Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #573

Fantastic Four #573

Fantastic Four #573

"Adventures On Nu-World"

Postacie
Zapowiedź

Przygoda na Nu Earth! Ben i Johnny mają duże plany co do potrzebnych im wakacji w towarzystwie uciekinierów z przyszłości - panienki, alkohol... i dwoje pasażerów na gapę o imionach Franklin i Val.

Cytat

Ted Castle: "Eventually we'll lose... The pull will be too great and everything will end... But a good captain goes down with his world."

Streszczenie

Nu-World. Brodaty mężczyzna w futurystycznej zbroi, razem z robotem na pajęczych nogach, sterowanym przez ludzki mózg, biegną w kierunku portalu, który został uruchomiony z Ziemi. Wkraczają na "terytorium Ultrona" i, przebijając się przez oddział robotów stacjonujący u stóp gigantycznego Alexa Ultrona, dostają się na miejsce. Niestety, za późno – Ben, Johnny, Franklin i Valeria już zjawili się na miejscu, otoczeni przez kolejne roboty. Tajemniczy mężczyzna pozbywa się także ich i pyta nowoprzybyłych, gdzie jest Reed Richards. Ben odpiera, że przybyli tu tylko oni i próbuje się dowiedzieć, co się stało z tym miejscem przez te kilka tygodni, które minęły od ich ostatnich odwiedzin. Mężczyzna, który ujawnia się jako Ted Castle, twórca Nu-World [robot z mózgiem to jego żona, Alyssa – przyp. S_O], wyjaśnia więc, że ich słońce zapadło się w sobie i stało się czarną dziurą. Orbita planety znajduje się ledwo poza horyzontem zdarzeń, a to znacznie zwiększyło upływ czasu – od ostatniej wizyty Czwórki minęło osiem lat. A że portal na Ziemię został zniszczony zaraz po ich "przeprowadzce" [w Fantastic Force vol. 2 #1 - przyp S_O], nie mieli możliwości ewakuacji. Nagle Alyssa ostrzega męża o przybyłych posiłkach, Ben atakuje więc roboty, każąc ocalić dzieci. Całkiem dobrze radzi sobie z kolejnymi falami przeciwników, aż do czasu, gdy na scenie pojawiają się Lightwave i Psionics. Chwilę później Johnny, dzieciaki i Castle'owie widzą olbrzymi wybuch w miejscu, które dopiero co opuścili. Torch stwierdza jednak, że Grimm umie o siebie zadbać i prosi Teda, żeby wyjaśnił, co wydarzyło się na Nu-World podczas ich nieobecności. Mężczyzna, prowadząc ich do ukrytego samolotu, opowiada więc, jak początkowo wszystko działało bez zarzutu, dopóki ich słońce nie zamieniło się w czarną dziurę. Alex Ultron i Lightwave wykorzystali ten fakt, by przejąć władzę, za pomocą podłączonej do komputerów telepatki, Natalie X, zdobywając kontrolę nad większością mieszkańców. Ci, którzy zachowali trzeźwość umysłu, wybudowali olbrzymią wieżę, na której szczycie oddziaływanie grawitacyjne czarnej dziury jest wyższe od ziemskiego – skacząc z niej zyskują chwilę wolności, zanim zostaną pochłonięci przez żarłoczną gwiazdę. Następnie Castle prowadzi ich pojazd do wnętrza planety, jedynego bezpiecznego miejsca.

W fortecy Lightwave'a kosmita informuje Ultrona, że wśród przybyłych znajduje się Valeria Richards. On i Psionics stwierdzają, że muszą ją zdobyć, bo jest ona jedyną szansą na ocalenie ich ludzi, Alex odpiera jednak, że nie może na to pozwolić – nie tylko dlatego, że tylko dzięki Castle'owi nadal żyją, ale nie zamierza pozwolić na porwanie córki Sue Richards. Po odejściu robota Lightwave stwierdza, że mają w swoich rękach Thinga, więc reszta Fantastycznych przybędzie do nich, wystarczy poczekać.

Ben tymczasem budzi się w celi w podziemiach fortecy. Zdziwiony odkrywa, że uwięziony jest również Banner Jr, który przyznaje, że zadał zbyt wiele niewygodnych pytań. Dodaje jednak, że jest więźniem z własnej woli i sam zdecyduje, kiedy jego kara się skończy.

W laboratorium Teda mężczyzna tłumaczy Franklinowi, że choć Johnny i Alyssa wyruszyli na pomoc Benowi, to nie ma szansy na to, że uda im się wrócić do ich świata – portal został całkiem zniszczony i to dlatego miał nadzieję, że Reed przybył razem z nimi. Val pyta więc, co dokładnie stało się z teleportem, a Castle w końcu wyjaśnia "małej dziewczynce", że choć sama machina jest łatwa w budowie, potrzebowaliby dwóch rzeczy, których nie są w stanie stworzyć, z czego jednym jest odpowiednio potężne źródło energii. Valeria wyciąga więc z plecaka odpowiednie urządzenie pytając, czym jest ta druga rzecz.

Torch i Alyssa skradają się do fortecy, skąd widzą gigantycznego Ultrona [najwyraźniej olbrzymi pojazd z mieszkańcami – przyp. S_O] odlatującego z planety. Gdy dwójka dostaje się do budowli, zostaje wyczuta przez Natalie X.

W centrum Nu-World Ted i Valeria sprawdzają działanie urządzenia. Castle stwierdza jednak, że nadal muszą dokonać odpowiednich obliczeń, by nawiązać połączenie z Ziemią, a tylko Richards jest na tyle inteligentny, by dokonać ich w pojedynkę w krótkim czasie. Val zdradza mu więc swój mały sekret – już teraz jest mądrzejsza od swego ojca. Informuje, że jak tylko skończy wyliczenia, wszyscy będą mogli opuścić planetę. Ted odpiera jednak, że nigdzie się nie ruszy, bo musi dokonywać odpowiednich korekt "kursu", żeby Nu-World nie zostało wessane przez czarną dziurę, i choć wie, że prędzej czy później się tak stanie, nie opuści planety, jako jej "kapitan" udając się na dno razem z nią. By go pocieszyć, Franklin oferuje mu jedną ze swoich kanapek, którą ten po chwili wahania przyjmuje.

W fortecy Johnny i Alyssa w końcu dostają się do celi Bena, ale gdy ten tylko zostaje uwolniony, kobieta-robot rozpada się. Jak się okazuje, jest to sprawka Psionics, która zgniata pod swoją stopą mózg Alyssy. Fantastyczna dwójka nie jest w stanie pokonać dziewczyny, która przedstawia im plan wykorzystania Val do budowy portalu i przeniesienia wszystkich emigrantów z przyszłości na prawdziwą Ziemię. Nie zauważa jednak, że Banner Jr. opuścił swoją celę i jej głowa zostaje zmiażdżona jednym celnym ciosem. Rob nie zamierza jednak uciekać razem z Thingiem i Torchem – jak sam wyjaśnia, ma z Lightwavem pewne rachunki do wyrównania.

Franklin kończy opowiadać swojej matce ich przygodę, zastanawiając się, czy jeszcze kiedyś spotkają mieszkańców Nu-World. Sue odpiera, że magia ich rodziny polega na tym, że nigdy nie wiadomo, na co trafią w przyszłości. Każe synkowi iść spać podkreślając, że jutro czeka go wielki dzień, a zauważywszy, że zegar wskazuje parę minut po północy, życzy mu wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.
 

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #573 Fantastic Four #573 Fantastic Four #573 Fantastic Four #573 Fantastic Four #573 Fantastic Four #573 Fantastic Four #573 Fantastic Four #573 Fantastic Four #573

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.