Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #535

Fantastic Four #535

Fantastic Four #535

"To Be That Monster"

Postacie
Cytat

Podświadomość Hulka: "Perhaps we can never die. Can never be free... of the monster"

Streszczenie

Walka z oszalałym Hulkiem trwa. Monstrum przypomina sobie osoby, takie jak np. Leader i gen. Ross, które wmawiały mu, że jest jedynie potworem i zasługuje tylko na śmierć. To jeszcze mocniej go rozwściecza. Ben, wiedząc, że nie przemówi mu do rozsądku, zaczyna bić się coraz odważniej. W kasynie ludzie od razu zaczynają robić zakłady o wynik tej walki i wszyscy stawiają na Hulka. Tymczasem, latający w pobliżu Johnny zauważa na telebimie oficjalne wystąpienie Reeda i Sue. Ku zdziwieniu Torcha, Richards stwierdza, iż zastosuje się do nakazu opieki społecznej i ich dzieci zostaną umieszczone w domu zastępczym, którego lokacja będzie sekretem ze względu na bezpieczeństwo Val i Franklina. Natomiast Hulk znów na chwilę przystopował, gdyż słyszy swój wewnętrzny głos, który uświadamia mu, iż jedyne co zrobił to przyniósł zniszczenie i ból. Najlepiej byłoby dla niego umrzeć, lecz ostatni wybuch udowodnił, iż nigdy nie umrze i na zawsze będzie skazany na bycie potworem. Ta myśl doprowadza go do maksimum furii, którą wyładowuje w potężnym ciosie na Benie. The Thing wie, że nastepnego takiego ciosu nie przeżyje. Przed śmiercią ratuje go Torch, który uderza w szarego giganta wszystkim co ma, z mocą nova. Ta siła oraz wewnętrzny głos nareszcie budzą w Hulku Bruce'a Bannera. Zniszczenia po walce są ogromne.

 

Gdzieś indziej, miejsce, w którym mieli zamieszkać Valeria i Franklin zostaje zbombardowane. Jak się okazuje, wcale nie było tam dzieciaków, a oficjalne wystąpienie i cały zabieg z przeniesieniem ich miało na celu pokazanie jak szybko wrogowie Fantastic Four znajdą ich pociechy, by je zabić. Obecna w domu Richardsów kobieta z opieki społecznej przyznaje małżeństwu rację. Dzieci będą jedynie bezpieczne przy swych fantastycznych rodzicach.

 

Ben rozmawia z Hulkiem na dachu wieżowca. Banner przeprasza go za wszystko i pyta się o jego odczucia co do swej potwornej osoby, tuż przed tym, gdy miał dziś zginąć. The Thing odpowiada na to ciszą i po chwili przylatuje helikopter po Hulka. Do Grimma dołącza Johnny, który oferuje zabawę w kasynie. Ben zgadza się i wyjawia, iż rozmawiał z Reedem i powiedział mu w żarcie, że Hulka najlepiej byłoby wystrzelić w kosmos, by stał się zmartwieniem kogoś innego, lecz ten wcale się nie śmiał z tego dowcipu...

 

Autor: Jim J

Galeria numeru

Fantastic Four #535

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.