poznać prawdę stojącą za tymi wydarzeniami. Kategorycznie żąda odpowiedzi i wysyła boga wojny, Aresa, aby je uzyskał, choćby po trupach.

Cytat

A-Bomb: "(...) I just figured... After all those years that you protected me I could protect you. Kinda payback, y'know."
Bruce: "Like you did with Ares?"

Streszczenie

[Uwaga: Przed lekturą wypada zapoznać się z Incredible Hulk #600.]

Bruce ukrywa się w podziemnym bunkrze, który jako jedno z niewielu miejsc na Ziemi jest w stanie zatrzymać Hulka. Teoretycznie rzecz ujmując, dzięki Rulkowi naukowiec został pozbawiony możliwości przemiany w zielone monstrum, jednak nawet on sam w to nie wierzy. Tego typu sytuacje nieraz zdarzały mu się w przeszłości.

Sensacja dociera do Avengers Tower. Osborn nie do końca ufa słowom przekazującej plotkę Ms.Marvel, ale informacja o śmierci Hulka wydaje mu się na tyle użyteczna, że postanawia wysłać Aresa, aby ją potwierdził. Bóg wojny zaznacza, że nie może zagwarantować, że Banner wyjdzie z ich spotkania żywy. Norman jest jednak w stanie przeboleć śmierć naukowca.

Bruce'a odwiedza w bunkrze niespodziewany gość - przez ścianę do środka przenika A-Bomb. Tłumaczy zaintrygowanemu tym faktem doktorowi, że nowa moc jest efektem jednego z eksperymentów, jakim poddał go M.O.D.O.K. Wartym odnotowania jest, że Rick przejął pełną kontrolę nad swoją nową postacią. Zachowuje się więc i mówi w typowy dla siebie, a nie potwora, sposób. Jones opowiada o dziwnym związku jaki istnieje pomiędzy nim a Bannerem. Właśnie dzięki niemu udało mu się wytropić Bruce'a. W ten sam sposób Bruce jest w stanie odnaleźć Rulka. A-Bomb opowiada o swoim zamiarze przekopania Czerwonego za to, co zrobił Hulkowi. Przyjaciel odpowiada jednak, że powinien mu raczej podziękować. Rozmowa zostaje przerwana przez pojawiającego się nie wiadomo skąd Aresa. Mężczyzna rzuca się na Bannera, jednak nadziewa się na pięść młodego Abominationa. Wściekły bóg wojny rzuca potworem o ścianę, jednak ku jego zdziwieniu ten wnika w jej strukturę. Myśląc, że jego przeciwnik uciekł, napastnik ponownie przenosi uwagę na Bruce'a. Korzystając z okazji Rick postanawia zaatakować go z zaskoczenia. Wychodzi mu to jednak na tyle nieskutecznie, że już po chwili leży obezwładniony na podłodze. Ares żąda transformacji naukowca w Hulka. Gdy ten odmawia, mężczyzna decyduje się zabić Jonesa przy pomocy topora. Tylko błyskawiczna interwencja Bannera ratuje A-Bomba przed smiercią, a oszołomiony kamieniem agresor zostaje zamknięty w bunkrze aż do świtu. Do tego czasu dwaj przyjaciele będą już daleko...

Rano wściekły Ares zapowiada, że będzie tropił Bannera. Nalewając sobie drinka, Osborn zatrzymuje mężczyznę, tłumacząc, że przecież Avenger zdobył już informację, po którą wyruszył. Nie ma już Hulka.

Dwie noce później. Bruce żegna się z Rickiem na przystanku autobusowym. Odrzuca propozycję A-Bomba, jakoby miał on zostać jego ochroniarzem. Zamiast tego poleca chłopakowi, aby ten zaczął żyć swoim życiem i pozwolił mu żyć jego. Mężczyźni rozstają się.
 
 
[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, teoretycznie humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Chrisa Giarrusso - nietendon]
 

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #13 Hulk vol. 2 #13 Hulk vol. 2 #13 Hulk vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.