Avalon » Serie komiksowe » Beta Ray Bill: Godhunter » Beta Ray Bill: Godhunter #3

Beta Ray Bill: Godhunter #3

Beta Ray Bill: Godhunter #3

"Godhunter" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Beta Ray Bill polował na Galactusa, przemierzając niezmierzone przestrzenie kosmosu. Teraz, gdy wreszcie go dopadł, musi podjąć decyzję co dalej - konsekwencje wyboru będą poważne.

Cytat

Voidian: "A reading from the book of the Korbinite fool: If he wins, he loses-- for his anemy's first action ould be to slay him. If he loses, he wins-- but has brought destruction to make even the Voidian envious. Either way, all the fools effords are for naught. And the fool's people died for nothing."

Streszczenie

Wyraźnie osłabiony Galactus pyta heroldów o swych nowych wrogów. Stardust informuje, że Beta Ray Bill nadal działa śledząc ich, gdy próbują znaleźć odpowiednie planety, i uciekając, gdy próbują go zaatakować. Silver Surfer nakreśla zaś zagrożenie ze strony I'than, którzy podzielili się na dwie grupy – uchodźcy poszukują nowego domu, a wojownicy ścigają tak Stardust, jak i Billa za ich zbrodnie. Poznawszy sytuację, Galactus przedstawia sługom swój plan.

Chwilę później ukryty w atmosferze I'thanu III Skuttlebutt informuje, że heroldzi wyruszyli w podróż i oblicza jej cel. Na miejscu, na niezamieszkałej planecie, odnajduje czekającego na nich Surfera. Bill każe przygotować się do zniszczenia planety, po czym, uzbrojony w broń Korbinitów, atakuje Surfera. Norrin jednak bez trudu powstrzymuje atak, tłumacząc, że przybył porozmawiać. Tłumaczy Korbinicie, że gdy Galactus został niedawno przerobiony na niszczącą planety broń [podczas Annihilation – przyp. S_O], nie pożywiał się nimi i przeżył tylko dzięki swoim własnym rezerwom energii. Teraz jednak musi żywić się jeszcze częściej niż zwykle – dlatego posiada obecnie dwoje heroldów, dlatego też plan Billa tak szybko przyniósł efekty. Sytuację pogarsza fakt, że I'thanie zebrali wystarczająco dużo sił, by zniszczyć Galactusa w jego osłabionym stanie. Billa jednak to nie wzrusza, do czasu, aż Norrin wyjaśnia, że śmierć Pożeracza spowoduje zniszczenie wszelkiego życia w promieniu czterdziestu dwóch lat świetlnych, a Skuttlebutt dodaje, że w tym sektorze znajduje się trzydzieści sześć zamieszkanych światów. Bill, wściekły, musi się więc zgodzić na pożarcie tej planety. Nie wie, że cała rozmowa była podsłuchiwana przez I'than, którzy postanawiają użyć całego swego arsenału, produkowanego przez ich zmechanizowane fabryki nieprzerwanie przez lata pacyfistycznego życia, do zaatakowania Galactusa. Nie obawiają się przy tym słów Surfera, jeśli bowiem są prawdą, będzie to tylko oznaczało, że ich imperium odejdzie w blasku chwały.

Niedługo później Bill obserwuje z pokładu Skuttlebutta początek posiłku Galactusa. Statek sugeruje odwrót, ale Bill chce obmyślić nowy, alternatywny plan. Nagle jednak nad planetą pojawia się armada I'than, którzy atakują Pożeracza Światów. Ten wysyła przeciw nim swoich heroldów, ale Bill widzi, że to nie wystarczy. Dochodzi do wniosku, że musi uratować Galactusa, i każe Skuttlebuttowi wyzwolić energię swoich reaktorów. Statek początkowo nie chce się zgodzić, tłumacząc, że również miał bronić życia Korbinitów i nie pozwoli na śmierć ostatniego przedstawiciela rasy, jednak Bill unieważnia to uwarunkowanie i już po chwili, pulsując energią, wyrusza do walki przeciw I'thanom. Skuttlebutt tłumaczy zdziwionemu Voidianowi, że Bill jest cyborgiem stworzonym z myślą o tysiącleciach służby, a napędzające go reaktory akumulują wystarczająco dużo energii, by pozwolić na tak długą służbę. Teraz jednak cała ta energia jest wykorzystywana naraz, co wkrótce doprowadzi do przeciążenia, a sam Bill zginie.

Korbinita ląduje na ciele Galactusa, ostrzegając I'than, że Pożeracz jest pod jego ochroną. Przywódca kosmitów każe wystrzelić ze wszystkich dział, ale Billowi udaje się powstrzymać atak, pozwalając swemu niedawnemu przeciwnikowi na dokończenie "posiłku". Gdy z planety nie pozostaje już nic poza kilkoma asteroidami, Galactus wstaje i jednym ruchem spopiela flotę I'than. Skuttlebutt znajduje wciąż żywego, jednak w znacznym stopniu zniszczonego Billa, ale ten każe się pozostawić i pomóc niedobitkom I'than. Sam natomiast ląduje w rękach Galactusa, który stabilizuje jego stan i powstrzymuje Stardust przed atakiem. Chce poznać przyczynę ostatnich działań Korbinity, ten więc tłumaczy, że został stworzony, by bronić swych rodaków, jednak teraz, gdy wszyscy oni zostali wybici, nie miał innego celu poza ściganiem Galactusa. Zrozumiał jednak, że jego ludzie nie chcieliby, żeby zemsta dokonała się za taką cenę. Wzruszony, Pożeracz Światów tłumaczy, że we Wszechświecie pozostał ślad po Korbinitach, a wykorzystując go, tworzy przedstawicielkę wymarłej rasy. Mówi Billowi, że już nie jest sam, i każe mu się radować, gdyż on sam już nigdy nie pozna tego uczucia. Następnie odchodzi wraz ze swymi heroldami szukać kolejnej planety, a wracający Skuttlebutt odnajduje wciąż żywego Billa.

Jakiś czas później, w bazie S.W.O.R.D. na orbicie Ziemi, Bill przedstawia agentce Brand Korbinitkę, Ti Ashę Rę. Abigail z chęcią zgadza się na jej pobyt na stacji, po czym udaje się zająć innym jej "gościem", Voidianem. Gdy para kosmitów wraca na pokład Skuttlebutta, Ti pyta, co Bill teraz planuje. Ten chce zwrócić Stormbreakera do Asgardu, zrozumiawszy, że nie jest go godzien, ale kobieta się nie zgadza. Z jej pomocą udaje mu się unieść młot, a gdy ona ponawia swoje pytanie, on stwierdza, że pozostanie tutaj. W domu.

[Uwaga: w numerze znajduje się też reprint komiksu Thor #339, trzeciej części historii przedstawiającej debiut i origin Beta Ray Billa]

Autor: S_O

Galeria numeru

Beta Ray Bill: Godhunter #3 Beta Ray Bill: Godhunter #3 Beta Ray Bill: Godhunter #3 Beta Ray Bill: Godhunter #3 Beta Ray Bill: Godhunter #3 Beta Ray Bill: Godhunter #3 Beta Ray Bill: Godhunter #3 Beta Ray Bill: Godhunter #3 Beta Ray Bill: Godhunter #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.