Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #8

Secret Warriors #8

Secret Warriors #8

"God Of Fear, God Of War" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Nick Fury i do niedawna głęboko ukryty szpieg kontynuują swoją misję, a Secret Warriors muszą zmierzyć się z Dark Avengers i Thunderbolts. Tymczasem tajny plan HYDRY rozwija się poprawnie, a Ares wreszcie spotyka swego syna.

Cytat

Phobos: "Hear me clearly, Norman Osborn: You do not #$%$ with Nick Fury. And you do not $#^& with the god of fear."

Streszczenie

Tajna baza Fury'ego numer 20 pod stadionem Jankesów w Nowym Jorku. Thunderbolci zabierają schwytane Black Widow i Songbird [Thunderbolts #135], a Nick Fury, trzymany przez agentów H.A.M.M.E.R., jest bity przez Hawkeye'a. Norman wreszcie uważa, że wystarczy i mówi pułkownikowi, że on nie boi się brudzić sobie rąk i dlatego obecnie jest drugim najważniejszym człowiekiem w kraju po prezydencie, a Fury jest reliktem przeszłości. Oznacza to też, że zło zawsze wygrywa, a śmierć Nicka jest tego symbolem. Osborn strzela mu w głowę, co wywołuje protest Aresa, który chciał Fury'ego żywego, ponieważ tylko on mógł do doprowadzić do syna. Norman przypomina, że obiecał znaleźć chłopaka, kiedy nagle ciało Nicka otwiera się, a z wnętrza robota wychodzi Phobos.

Alexandria w stanie Virginia. Nick Fury i John Garrett obserwują Setha Watersa, byłego agenta S.H.I.E.L.D., obecnie pracującego w Departamencie Skarbu, który jest podejrzany o współpracę z Hydrą. Pułkownik chce, żeby Garrett spotkał się z Watersem i sprawdził, czy tak jest w istocie. John dziwi się, że tylko po to go znajdował i uważa, że to ma wspólnego z większą sprawą, w której brał udział przed laty. Fury po chwili namysłu potwierdza, że rzeczywiście tak jest.

Dach budynku naprzeciwko stadionu Jankesów, godzinę temu. Eden Fesi i Hellfire obserwują tajną bazę Fury'ego i czekają na Phobosa, kiedy nagle pojawiają się agenci H.A.M.M.E.R. i Thunderbolci. Postanawiają ruszyć Alexowi na pomoc i po kilku minutach pokonują dwóch ludzi Osborna, zabierają ich uniformy i znajdują salę, gdzie znajduje się schwytany Phobos udający Fury'ego. Eden i J.T. pojawiają się na miejscu właśnie wtedy, kiedy Alex ujawnia się i przykładają pistolety do głów Hawkeye'a i Aresa. Osborn mówi do Phobosa, że zostanie nagrodzony, jeżeli powie mu, gdzie jest Nick, a kiedy chłopak każe mu się wypchać, ostrzega go, że i tak znajdzie Fury'ego, a Alex nie będzie chciał być po stronie pułkownika, kiedy to się stanie. Phobos w odpowiedzi mówi Normanowi, że w końcu straci nad sobą panowanie, co doprowadzi do jego upadku, a jeżeli będzie próbował znaleźć Nicka, to stanie się to wcześniej. Alex dodaje, że Osborn nie powinien zadzierać ani z Furym, ani z bogiem strachu. Hawkeye wyrywa się Edenowi, ale Ares, któremu zaimponowała postawa syna, każe Lesterowi puścić Secret Warriors wolno, ale daje im tylko minutę czasu na ucieczkę, a zaraz potem ruszy za chłopakiem i kiedy go złapie, spuści mu lanie, na które zasłużył. Bohaterowie uciekają, a Norman krzyczy, że Ares popełnił błąd, ponieważ teraz zamierza zabić wszystkich ludzi Fury'ego i nie obchodzi go, że Phobos to jego syn.

Tajna baza Fury'ego numer 17. Quake, Druid i Stonewall odwiedzają Slingshot, której wszczepiono mechaniczne ręce. Yo Yo mówi, że jeszcze nie całkiem przyzwyczaiła się do nich, ale chce jak najszybciej wrócić do czynnej służby. Daisy uważa, że jeszcze za wcześnie na to, ale widząc, że dziewczynie bardzo na tym zależy, zgadza się, jeżeli lekarze uznają, że jest gotowa. Nagle rozlega się alarm, na monitorach widać Phobosa, Hellfire'a i Edena, których ścigają Iron Patriot, Ares, Hawkeye i oddział H.A.M.M.E.R., a z głośników słychać ostrzeżenie, że baza wysadzi się w powietrze za pięć minut.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Secret Warriors #8 Secret Warriors #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.