Avalon » Serie komiksowe » Dark Avengers/Uncanny X-Men: Exodus » Dark Avengers/Uncanny X-Men: Exodus

Dark Avengers/Uncanny X-Men: Exodus

Postacie
Zapowiedź

Zakończenie wielkiego crossovera: ostateczna bitwa Dark Avengers z X-Men zmieni status quo Marvela. Plan Cyclopsa wreszcie jest bliski realizacji, ale czy nie jest już za późno?

Streszczenie

Siedem dni wcześniej. Beast mówi Emmie i Scottowi, że sekrety, jakie przed sobą ukrywają, mogą spowodować koniec rasy mutantów. Po wyjściu McCoya Cyclops chce porozmawiać o całej sytuacji z Emmą, lecz ta nie chce z nim teraz o tym mówić.

Teraz, 1,2 mili od wybrzeży San Francisco. Cyclops i Iron Patriot każą przygotować się do walki swoim ludziom. Summers każe X-23 i Wolverine'owi zająć się Dakenem i Weapon Omegą. Warren zabiera Hawkeye'a z pola walki, by rozprawić się z nim z dala od reszty. Spider-Man zostaje zaatakowany przez Colossusa, który przypomina mu o niedokończonych porachunkach. Daken jest zaskoczony, kiedy X-23 go atakuje, i daje się zranić, natomiast Wolverine ma ciężką przeprawę z Weapon Omegą. Anioł wyrzuca Bullseye'a w lesie. Ten wściekły rozgląda się z swoim przeciwnikiem. Jest zszokowany, gdy staje przed nim Warren przemieniony w Archanioła, po chwili jednak atakuje Worthingtona z zamiarem zabicia go. Na Utopii ląduje Sentry i Ares razem z Osbornem i Ms. Marvel. Namor atakuje Roberta, Cyclops natomiast jest atakowany prze Iron Patriota. Scott odpiera pierwszy atak Normana, lecz ten po chwili zdobywa przewagę w walce. Mówi Summersowi, że przegra walkę i ta porażka pogrąży nie tylko jego i jego drużynę, lecz także całą rasę mutantów. Cyclops uśmiecha się i mówi Osbornowi, że gdyby spojrzał na walkę z jego perspektywy, to zobaczyłby ją w innym świetle. Ares zostaje powalony przez Moonstar, która posiadła moce Walkirii. Dr Genesis ciężko rani Dark Beasta i eliminuje go z dalszej walki. Colossus nokautuje Spider-Mana. Mimic walczy z Icemanem i mówi, że posiada moce wszystkich mutantów. Bobby odpowiada mu, iż może posiada ich moce, lecz nie może pokonać ich wszystkich. Chwilę później Rankin ulega przewadze liczebnej przeciwników. Daken zostaje pokonany wspólnymi siłami Armor, Psylocke i X-23. Emma korzystając z zamieszania uwalnia Xaviera więzionego na statku Avengers. Później White Queen, używając swoich mocy, kontaktuje się psionicznie z Sentrym i uwalnia uwięzionego w jego umyśle Reynoldsa. Ten opuszcza pole walki. Jednak kontakt z Voidem zaszkodził kobiecie i aby móc się wyleczyć, musi pozostać w diamentowej formie. Osborn orientuje się, że przegrał starcie. Summers przypomina mu, że mógł tego uniknąć, gdyby przyjął jego ofertę i poddał się. Ms. Marvel mówi Normanowi, że jeśli chcą wygrać, muszą pozabijać wszystkich mutantów, którzy znajdują się na wyspie. Iron Patriot rezygnuje jednak z tego pomysłu, widząc kamery telewizyjne skierowane prosto na niego. Wydaje rozkaz do odwrotu. Natomiast Cyclops staje przed kamerami i wydaje odezwę do wszystkich mutantów i ich rodzin, które chcą być wolne i bezpieczne, by przybyły na wyspę.

Tego samego dnia, wieczorem. Osborn udziela wywiadu, w którym informuje, że udało mu się pozbyć zagrożenia związanego z mutantami w Stanach Zjednoczonych.

Utopia. Dr Genesis informuje Scotta, że na wyspie zjawia się wielu mutantów z rodzinami, szukających amnestii. Wspomina również o wielu rannych, którzy w tej chwili są leczeni w sekcji szpitalnej oraz o mieście do zbudowania. Cyclops mówi, że zajmie się problemami po kolei i każe im odejść. Zostaje tylko on i Emma. Zwraca ona Scottowi uwagę na to, co się stało, kiedy ostatnim razem mutanci założyli państwo na wyspie. Summers uspokaja ją i mówi, iż wierzy, że razem poradzą sobie ze wszystkim.

[UWAGA: w numerze znajduje się też zapowiedź one-shota X-Necrosha]

Autor: Selwa

Galeria numeru

Dark Avengers/Uncanny X-Men: Exodus Dark Avengers/Uncanny X-Men: Exodus Dark Avengers/Uncanny X-Men: Exodus Dark Avengers/Uncanny X-Men: Exodus Dark Avengers/Uncanny X-Men: Exodus Dark Avengers/Uncanny X-Men: Exodus Dark Avengers/Uncanny X-Men: Exodus Dark Avengers/Uncanny X-Men: Exodus Dark Avengers/Uncanny X-Men: Exodus

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.