Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Battle of Jericho Hill » Dark Tower: The Battle of Jericho Hill #1

Dark Tower: The Battle of Jericho Hill #1

Postacie
Zapowiedź

Początek kolejnej historii Rolanda i jego ka-tet, prowadzącej wprost do totalnego upadku Gilead i wartości, które sobą reprezentowało. Nie wspominając o sześciu promieniach podtrzymujących wszystkie rzeczywistości, które zatrzęsły się w posadach. Zgodnie z planem Karmazynowego Króla.

Cytat

Roland: "Very well, then! To the Dark Tower! And let nothing stop us or slow us in our quest! We leave immediately!"
Sheemie: "Can I pee first?"
Roland: "… We leave right after Sheemie pees."

Streszczenie

Niegdyś, Gilead było centrum kultury. Lud był dumny ze swej stolicy, gdzie rozwijały się najpiękniejsze i najwyższe sztuki. Dziś, po tym jak przez miasto niczym wzburzona fala przeszły wojska Farsona, w Gilead rozwija się jedynie robactwo. Nawet Farson jednak nie wierzył, że zniszczenie miasta zerwie jeden z sześciu Promieni, które krzyżując się w Mrocznej Wieży, neksusie wszystkich rzeczywistości, powstrzymywały wszystkie światy przed powrotem do chaosu. Walter o'Dim, czy też Marten Broadcloak, doskonale wiedział, że to się stanie. Upadek Gilead nie jest początkiem końca Midworldu, ale końcem wszystkiego. Wszystko idzie zgodnie z planem Karmazynowego Króla.

Burzącym mury Gilead wybuchom zbrojowni przysłuchuje się z odległości wielu mil Roland i jego towarzysze, nieliczni sprzymierzeńcy, obrońcy Bieli. Deschain poprzysięga zemstę czarownikowi i Farsonowi i nie robi na nim wrażenia nawet wstrząsająca światem fala uderzeniowa powstała po zerwaniu promienia. Obserwujący go pod postacią kruka Marten postanawia przytemperować trochę młodzieńca, rzucając czar na Sheemiego. Sparaliżowany zaklęciem chłopiec zaczyna spadać do szczeliny w ziemi, ale w ostatniej chwili łapie go Alain. Posiadającego zdolność Dotyku chłopaka czar zaczyna dosięgać i przez następne godziny Alain dzieli ból z Sheemiem.

Wreszcie, przebrzmiewa ból umierającego Promienia. Sheemie wychodzi ze spowodowanego czarem transu, a Roland zaczyna zastanawiać się, gdzie teraz mają się udać i co uczynić. Liczył na pomoc zdolności Sheemiego, ale teraz nie chce ryzykować życia młodego przyjaciela, który miał wizję, że Promień jest czymś więcej niż tylko wiązką energii.

Deschain podejmuje decyzję, by udać się do Mrocznej Wieży. Uważa, że jeśli uda im dostać się na jej szczyt, to moc Wieży pozwoli im odczynić wszystkie zbrodnie popełnione przez Farsona. Jego towarzysze nie są zachwyceni tą decyzją. Niektórzy w ogóle podają w wątpliwość istnienie Wieży, a pozostali - skłonni uznać jej realność - nie chcą dążyć do niej na ślepo. Dzierżący rewolwery z rękojeściami z sandałowego drzewa Roland jest teraz jednak ostatnim z linii władców Gilead, dlatego kiedy powtarza podjętą przed chwilą decyzję i zapytuje, kto będzie mu towarzyszył w misji, nikt się nie wycofuje. Potomkowie i poddani Elda siedzą w tym razem, do końca.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Battle of Jericho Hill #1 Dark Tower: The Battle of Jericho Hill #1 Dark Tower: The Battle of Jericho Hill #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.