Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Six » Ultimate Six #2

Ultimate Six #2

Postacie
Streszczenie

Tajne więzienie S.H.I.E.L.D. gdzieś w Virginii, sześć tygodni temu. Podczas kolejnej sesji Hank Pym pokazuje Normanowi zapis wideo z jego działalności jako Green Goblin i pyta się go, co nim kierowało i co wtedy czuł. Osborn stwierdza, że zamiast tracić czas, powinni od razu przejść do głównego celu spotkań - jego formuły Ozu. Pym odpowiada, że S.H.I.E.L.D. już ją ma: po uwięzieniu Normana agencja przejęła cały jego majtek, firmę i wyniki wszystkich badań. Osborn wścieka się i zaczyna przemieniać się w Green Goblina, potwierdzając obawy, że już nie potrzebuje do tego serum. Obroża neutralizująca włącza się zadając mu ból, a Pym powiększa się, chwyta osłabionego Normana i rzuca nim w podłogę.

Teraz. Sharon Carter i Jimmy Woo odprowadzają nafaszerowanego lekami Normana do współwięźniów, którzy nie widzieli go od incydentu sześć tygodni temu. Electro uważa, że po tym wszystkim Osborn powinien być trzymany w odosobnieniu, ale agenci się nie przejmują jego obawami. Doctor Octopus przygląda się Normanowi, po czym woła strażników oznajmiając, że jest gotów do negocjacji. W rozmowie z Pymem mówi, że zgadza się na współpracę i zrobi wszystko, czego S.H.I.E.L.D. od niego zażąda. Zapytany o nagłą zmianę zdania wyjaśnia, że wcześniej nie wiedział, co Osborn ze sobą zrobił i on nie chce być taki jak on - woli przyczynić się do czegoś dobrego i wykorzystać swoje umiejętności do pomocy ludzkości i ma nadzieję, że dostanie taką możliwość. Hank odpowiada, że niedługo wróci z decyzją.

Triskelion. Nick Fury zbiera Ultimates i razem z Pymem opowiada im o jego działalności i próbach resocjalizacji super-przestępców oraz nakłonienia ich do współpracy. Ponieważ wreszcie udało się to w przypadku jednego z nich i Doctor Octopus zaoferował S.H.I.E.L.D. swoją wiedzę i umiejętności, generał chce wiedzieć, co Ultimates o tym myślą, ponieważ w przypadku problemów to oni będą musieli zająć się Octaviusem. Dodaje, że zgadza się z pomysłem Pyma na współpracę z więźniami, ponieważ mogą wiele zaoferować, ale jednocześnie niesie on pewne ryzyko i jego realizacja znajduje się na granicy uprawnień S.H.I.E.L.D. Kapitan Ameryka pyta się, czy któryś z przestępców zyskał nadludzkie zdolności w wyniku eksperymentów, na które Fury zezwolił chcąc odtworzyć serum, które zmieniło w go w super-żołnierza. Słysząc, że tak, wychodzi z milczeniu.

Virginia. Pym zaprowadza Octaviusa do laboratorium, opowiada mu o celu badań i pokazuje mechaniczne macki, od których jakiś czas temu go oddzielono, mając nadzieję, że pomogą mu w pracy i nie będą przynosić przykrych wspomnień. Otto mówi, że to dziwne, biorąc pod uwagę, że jest naukowcem, ale wydaje mu się, że jego więź z mackami jest mentalna, a nie fizyczna, czego dowodzi w tej chwili rozkazując im wbić się z Pyma i towarzyszących mu ludzi.

Kilka minut później. Więźniowie są zaskoczeni, kiedy światła gasną, a bariery w celach zostają wyłączone. Zastanawiają się, czy ich obroże wciąż działają, więc Electro zaczyna emitować ładunki elektryczne i okazuje się, że są wolni. Dillon niszczy obroże pozostałych i czwórka przestępców wydostaje się z bloku więziennego. Na zewnątrz spotykają Doctora Octopusa, który mówi, że tylko udawał chęć współpracy i uważa, że Norman stał się czymś wspaniałym. Green Goblin dziękuje za pomoc w ucieczce i traktuje to za zadośćuczynienie za szpiegowanie dla Justina Hammera. Dodaje, że ma teraz zamiar zniszczyć Fury'ego i chętnie skorzysta z pomocy pozostałych, ale najpierw musi odnaleźć swojego syna. Octavius pyta się go, czy wie, gdzie jest Harry, ale Osborn mówi, że ma na myśli Petera Parkera, który będzie szóstym członkiem grupy.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Six #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.