Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #14

Hulk vol. 2 #14

Hulk vol. 2 #14

"Code Red" - chapter one: "Eyewitness"

Postacie
Zapowiedź

Code Red kontra X-Force! Ale tak właściwie, to czym jest to Code Red? Już odpowiadamy. To drużyna składająca się z Red Hulka, Deadpoola, Punishera, Elektry, Thundry oraz Crimson Dynamo. Jaki sekret stoi za stworzeniem takiego zespołu? I dlaczego zadzierają oni z najbrutalniejszą ekipą mutantów w historii? Jedyne, czego można być pewnym w tym komiksie, to pojedynku Rulka z Wolverinem.

Cytat

Dynamo: "Comrades."
Deadpool: "Boris."
Dynamo: "Why do you call me this?"
Deadpool: "Hello? Boris and Natasha? No have Bullwinkle in Moscow?"
Dynamo: "I ask because my name is Boris!"
Punisher: "I don't like working with Ruskies."
Dynamo: "But we are so alike, you and I."
Punisher: "How's that?"
Dynamo: "We are both capitalists who like to kill."

Streszczenie

Z dachu pobliskiego budynku Domino obserwuje wejście, do położonego na rogu ulicy, zakładu fryzjerskiego Sam's. Dziewczyna ze snajperką w ręku czeka na pojawienie się jakiejś osoby. Zamiast swojej przyszłej ofiary zauważa jednak grupkę kłócących się osób. Jedną z nich jest Leonard Samson. Sprzeczka kończy się po chwili i biorący w niej udział ludzie rozchodzą się. Mutantka podąża wzrokiem za tym z nich, który kieruje swoje kroki do pobliskiego zaułka. Zostaje jednak przez niego zauważona. Mężczyzna ku zaskoczeniu Neeny transformuje się w czerwonego Hulka i atakuje ją. Domino rzuca się do ucieczki, skacząc z dachu na dach. Olbrzym nie może pozwolić jej nawiać, bowiem jest pewny, że dziewczyna zna sekret jego podwójnej tożsamości. Rzuca w nią zbiornikiem na wodę. Mutantce jednak udaje się zrobić unik. Po chwili jej szczęście się kończy - Rulk potężnym tupnięciem powoduje zapadnięcie się całego budynku. Neena zostaje przywalona tonami gruzu. Przynajmniej tak to wygląda...

Jakiś czas później, na zgliszczach budynku, Rulk spotyka się z Rossem i Samsonem. Wszyscy są zawiedzeni faktem, że Domino zdołała uciec z walącej się kamienicy. Mężczyźni dochodzą do wniosku, że koniecznie muszą pochwycić dziewczynę w ciągu dwudziestu czterech godzin. Żeby tego dokonać, Czerwony będzie potrzebował wsparcia kilku specjalistów. Generał wręcza olbrzymowi dane członków drużyny, którą ten ma powołać. Red wolałby załatwić sprawę sam, ale z jakiegoś powodu poddaje się woli Rossa.

Pierwszym na liście Rossa jest Deadpool. Rulk odwiedza go, wpadając przez ścianę do pomieszczenia, w którym Wade akurat walczy ze zgrają swoich cybernetycznych sobowtórów. Najpierw rozprawia się z androidami, a gdy udaje mu się wreszcie położyć ręce na prawdziwym najemniku, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Milion dolarów za dobę pracy.

Kolejny rekrut to Punisher. Rulk zastaje go w typowej dla niego sytuacji. Castle rozprawia się z rosyjskimi gangsterami. Gdy ostatni bandzior pada martwy, Czerwony ujawnia swoją obecność. Pierwszą reakcją Franka na jego propozycję jest wystrzelenie w jego kierunku pokaźnych ilości ołowiu i śrutu. Następnie jeszcze kombinuje coś z nożem, ale szybko zauważa jak bezcelowe są to działania. Red pozostaje niewzruszony. Dopiero teraz Punisher pozwala olbrzymowi przedstawić zapłatę za usługi, na wykonanie których jeszcze się nie zgodził - dokładne dane wszystkich zbirów w mieście, objętych programem ochrony świadków.

Drużyna spotyka się na dachu jakiegoś budynku. Oprócz Rulka, Deadpoola i Punishera jest tam jeszcze Thundra, która przyprowadziła ze sobą Crimson Dynamo. Dziewczyna oznajmia, że Elektra się spóźnia, ale na pewno się pojawi. Red wtajemnicza zebranych w wytyczne misji - odnaleźć i pochwycić Domino w ciągu dziewiętnastu godzin. Nagle na zebranie przybywa Natchios z informacją, że namierzyła już cel.

Cała ekipa udaje się do Hell's Kitchen, do zamkniętego pubu. Tam zastają czekającą już na nich Domino w otoczeniu swojej własnej drużyny - Wolverine'a, Archangela, Warpatha i X-23. Obie strony przygotowują się do walki.
 
 
[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, teoretycznie humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Carlosa Silvy. - nietendon]

[Przez większą część numeru mamy możliwość obcowania z narracją prowadzoną przez Rulka. Jeżeli kogoś interesuje sekret jego podwójnej tożsamości, to dzięki temu komiksowi dostanie kolejnych kilka wskazówek, m.in.
- bardzo przychylnie wyraża się o Kapitanie Ameryce
- irytuje się, gdy zauważa Deadpoola w otoczeniu wielu L.M.D. wykradzionych z S.H.I.E.L.D.
- nienawidzi Rosjan.]

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #14 Hulk vol. 2 #14 Hulk vol. 2 #14 Hulk vol. 2 #14 Hulk vol. 2 #14 Hulk vol. 2 #14 Hulk vol. 2 #14 Hulk vol. 2 #14 Hulk vol. 2 #14 Hulk vol. 2 #14 Hulk vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.