Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: The List - Secret Warriors » Dark Reign: The List - Secret Warriors

Dark Reign: The List - Secret Warriors

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn przejął schedę po największym szpiegu Marvela. Ale co się stanie, gdy będzie potrzebował pomocy Nicka Fury'ego w odkryciu przecieku w Obronie Narodowej. Nic dobrego, na pewno nic dobrego. Kłamstwa, przesłuchania, włażenie sobie w drogę i takie tam podobne rzeczy.

Cytat

Lista Nicka Fury'ego: "1. Save the Word, 2. Punch Norman in the face, 3. Have a beer."

Streszczenie

Nick i John lecą na misję samochodem. Fury przypomina staremu agentowi cel misji oraz przekazuje, że jeśli cokolwiek pójdzie źle, Garrett ma strzelić przyjacielowi w głowę. Kiedy są już nad Stark Tower, były dyrektor S.H.I.E.L.D. wyskakuje i w stroju do szybowania dolatuje do wieży. Udaje mu się pochwycić ściany i powoli wspina się na górę. Po chwili znajduje tajne wejście, a czytnik dłoni rozpoznaje go od razu. Kanałami wentylacyjnymi udaje się do miejsca, które chce odwiedzić. Na korytarzu poniżej jest dwóch agentów H.A.M.M.E.R.. Fury zeskakuje na nich i szybko ogłusza. Używa przepustki jednego z nich i otwiera drzwi. Kiedy stają one otworem, Nick doznaje szoku. Tego nie przewidział - po drugiej stronie patrzy na niego Ares. Ku zdumieniu agenta, bóg wojny wpuszcza go do środka. W rewanżu szpieg proponuje spotkanie jutro rano. Teraz bohater może spotkać się z osobą, do której przyszedł. Podchodzi do łóżka i budzi śpiącego Normana. Osborn jest zaskoczony i najpierw chce się dowiedzieć, jak nieproszony gość dostał się do budynku. Fury odpiera, że przyszedł, ponieważ jego kraj go potrzebuje. Osborn ma jego starą pracę, ale ma gdzieś bezpieczeństwo narodowe. Agent jest tu po to, aby wspólnie mogli wyeliminować zagrożenie. Iron Patriot ostrzega przeciwnika, że ta kooperacja skończy się śmiercią szpiega. Jest on na jego liście i zamierza doprowadzić to do końca. Nick w rewanżu pokazuje dyrektorowi H.A.M.M.E.R. swoją listę [cytat numeru].

Później do Departamentu Skarbu wdzierają się uzbrojeni agenci. Mężczyzna, którego chcą aresztować, chce się zastrzelić, ale wcześniej przekazuje pozdrowienia dla żony. Zanim udaje mu się pociągnąć za spust, zostaje ogłuszony. Chwilę później związany mężczyzna siedzi w pokoju przesłuchań. Przez lustro weneckie obserwują go Nick, Norman, Bullseye i Victoria. Panna Hand przekazuje zebrane materiały. Facet nazywa się Seth Waters. Kiedyś pracował jako mało znaczący agent w S.H.I.E.L.D. 16 miesięcy temu dzięki żonie znalazł zatrudnienie w ministerstwie. Na różnych kontach ma ponad 20 miliardów dolarów. Nie ma wątpliwości, że dla kogoś to przetrzymuje. Jego biuro było czyste. Znaleźli tyko małe urządzenie do przenoszenia danych, ale nie potrafią się do niego dostać. Do środka wchodzą Osborn i Lester. Z początku Iron Patriot próbuje zastraszyć więźnia, ale nie przynosi to rezultatu. Do przesłuchania przystępuje Hawkeye. Siada on naprzeciwko więźnia i wyjmuje paczkę 500 wykałaczek. Czas zacząć zabawę. Podczas gdy Lester rzuca w ofiarę małymi pociskami, Fury prosi Normana, aby pokazano mu tajemnicze urządzenie. Osborn się waha, ale Nick go przekonuje, że w końcu nie ma gdzie z tym uciec. W tym momencie zmasakrowany Seth postanawia mówić. Przyznaje, że pracuje dla Leviathana. Fury daje swojemu partnerowi hasło do działania. Głowa zdrajcy zostaje odstrzelona, zalewając Bullseye'a krwią. Nick nokautuje dyrektora H.A.M.M.E.R., zaliczając tym samym kolejny punkt na swojej liście. Następnie John ze swojej snajperki zdejmuje kolejnych agentów, a jego partner przebija się do okna. Fury rozbija szybę i wyskakuje na zewnątrz. Garrett czeka poniżej w latającym samochodzie. W pościg ruszają za nimi trzy helikoptery. John ze swoje strzelby zdejmuje dwa, ale nie mogą pozbyć się ostatniego prześladowcy. Nagle w śmigłowiec uderza wielki topór. Ares spokojnie patrzy, jak Nick odlatuje.

Wieczorem tego samego dnia, w Rzymie, Fury próbuje przełamać zabezpieczenia urządzenia znalezionego w biurze Watersa. Kiedy mu się udaje, na ekranie pojawia się wielki napis w cyrylicy oraz sowiecka gwiazda.

[Uwaga: W numerze znajdują się też akta na temat Leviathana i przedruk historii "Today Earth Died" ze Strange Tales #168]

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Reign: The List - Secret Warriors

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.