Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 2 » The Ultimates 2 #3

The Ultimates 2 #3

The Ultimates 2 #3

"The Trial Of The Incredible Hulk"

Postacie
Cytat

Natasha o Thorze: "What a moron. Can you believe I actually planned to seduce that crank when I first joined the team?"

Streszczenie

Przed budynkiem sądu ludzie pikietują za karą śmierci dla Hulka/Bannera.

Budynek sądu. Pierwszy dzień procesu. Oskarżyciel stwierdza, że wina jest oczywista. Należy tylko zastanowić się, czy Banner powinien odpowiedzieć za czyny, które popełnił jako Hulk. Stan przemienienia w Hulka określa jako czas, kiedy Bruce był pod wpływem narkotyków. Murdock, adwokat Bannera, zgłasza sprzeciw. Sąd oddala sprzeciw, pozwalając mówić o serum, które powoduje przemianę, jako o narkotyku. Oskarżyciel mówi, że nie byłoby wątpliwości co do winy, gdyby Banner zabił te osoby pod wpływem kokainy. Murdock składa sprzeciw. Mówi, że serum, które zażył doktor, nie jest substancją nielegalną i było testowane przez pięć lat, zanim Bruce je sobie wstrzyknął. Oskarżyciel kontynuuje swój wywód. Mówi, że Banner broni się tym, iż nie ma pamięci o czynach, których dokonał jako Hulk. Zadaje retoryczne pytanie, czy morderstwo pod wpływem jakiejś substancji nie jest już morderstwem. Dodaje, aby przysięgli nie dali się nabrać niepozornemu wyglądowi Bannera, którego obserwują na monitorach. Jest to ta sama osoba, która dokonała zniszczeń na Manhatanie i zasługuje na odpowiednią karę.

Steve, Jan, Tony i Natasha oglądają proces w telewizji w mieszkaniu Starka. Jan nie może już oglądać, prosi o wyłączenie telewizora. Tony stwierdza, że Bannerowi nie uda się uniknąć kary śmierci. Steve przytakuje. Nie może tylko zrozumieć dlaczego Ross, mimo oferty Fury'ego, nie odeszła z S.H.I.E.L.D. Jan mówi, że ona zawsze była taka. Lubi udowadniać, że jest tak twarda, jak ojciec. Steve przerzuca kanały w telewizorze. Natrafia na wywiad z Thorem. Ten mówi, że sprawa Bannera jest zasłoną dymną dla działań S.H.I.E.L.D. Ważniejsza od tego teatru nadawanego cała dobę w telewizji jest sprawa pogłosek, jakoby Ultimates mieliby zostać wysłani do Iraku i Syrii. W końcu nie po to zostali stworzeni, aby ścigać złodziei i bandytów. Natasha nazywa Thora osłem i dodaje, że cieszy się, iż go nie uwiodła, gdy dołączyła do drużyny, choć planowała.

Triskelion. Siódmy dzień procesu. Betty odwiedza Bruce'a. Przynosi mu gazety. Ten nie chce czytać o filmach, które trafią na ekrany kin po jego śmierci. Niemniej, dziękuje za gest. Jest załamany. Ross przeprasza go, że nie przyszła wcześniej, ale była zajęta. Banner pyta się, czy czuje się winna. Z gniewem oskarża ją, że wszystko jest jej winą. Nigdy nie wstrzyknąłby sobie serum, gdyby nie jej zachowanie. Już spokojniejszym tonem mówi, że gdyby był z kimś innym, ta osoba może doceniłaby jego takim, jaki jest. Wtedy nie czułby się tak żałosny. Z płaczem przysuwa się do przezroczystej ściany celi. Betty przeprasza go. Banner stwierdza, że nie powinna. Mówi, że to wyłącznie jego wina. Betty przysuwa się do ściany celi. Prosi o wpuszczenie jej do środka. Kiedy słyszy odmowę, zaczyna płakać. Mówi także Bruce'owi, że go kocha i przeprasza za wszystkie gierki, jakie z nim prowadziła. Z płaczem i uśmiechem zażenowania prosi go o wybaczenie. Bruce, ciągle płacząc, mówi, że nie może. Nie przy tych wszystkich ludziach patrzących. Kamery rozmieszczone wokół celi są włączone. Ross zwija się w kłębek na podłodze i zaczyna płakać.

Budynek sądu. Dziewiąty dzień procesu. Murdock przemawia do przysięgłych. Mówi, że Banner pracował dla kraju, próbując stworzyć serum super żołnierza. Efektem jego pracy jest śmierć ponad ośmiuset osób, ale należałoby uznać to za wypadek wojskowy. Dodaje, że nikt nie czuje większego żalu niż sam Bruce. Dodaje, że jego biuro adwokackie postanowiło go bronić nie ze względu na rozgłos, jaki temu towarzyszy, ale dlatego, że tam, gdzie inni widzą potwora, oni widzą osobę, która zamierza poświęcić życie na wynalezienie leku na raka i AIDS. Dodaje, że doktor Robert Bruce Banner nie prosi o wolność, a jedynie o pozostawienie go przy życiu tak, żeby mógł pracować i wykorzystywać swoją wiedzę. Sędzina dziękuje Murdockowi za mowę, następnie instruuje przysięgłych o ich obowiązkach związanych z wydaniem werdyktu.

Triskelion. Fury z marsową miną kieruje się ku celi Bannera. Bruce w tym czasie rozmawia z kimś przez interkom. Mówi, że czuje się, jakby wrócił do szkoły średniej, i denerwuje się, jakby czekał na wynik ważnego egzaminu. Na pytanie, czy sądził, że tak się to skończy, odpowiada, że wręcz przeciwnie. Chciał być drugim Captainem America. Chciał z chudzielca zmienić się w bohatera, dokładnie jak Steve. Dodaje, że chciał, żeby ludzie go lubili. Przygotował się do śmierci z praktycznego punktu widzenia, emocjonalnie nie jest pewien. W tym momencie do pomieszczenia wchodzi Fury. Pyta się Bannera, czy woli usłyszeć dobrą, czy złą wiadomość. Wyciąga butelkę szampana i kieliszek i mówi, że sędzia wyrzucił sprawę z sądu. Mówi mu, że przeżyje. Banner ogromnie się cieszy. Pije podany mu kieliszek szampana. Fury opowiada, jak cała drużyna Ultimates wmaszerowała do sądu, opowiadając, jak to Hulk niemalże w pojedynkę zatrzymał inwazję obcych. Fury wnosi toast, Bruce pije szampana z butelki. Po chwili pada nieprzytomny na podłogę. Do pomieszczenia wkracza oddział żołnierzy. Fury każe kontynuować plan.

Ocean Spokojny. Nieprzytomny Bruce leży na pokładzie opuszczonego lotniskowca. Z płyty okrętu wystartował właśnie helikopter z Furym, Betty i Hankiem na pokładzie. Nick odpowiada Ross, że musieli go uśpić. Istniało czterdziestoprocentowe zagrożenie, iż Banner przemieni się w Hulka i ucieknie. Hank zadbał, aby Bruce przez cały czas był nieprzytomny.

Na lotniskowcu ustawiono bombę atomową. Iron Man upewnia się, że Banner jest nieprzytomny i wkłada mu w dłoń różaniec, po czym odlatuje. Tuż przed eksplozją Banner otwiera oczy. Mają one zielony kolor.

Ceremonia pogrzebowa. Na pogrzebie Bannera jest niewiele osób. Steve odczytuje słowa napisane przez Bruce'a. Po ceremonii Jan mówi, że nie może uwierzyć, że przybyli tylko oni. On uważał ich za swoich najbliższych przyjaciół, a kobieta nie jest pewna, czy rozmawiała z nim dłużej niż dziesięć minut. Nick zabiera Ross na kieliszek czegoś mocniejszego.

Mieszkanie Hanka. Dzwoni telefon. Głos zostaje przełączony na głośnik. Słychać słowa: "Dziękuję Hank. Dzwonię tylko żeby podziękować.". Hank próbuje zdążyć do telefonu i porozmawiać z dzwoniącym. Nie udaje mu się to. Gdzieś, najprawdopodobniej w Ameryce Południowej, mężczyzna odkłada słuchawkę telefonu i miesza się z tłumem przechodniów.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.