Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #136

Thunderbolts #136

Thunderbolts #136

"Widowmaker" - part 4

Postacie
Zapowiedź

W ostatnim numerze serii pisanym przez Andy'ego Diggle'a dowiemy się kim jest Scourge, jaki jest plan Black Widow i kto z dawnych przyjaciół Songbird przyjdzie jej z pomocą.

Streszczenie

Tajna baza Fury'ego numer 20 pod stadionem Jankesów w Nowym Jorku. Thunderbolci wyprowadzają Black Widow i Songbird. Scourge załatwia transport dla Natashy, a z Melissą chce skończyć na miejscu i mówi Headsmanowi, żeby jej odrąbał głowę. Mister X zmusza Romanovą, aby na to patrzyła mając nadzieję, że będzie się winić za śmierć Gold. Twain przeprasza Songbird za to, co za chwilę zrobi, a Paladin każe się mu zatrzymać i przypomina Scourge'owi, że mieli być żołnierzami, a nie mordercami, więc nie mogą zabijać jeńców z zimną krwią. Najemnik mówi Ant-Manowi, żeby go poparł, ale Eric woli nie opowiadać się po żadnej stronie w tym sporze. Na rozkaz dowódcy Headsman przygotowuje się do zadania ciosu, ale zamiast w szyję Songbird, trafia w tułów Scourge'a i jest zaskoczony odkrywając, że jest on cyborgiem. Paladin kilkoma celnymi strzałami niszczy kajdany Black Widow, która zabiera Songbird, podczas gdy Thunderbolci walczą ze sobą. Mister X unika kul, rzuca miecz i przybija nim Paladina do ściany, przebijając jego ramię. Scourge próbuje podnieść broń, ale Headsman odrąbuje jego mechaniczną rękę. Cyborg chwyta topór, kiedy Twain zamierza się po raz kolejny, i rzuca przeciwnikiem na ścianę. Następnie zamierza nauczyć swój zespół dyscypliny przez odcięcie Cleavonowi uszu i zabranie ich jako trofeów, ale Paladin powstrzymuje go, strzelając mu w plecy. Scourge zostaje wyłączony z akcji, ale najemnikowi skończyła się amunicja i nie może powstrzymać Mister Xa, który zmierza w kierunku Headsmana i cieszy się, że wreszcie będzie miał okazję kogoś zabić, nawet jeżeli są to jego partnerzy. Nagle Ghost poraża go ładunkiem elektrycznym i pozbawia przytomności, a potem uwalnia Paladina, który uważa, że teraz powinni uciec, zanim Osborn zorientuje się, co się stało. Szpieg przekonuje go jednak, że powinni zostać w Thunderboltach, ponieważ każdy z nim miał powody, aby przyłączyć się do grupy i wciąż są one aktualne. Ghost wyjaśnia, że porażenie Mister Xa pozbawi go pamięci krótkotrwałej, następnie to samo robi ze Scourgem i dodaje, że zmodyfikuje zapisy kamer, aby wszyscy uwierzyli, że to Black Widow uwolniła Songbird bez niczyjej pomocy. Ukrywający się w szybie wentylacyjnym Ant-Man przeczuwa, że to wszystko źle się skończy.

Tymczasem Natasha i Melissa wydostają się z tuneli i widzą, że teren jest otoczony przez agentów H.A.M.M.E.R., więc zabierają jeden z ich samochodów i uciekają nim. Ludzie Osborna wzywają na pomoc helikopter, który dogania zbiegów na Moście Waszyngtona i wystrzeliwuje w ich kierunku rakietę, która niszczy jezdnię pod pojazdem bohaterek. Samochód zawisa na krawędzi mostu i lada chwila spadnie, więc Songbird przekonuje Black Widow, aby jej zaufała i skoczyły do wody, zanim helikopter zawróci. Zgodnie z przewidywaniami Melissy pojawia się Mach V i łapie obie kobiety, a Fixer włamuje się do systemów śmigłowca i wyłącza je, przez co piloci tracą nad nim panowanie i rozbijają się.

Później. Songbird dziękuje Abe'owi i Norbertowi za pomoc, a Black Widow mówi, że musi wrócić do swoich przyjaciół, którzy są celami Osborna i upewnić się, że Nick Fury nie zginął na darmo. Fixer uspokaja ją wyjaśniając, że Norman zastrzelił jedynie LMD udające dawnego dyrektora S.H.I.E.L.D. [Secret Warriors #8].

Wieża Avengers. Scourge melduje Osbornowi, że nie znaleziono ciał Black Widow i Songbird w rzece, więc udało się im uciec. Norman obwinia go za porażkę i ostrzega, że jego pierwsza misja jako przywódcy Thunderboltów mogła być jego ostatnią w tej roli. Cyborg mówi, że nie podoba mu się jego obecny pseudonim i woli być nazywany tak, jak dawniej, czyli Nuke. Osborn stwierdza, że drużynie przydadzą się nowi członkowie, a pierwszym z nich będzie prawdziwa Yelena Belova.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #136 Thunderbolts #136

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.