Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 2 » The Ultimates 2 #2

The Ultimates 2 #2

The Ultimates 2 #2

"Dead Man Walking"

Postacie
Cytat

Thor: "Word of advice, Captain America... I'm not Hank Pym. There are some people out there bigger than Giant Man, you know. We don't all crumble at the sight of some clown in a flag."

Streszczenie

Głębia oceanu. Iron Man schodzi na znaczą głębokość. Chwali nową zbroję, która jest o wiele lepsza niż poprzednia. Płynąc, wystrzeliwuje race, oświetlając kadłub nieruchomego statku podwodnego i pracujących przy nim ludzi. Pracujących bez skafandrów i masek tlenowych. Przypominają oni Captaina America. Także mają stroje inspirowane flagą swojego państwa. Jednym z nich jest Brian Braddock. Przez radio do Tony'ego odzywa się James Braddock, ojciec Briana. Przedstawia się jako szef europejskiego programu super żołnierzy.

Pod wodą Tony przygotowuje się do wspólnego wydobycia statku z dna. W centrum dowodzenia Natasha i lokaj Starka, Jarvis, prawią sobie złośliwości. Nagle nadchodzi wiadomość od Fury'ego. Jest to zła wiadomość.

Wenecja. Podczas romantycznej [?!] przejażdżki gondolą Pietro i Wanda otrzymują wiadomość, iż opinia publiczna wie, że Hulk i Banner to jedna i ta sama osoba. Z tego powodu w Triskelionie odbędzie się zebranie i są oni proszeni o przybycie. Pietro postanawia, iż wezmą w nim udział.

Nowy Jork. Thor z ulicy ogląda wiadomości na ekranie sklepowych telewizorów. Ma zatroskaną minę. Po usłyszeniu wiadomości o Bannerze odlatuje.

Triskelion. Pokój konferencyjny. Na zebraniu obecni są wszyscy członkowie Ultimates. Jan pyta się Nicka, czy przez tą sytuację stracił pracę. Ten odpowiada, że będzie wiedział pod koniec dnia. Mówi, że gdy pokonali Hulka, nie mogli przyznać, że to jeden z nich zażył substancję i zabił ponad osiemset osób. Steve mówi, że skłamali, iż byli bohaterami, a jedynie sprzątali własny bałagan. Fury twierdzi, że dzięki kłamstwu Ross Ultimates zaczęli działać i powinni być jej za to wdzięczni. Fury informuje, że Biały Dom znalazł rozwiązanie. Prezydent chce procesu Bannera. Tony mówi, że to oznacza karę śmierci dla niego. Hawkeye skupia się na problemie znalezienia winnego wycieku informacji. Głównym podejrzanym jest Thor. Ale jak mówi Nick, nic nie mogą mu udowodnić. Steve jest zaskoczony, że puszczą mu to płazem. Fury mówi, że Thor od dwóch lat jest obiektem śledztwa i jakiekolwiek działanie może je teraz zniweczyć. Mówi, że kieruje swoje słowa szczególnie do Captaina. Ten pyta zdziwiony, czy wygląda na człowieka szukającego bójki.

Times Square. Captain wyskakuje z helikoptera. Kieruje swoje kroki do dyskoteki "Hades". W środku Thor rozmawia z kobietą o swojej nowej książce. Podchodzi Steve, wykrzykując oskarżenia o wyjawieniu przez niego tajnych informacji. Ten zaprzecza. Mówi, że był w Triskelionie tylko trzy razy i że ledwo potrafi wysłać e-mail i miałby spore trudności włamać się do danych S.H.I.E.L.D. Poza tym, nie jest zwolennikiem kary śmierci. Rogers w miarę przekonany odchodzi. Zwraca się do Thora nazywając go "złotoloki" i mówi, żeby uważał, co robi, bo w czasie, gdy był w zespole, poznał wiele tajemnic. Jedna z kobiet podchodzi do Steve'a i pluje mu w twarz. Reszta osób w klubie zaczyna oblewać go piwem. Ukraca to zirytowany Thor. Mówi do ludzi, że przyłączyli się do niego, bo chcieli innego świata, a zachowują się jak dzieci. Przeprasza Rogersa, za to, co się stało. Mówi, że naprawdę nie miał nic wspólnego z przeciekiem informacji. Ale domyśla się, kto to zrobił - jego brat Loki. Cap, słysząc to, odchodzi. Thor mówi, że Steve chodzi do kościoła, a on nie powiedział nic dziwniejszego niż to, co można usłyszeć tam.

Gdzieś indziej. Xavier i Banner przechadzają się plażą. Profesor pyta Bruce'a o samopoczucie. Ten odpowiada, że, w pewnym sensie, jest uspokojony. Przez ostatnie osiemnaście miesięcy żył w klatce. Nie może już nawet oglądać telewizji. Xavier mówi, że to akurat dobrze, bo mógłby się natknąć na dyskusję czy zabić go na krześle elektrycznym, czy wstrzyknąć mu truciznę. Charles pyta się Bannera, czy zdaje sobie sprawę, iż zostanie skazany na śmierć. Ten odpowiada, że wie to od dnia, w którym go zamknięto. Ale teraz, kiedy nie będzie już trwał w zawieszeniu, czuje ulgę. Xavier pyta się doktora, gdzie są. Ten odpowiada, że ten świat jest połączeniem dwóch różnych wspomnień. W tej chwili Charles odbiera sygnał, że jego wizyta dobiega końca. Poza obszarem astralnym założyciel X-Men żegna Bannera, mówiąc, że wróci jutro o zwykłej porze.

Xavier wyjeżdża z Triskelionu w towarzystwie Scotta i Fury'ego. Mówi, że Banner jest zadziwiająco spokojny jak na człowieka w jego sytuacji. Pyta się Fury'ego, czy ponownie przemyślał jego ofertę o przeniesieniu Bruce'a do Instytutu. Niestety, taka opcja nie wchodzi w grę.

Pomieszczenie z celą Bannera. Bruce rozmawia z odwiedzającym go Pym'em. Hank mówi mu, iż będzie telewizyjną gwiazdą. Proces bowiem będzie pokazywany w dziewięćdziesięciu krajach. Już teraz wokół celi rozmieszczono kamery. Banner mówi, że wie, iż zginie. Przed odejściem chce załatwić jeszcze kilka spraw. Między innymi chce, aby Hank kontynuował zaczęte przez niego prace. Ten odpowiada, iż jest to niemożliwe. S.H.I.E.L.D. już go nie chce. Oficjalnie z powodu, iż nie chcą mieć więcej emocjonalnie niestabilnych osób w drużynie. Ale, tak naprawdę, organizacja chce się schować pod płaszczem miłych twarzy, chce zmienić swój wizerunek. Także oni zostaną zastąpieni przez zwykłych żołnierzy. Tak właśnie wyglądać będzie drużyna. Więcej osób z tajnych oddziałów, żołnierzy. A dla naukowców takich jak Banner i Pym nie ma miejsca. Wszystkiemu przysłuchuje się Nick, oglądając obraz z kamery.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.