Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Mister Negative » Dark Reign: Mister Negative #3

Dark Reign: Mister Negative #3

Dark Reign: Mister Negative #3

"Negative Reinforcement"

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy Hood i Mr. Negative stają do walki na śmierć i życie, Betty Brant jest o krok od odkrycia sekretnego pochodzenia monochromatycznego przestępcy. Ten jednak wysyła za nią swojego nowego oprycha - Spider-Mana.

Cytat

Mr. Negative: "I propose a toast. To evil."

Streszczenie

W czasie gdy Hood i Mr. Negative toczą zaciekłą walkę, zły Spider-Man trafia Betty pajęczyną w nogę i zaczyna wchodzić na dach budynku, by tam z nią skończyć. Betty przypomina sobie o swoim mężu, zabitym w kostiumie Hobgoblina, oraz bracie, który został przypadkiem zastrzelony w czasie walki Spider-Mana z ludźmi Doctora Octopusa. Nie zamierza podzielić ich losu. Uwalnia się z sieci, spada na balkon i przebija się przez szybę do mieszkania, kalecząc się w nogę. Słyszała, że podobno Negative potrafi korumpować ludzi dotykiem, i domyśla się, że to właśnie zrobił ze Spider-Manem. Dziewczyna zauważa kota i wpada na pewien pomysł. Tymczasem Negative łapie Hooda i zaczyna używać na nim swojej mocy.

 

Spider-Man wchodzi do mieszkania, do którego włamała się Betty, i widząc ślady krwi na podłodze, zaczyna iść za nimi. Odkrywa jednak, że zostawił je kot z zakrwawioną pończochą przywiązaną do ogona - to był podstęp, który dał dziewczynie czas, by uciec. Dziewczynę znajduje Yana, która wyjaśnia, że gdy poinformowała Negative'a o jej śledztwie, nie wiedziała, że będzie chciał ją zabić. Chciała tylko, by wiedział, że go nie zdradziła - zawdzięcza mu życie. Wyjaśnia, że gdy wydarzyła się tragedia, z której jakoby Martin ocalał, nigdy się nie zjawił. Wszyscy uznali, że nie żyje, ale przemytnicy, którzy pracowali dla White Dragona, uznali, że skoro dostarczyli ciało do Stanów, jego żona musi zapłacić obiecana kwotę. Ponieważ tyle nie miała, porwali ją i zamierzali spalić żywcem w jednej z ich kryjówek. Nagle pojawił się Mr. Megative, który wydał wojnę gangowi i zamordował jej oprawców. Wyjaśniła mu swoją sytuację i błagała, żeby ją uwolnił, co też zrobił. Zataja przed Betty, że przez chwilę przybrał on wówczas swoją ludzką postać. Wyjawia jej za to, że nigdy nie spotkała człowieka, który przeżył katastrofę statku. Choć podaje się za Martina Li, to nie jest jej mąż. Rozmowę przerywa pojawienie się Spider-Mana.

 

Ku zdziwieniu Negative’a Hood opiera się jego mocy i powala go - oddał swoją duszę istocie mroczniejszej niż jego przeciwnik i nie ma w niej światła, które ten mógłby skazić. Negative śmieje się, że też kiedyś taki był, zanim stał się tym, kim jest. Opowiada o bandycie, który kierował przemytem ludzi z Chin do Ameryki. Gdy jego kontakt w Stanach nie odpowiedział przez radio, zmusił kapitana, aby płynął i nie nawiązywał łączności z dokiem. Gdy statek osiadł na mieliźnie, spanikował - był poszukiwany w obu krajach i ostatnie, czego mu było trzeba, to deportacja. Ukradł dokumenty jednego ze zmarłych pasażerów, a ponieważ w przeciwieństwie do nich nie był wyczerpany, udało mu się dopłynąć do brzegu. Okazało się, że jego kumple nie odpowiedzieli, bo sprzątnęła ich maggia. Jej don, Silvermane, zdecydował o losie przemytnika - trafił on wraz z grupką innych porwanych ludzi do opuszczonego budynku na Ellis Island, gdzie naukowiec Simon Marshall testował dla maggi swój nowy narkotyk. W momencie, gdy dwoje współwięźniów, niejacy Tyrone i Tandy [lepiej znani jako Cloak i Dogger - Demo] zdołali uciec, on również skorzystał z okazji. Niedługo później zaczął nowe życie w Ameryce. A nawet dwa.

 

Spider-Man odtrąca Yanę i zaczyna dusić Betty, krzycząc, że przez te wszystkie lata, gdy pracowała dla Jamesona, ani razu nie sprzeciwiła się, gdy ten publikował te wszystkie brednie na jego temat, przez które ludzie go nienawidzą. Betty udaje się powiedzieć, że obwiniała bohatera za śmierć jej bliskich, ale teraz dopiero widzi, że jest taką samą ofiarą jak oni, i współczuje mu. To współczucie powoduje, że jasnej stronie Petera udaje się uchwycić pozytywne wspomnienia związane z Betty i po chwili uwalnia się on spod wpływu Negative’a.

 

Hood pyta, czemu Negatyw mówi mu to wszystko, na co ten odpowiada, że zło i dobro nie mogą istnieć odosobnione - ponieważ w jego przeciwniku nie ma dobra, jest niekompletny, przez co wkrótce upadnie i nie zdoła nikomu wyjawić jego sekretu. Hood, do którego dołączyli jego ludzie, odpowiada, że to możliwe - ale Negative będzie pierwszy. Nagle dzwoni jego komórka - to Osborn, który mówi mu, że Negatyw od tej chwili znajduje się pod jego ochroną, i każe mu zabrać swoich ludzi, zanim będzie musiał nasłać na nich Avengers. Wściekły Robbins zamierza i tak zabić swojego przeciwnika, ale okazuje się, że ten zapadł się pod ziemię.

 

Później. Osborn wkłada do sejfu dokumenty, udowadniające, że Oscorp prowadził eksperymenty na nielegalnych imigrantach i przestępcy zwanym Freak [historia "New Ways to Die" z the Amazing Spider-Man #568-573 - Demo], którymi Negative kupił sobie ochronę. Ktoś podsuwa mu pomysł, żeby pozwolił Negatywowi cieszyć się fałszywym poczuciem bezpieczeństwa i zmiażdżył go w dogodnej chwili. Tym kimś jest jego drugie ja, Green Goblin, do którego maski przemawia Norman.

 

Spot wykrada dokumenty z sejfu Osborna i odnosi je Negatywowi. Ten jest mu wdzięczny - to on ostrzegł go o ataku i pozwolił przygotować plan działania. I to on teleportował go, gdy Hood był zajęty. Cieszy się, ze mógł wykorzystać dokumenty, które jego druga osobowość zgromadziła, by pomóc ofiarom Oscorp - po raz kolejny udowodnił, że Martin nie może uczynić żadnego dobra, którego on by nie mógł skorumpować. Obiecuje znaleźć lekarstwo na obecny stan Spota, gdy ten pomoże mu zniszczyć maggię. Nie w imię sprawiedliwości czy zemsty, ale ponieważ to zaspokoi jego najdziksze pragnienia.

 

Kilka dni później Betty przeprowadza wywiad z Martinem Li, który użył swoich środków do odbudowy Chinatown i zamierza wykorzystać zniszczenia, by je nieco ulepszyć, na przykład podłączając darmowy internet. Cieszy się, że Betty jest pod wrażeniem, bo wie, że nie jest lubiany przez jej szefa. Reporterka wyjaśnia, że artykuł, nad którym pracowała dla Benneta, był zbyt jednostronny i zamierza przerobić go tak, by był bardziej zbalansowany. Być może sprzeda go "Frontline". Zgadza się z Martinem, gdy ten mówi, że każda historia ma dwie strony - zamierza opowiedzieć je obie. Patrząc na spalony budynek kasyna, pyta, jak Li może nie czuć nienawiści za to, co zrobili Hood i Mr. Negative. Dla Martina to proste - gdyby nie było zła, nie miałby szansy, by czynić dobro.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Dark Reign: Mister Negative #3 Dark Reign: Mister Negative #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.