Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Six » Ultimate Six #1

Ultimate Six #1

Postacie
Cytat

Electro: "Wow, Kraven the Hunter. You show was truly sucky."

Streszczenie

Dwa miesiące temu. Electro budzi się w szpitalu. Dwaj pilnujący go agenci FBI mówią mu, że trzy tygodnie temu został znaleziony nieprzytomny w piwnicy Wieży Fiska i nikt nie wiedział, kim jest, ani nie można było go zidentyfikować. Teraz, kiedy Fisk został zidentyfikowany jako Kingpin, wszelkie informacje na jego temat mogą się przydać, więc agenci pragną wiedzieć, co Electro robił w jego budynku. Dillon przypomina sobie, jak Spider-Man go pokonał [Ultimate Spider-Man #11-12], po czym zabija agentów i wydostaje się z budynku. Lewitując nad miastem dochodzi do wniosku, że musi znaleźć sobie jakąś robotę, skoro nie może wrócić do Kingpina. Nagle zostaje zestrzelony, a kiedy podnosi się z ulicy, zauważa stojących nad nim Kapitana Amerykę, Iron Mana i Black Widow.

Tajne więzienie S.H.I.E.L.D. gdzieś w Virginii, sześć tygodni temu. Hank Pym przeprowadza sesję z przetrzymywanymi tu super-przestępcami. Doctor Octopus mówi mu, że zaczyna tęsknić za mechanicznymi ramionami, od których go oddzielono po schwytaniu i uważa, że to uczucie jest nienaturalne. Dodaje, że jego wszystkie czyny są wyłącznie jego winą, ponieważ nie był zadowolony ze swojego życia, a bał się coś w nim zmienić, i wreszcie, kiedy miał możliwość, zaczął mordować ludzi. Electro zaprzecza, że miał jakiś związek z Kingpinem, uważa, że został zatrzymany bez powodu i nawet nie pozwolono mu wykonać przysługującego mu telefonu. Sandman nie jest zainteresowany współpracą z S.H.I.E.L.D. i woli po prostu odsiedzieć wyrok za swoje przestępstwa. Norman Osborn mówi, że zrobi wszystko, czego będą chcieli od niego, ale najpierw chce zobaczyć się z synem. Pym odpowiada, że to się nie stanie. Wtedy Norman pyta, dlaczego właściwie musi nosić neutralizującą obrożę, skoro potrzebuje serum do przemiany w Green Goblina i sądzi, że coś się przed nim ukrywa. Wtedy przychodzi Nick Fury i mówi, że taki był jego rozkaz. Osborn zauważa, że jego wróg dopiero teraz odważył się mu pokazać, ale generał stwierdza, że Norman jest dla niego mało ważny i ma bardzo dużo pilniejszych rzeczy do roboty. Mówi, że cała czwórka jest tu przetrzymywana, ponieważ nielegalnie zmodyfikowali swoje DNA, przez co pozbawili się praw dotyczących zwykłych ludzi, stali się własnością S.H.I.E.L.D. i to Nick zadecyduje, co się z nimi stanie. Wyjaśnia, że on najchętniej zamknąłby ich na zawsze i przeprowadzał na nich badania, ale Pym uważa, że należy dać im szanse na dobrowolną współpracę, która z pewnością przyniesie korzyści obu stronom. Doctor Octopus pyta się, w jaki sposób mogliby się przydać, ale Nick stwierdza, że sam się tego może domyśleć.

Gdzie indziej, Kraven Łowca występuje w programie telewizyjnym, w którym tłumaczy się, że jego pierwsza próba pokonania Spider-Mana [Ultimate Spider-Man #21] zakończyła się porażką z wielu różnych przyczyn, ale teraz ma zamiar znów spróbować i jest pewien, że tym razem ich walka zakończy się inaczej. Reporterka pyta się, czy plotki o nabytych nadludzkich zdolnościach Sergeia są prawdziwe, ale on nie chce o tym mówić. Po wywiadzie Kravinoff wychodzi z budynku stacji telewizyjnej, a na ulicy czekają na niego Hawkeye, Kapitan Ameryka, Black Widow, Wasp i Thor. Steve mówi mu, że słyszeli, że Kraven kazał zmodyfikować się genetycznie, co jest niezgodne z międzynarodowymi prawami. Łowca zaczyna uciekać, więc Clint trafia go strzałą w nogę. Agent Kravinoffa ostrzega Ultimates, że pozwie ich za to, ale Rogers odpowiada, że zostanie potraktowany jako współwinny przestępstw swojego klienta, co go uspokaja, a Wasp żądli kręcącego wszystko operatora.

Virginia. Sharon Carter, Jimmy Woo i inni agenci odprowadzają Kravena do celi, wyjaśniając mu, że jego obroża będzie się aktywować, kiedy spróbuje użyć swoich zdolności. Sergei nie słucha i chce się zmienić w swoją zwierzęcą formę, ale urządzenie powstrzymuje go porażając jego układ nerwowy. Agenci odstawiają go do celi, gdzie Electro drwi sobie z Kravinoffa i jego reality show. Osborn zastanawia się, dlaczego Fury zamknął w jednym miejscu całą szóstkę. Doctor Octopus mówi mu, że jest ich tu tylko pięciu, ale Norman stwierdza, że wkrótce będzie sześciu.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Six #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.