Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #19

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #19

Postacie
Zapowiedź

Drużyna Star-Lorda jest rozdzielona i zagubiona w różnych alternatywnych rzeczywistościach. Ich jedyną nadzieją na powrót do domu i uratowanie przyszłości może być Kang Zdobywca.

Cytat

Drax (do Moondragon): "Hello, daughter. We saved the universe again. It didn’t come cheap."

Streszczenie

Piątek, 13 stycznia 3009, Kwatera Główna Kościoła Uniwersalnej Prawdy. Guardians trafiają pomiędzy walczących wyznawców Kościoła Uniwersalnej Prawdy. Bug sugeruje by się poddać, jednak nie wygląda by napastnicy tego oczekiwali. Jack coraz bardziej zanika. Wyczuwa, że coś się zaraz wydarzy. I faktycznie tak się dzieje. Pojawia się portal. Z jego wnętrza wyłaniają się setki Starhawków, a za nimi kroczy Kang the Conqueror. Nakazuje wszystkim udanie się z nim, jeśli zamierzają przeżyć.


Kang zabiera ich do swojej siedziby w Limbo, w międzyczasie przywracając im ich normalny wygląd. Zapytany o Starhawki, odpowiada, że zebrał je z opuszczonych bądź zakończonych linii czasowych, by pomogły mu w rozwiązaniu konfliktu. Star-Lord przypuszcza, że jego wiadomość nie dotarła do przeszłości. Kang zaprzecza, wiadomość Petera dotarła (patrz: GotG vol. 2 # 17 - przyp. Sc0agar4k) i udało się zatrzymać Wyrwę, jednak jak mówi jedyna stała we wszechświecie: udaremnij jedno zagrożenie, a na jego miejscu pojawi się drugie. Tłumaczy, że Adam Warlock wysłuchał ostrzeżenia i choć nie mógł zapobiec powstania Wyrwy, udało mu się zatrzymać jej rozprzestrzenianie. To go jednak osłabiło i ciemność nim zawładnęła. Mantis domyśla się, że stał się Magusem. Kang potwierdza, ciesząc się z ponownego z nią spotkania. Zdziwionemu Quillowi odpowiada, że posiada wspólną historię oraz przyszłość z każdym z nich. Tłumaczy, że Warlockowi udawało się dość długo unikać przeznaczenia, jednak w końcu go ono dosięgło. By powstrzymać rozrost Wyrwy użył linii czasowej w której stał się Magusem i użył jej do ocalenia wszechświata. Jest to linia bardzo silna i niebezpieczna, w którą jedna po drugiej przemieniają się inne przyszłości.

 

Kang przyprowadza ich przed oblicze Strażnika Czasu, to on ostrzegł go o ujednoliceniu wszystkich przyszłości i z tego powodu Magus musi zostać powstrzymany. Jednak on nie może zrobić tego osobiście, bowiem Magus wyczułby jego przybycie, dlatego zamierza wysłać Star-Lorda i jego drużynę z powrotem, do momentu powstania Magusa. Oddaje w ręce Petera ostatni Kosmiczny Sześcian (ang. Cosmic Cube). Cosmo zwraca uwagę, że jeżeli zapobiegną przemianie Warlocka, to ponownie będą mieli problem z Wyrwą. Kang informuje ich, że będą mieli niewiele czasu pomiędzy zatrzymaniem Wyrwy a przemianą Warlocka, wtedy mają zrobić wszystko co trzeba, by uratować wszechświat. Star-Lord nie zamierza zabijać przyjaciela. Gdy przybędą na miejsce, Sześcian aktywuje lukę w czasie, która zwiększy ich szanse do kilku minut. Mantis przypomina, że Kang jest znaną i bezwzględną osobą. Jego umysł jest dla niej nieczytelny, dlatego nie wie czy kłamie czy mówi prawdę. Ten upomina Guardians, że jeśli go nie posłuchają, Magus będzie wszędzie i wszystkim. Nagle zauważają, iż wszystkie Starhawki są wystraszone. W Limbo zjawiają się wyznawcy Magusa. Kang nakazuje opuścić to miejsce. Star-Lorda i resztę teleportuje, upominając by go nie zawiedli.


Statek Flagowy Uniwersalnego Kościoła Prawdy, obrzeża Wyrwy, teraźniejszość. Warlock właśnie zapobiegł rozszerzeniu się Wyrwy. Rocket Raccoon gratuluje mu uratowania całego wszechświata. Martyr zamierza zaatakować Adama. Zostaje powstrzymana przez Star-Lorda, który właśnie się pojawił z całą drużyną. Mantis wyczytuje z jej myśli, że to sprawka Obliviona. Phyla by ratować Moondragon zawarła z nim pakt. Pakt mówiący, że zabije Awatara Życia. Dziewczyna broni się, mówiąc, że musi to zrobić, bo Adam zmieni się w coś złego. Peter wie, że to prawda. Przebył długą drogę, podczas której dowiedział się kilku niepokojących wieści. Na miejsce teleportuje się Rocket wraz z resztą Guardians, który chętnie dowiedziałby się co to za wieści.

 

Quill pokazuje Kosmiczny Sześcian. Dzięki niemu czas został zatrzymany na kilka minut. Tłumaczy Warlockowi, że właśnie dokonał zadziwiającej rzeczy - uratował wszystko. Nie wolno mu tego zaprzepaścić. Adam odpowiada, że jest bardzo zmęczony i czuje jak w jego głowie zbiera się czarna fala, której nie może zatrzymać. Pete każe mu walczyć z Magusem. Według Kanga nadal jest szansa, by to przeznaczenie się nie ziściło, jednak musi być silny. Warlock zauważa, że Kang nie powiedział mu wszystkiego. Tłumaczy, że nie zastąpił obecnego strumienia czasu, tylko nałożył na niego drugi. Tylko tak mógł być pewny, że więź będzie dostatecznie silna i po prawdzie, to jest Magusem już od kilku miesięcy. Star-Lord każe mu się zamknąć i nie zmuszać go do ostateczności. Na co, w pełni juz świadomy, Magus ripostuje, że nie mógłby go zabić, nawet gdyby próbował.

 

Odrzuca od siebie Star-Lorda i pozostałych. Mantis i Cosmo próbują telepatycznie go zaatakować. Magus nie waha się i zabija oboje. Rocket strzela do niego ze swojej broni, ten bez problemu odbija pociski. Groot chwyta go swoją potężną dłonią, którą Magus podpala wyrywając się. Martyr rani go swoim mieczem, bowiem został on wykuty w domenie Obliviona. Adam dzięki magii zdobywa miecz i przebija nim Phyle. Krzyżuje miecze z Gamorą, która każe mu się zatrzymać. On odpowiada, że są rzeczy, których zatrzymać się nie da. Jedną z nich jest on sam. Łapie, rzuconą w niego, tarczę Majora, blokuje ciosy Gamory i zabija ją. Odrzuca tarczę, rozdzierając hermetyczny strój Majora, który umiera z braku tlenu. Powala, atakujących go Buga i Jacka Flaga. Drax stosuje sprawdzoną technikę wyrywania serca. Magus się śmieje, że nie potrzebuje serca i powala go. Star-Lord atakuje go za pomocą Sześcianu. To pozwala powrócić Warlockowi, który prosi Petera by to zakończył. Oboje nie chcieli by do tego doszło. Quill przypomina sobie słowa, żeby zrobić wszystko co trzeba i zabija przyjaciela.


Knowhere. Po śmierci Magusa kościelni kardynałowie oszaleli z żalu. To zaburzyło działanie statków-świątyń, opartych na ich wierze, które wybuchały jeden po drugim. Pozostali przy życiu członkowie Guardians of the Galaxy uniknęli śmierci, wykorzystując teleportacje. Moondragon oczekuje na nich, wiedząc już co jej powiedzą. Wiedząc, że te informacje złamią jej serce. Drax przytula córkę, informując ją, że ponownie uratowali wszechświat, jednak zapłacili za to wysoką cenę. Dziewczyna zalewa się łzami.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #19 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #19 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #19 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #19 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #19 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #19 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #19 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #19 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.