Avalon » Serie komiksowe » Realm Of Kings » Realm Of Kings

Realm Of Kings

Postacie
Zapowiedź

Walka Black Bolta i Vulcana doprowadziła do stworzenia Wyrwy i nikt nie wie, co może się z niej wyłonić. Jak będzie wyglądać kosmos po Wojnie Królów?

Cytat

Quasar (podczas walki): "Hey, hands off! This is our first date! Whoa! You're even faster than you're nasty-looking! And have I mentioned how bad you smell?"

Streszczenie

Zastanawialiście się kiedyś, kim naprawdę jesteście? Kiedy byłem związany z Quantum Bands stałem się Quasarem, Mścicielem, Obrońcą Wszechświata. Przynajmniej tak mi się wydaje. Później umarłem, zabity przez Annihilusa. Powróciłem do żywych w formie energii kwantowej i dlatego nie bardzo wiem, kim obecnie jestem, a już tym bardziej kim powinienem być. Teraz szukam okazji, by się wykazać. Pokazać Wszechświatowi, że ciągle może na mnie liczyć, jako swoim obrońcy. Gdyby tylko udało mi się przekonać do tego samego siebie.


Rozmyślania Quasara przerywa Star-Lord. Nie podoba mu się to, że ten chce udać się do Wyrwy jako pierwszy. Na co Wendell odpowiada, że w formie energii ma większą ochronę przeciwko szalejącym tam burzom, niż inni.


Wyrwa. Gigantyczne rozdarcie w czasie i przestrzeni spowodowane detonacją bomby terrigenowej, kończącej brutalną wojnę pomiędzy Kree i Shi'ar. Zebraliśmy się w Knowhere, by zdecydować, jak poradzić sobie z tym zagrożeniem. Knowhere jest kwaterą główną Guardians of the Galaxy i tak, jest to dryfująca głowa Celestiana. Innego dnia, może byśmy się zastanawiali, co mogło spowodować ucięcie głowy, jednak obecnie...


Star-Lord przypomina, że Wyrwa to zagrożenie na niespotykaną skale, forma kryzysu do walki z którym zostali powołani Guardians. Raccoon wypomina zebranym, że nikt ich nie słuchał, gdy ostrzegali, że poprzednie wojny osłabiły struktury Wszechświata i to co się wydarzyło było tylko kwestią czasu. Quasar zauważa, że jednak byli na miejscu. Peter przyznaje mu rację. Udało im się zatrzymać Wyrwę, jednak sporo ich to kosztowało [patrz: GotG vol. 2 # 19 - przyp. Sc0agar4k]. Drax zauważa, iż mimo wszystko, udało im się zamknąć szczelinę raz na zawsze. Nova zgadza się z przedmówcą, przypominając, że Nova Corps patrolowali obszar wokół Wyrwy od momentu jej pojawienia się i mieli już styczność z różnymi dziwnymi osobnikami [patrz Nova vol. 4 #29 i #30 - przyp. Sc0agar4k]. Wspomina o uciekinierach, którzy zostali przeniesieni z innego Wszechświata. Doktor Gruenwald ,przewodniczący Projektu P.E.G.A.S.U.S., który podobnie jak Rider pojawił się na zebraniu w formie holograficznej, stwierdza, że potrzebne są informacje i dane. Prosi zebranych o współprace. Quasar zgłasza się na ochotnika, sugerując, że już raz umarł, więc co może go spotkać gorszeg. Poza tym, będą mogli go śledzić dzięki kwantowemu połączeniu.


Zakłócenia i zniekształcenia wewnątrz Wyrwy są ogromne. Jedna galaktyka łączy się z drugą. Obserwuję światy wyrwane ze swoich galaktyk wpadające w wir. Słyszę jak linie czasowe ścierają się ze sobą i zastanawiam się czy to się kiedyś skończy czy może będzie trwać wiecznie. Wtedy to czyjaś rzeczywistość postanawia mnie wchłonąć.


Quasar materializuje się. Nie jest już w formie energii. Próbuje nawiązać kontakt z pozostałymi. Bezskutecznie. Zauważa obaloną Statuę Wolności - zastanawia się, czy to Ziemia. Nagle zostaje zaatakowany.


Wyczuwam promieniowanie gamma i inne toksyny, jednak jest też coś gorszego. To stworzenie śmierdzi martwymi gwiazdami. Taki smród wyczuwałem tylko w najciemniejszych i najodleglejszych częściach Wszechświata i to mnie przeraża. Zaczynam bełkotać, jednak nie mogę przestać. Im jestem bliżej niego, tym bardziej się boję, prymitywnym strachem. Jak to w ogóle możliwe? Jestem przecież kwantowym duchem a on stara się mnie rozerwać jakbym był z krwi i kości. I jakby tego szaleństwa było mało, niespodziewanie nadciąga pomoc.


Zjawiają się Avengers. Dziwnie zmienieni, ze świecącymi na czerwono oczami. Ms. Marvel dziękuje Quasarowi za zajęcie się stworzeniem do czasu ich przybycia. Spodziewała się, że zastanie cały Manhattan w zgliszczach. Wendell nie bardzo rozumie, o czym ona mówi. Giant Man wskazuje na stworzenie twierdząc, że coś musiało wyczuć. Coś, co wprowadziło je w stan furii. Wendell nadal nie wie, o czym mowa. Ms. Marvel dziwi się dlaczego tak szybko wrócił, po czym orientuje się, że nie jest on Quasarem, o którym myśli. Scarlet Witch przyznaje jej rację. Twierdzi, że przybył on z daleka, z innego miejsca. Captain America zauważa, że przyjdzie czas na dochodzenie. Nakazuje Thorowi atakować. Ten za pomocą swego młota powala stworzenie. Okazuje się, że tym stworzeniem był Hulk, teraz już pod postacią Bruce'a Bannera. Captain America tłumaczy, że Banner jest zbyt niebezpieczny i nieprzewidywalny. Nakazuje Iron Manowi zrobić to, co trzeba.


Nim mogłem go powstrzymać, Iron Man wyrwa mu serce. A potem rozszarpuje je na moich oczach. Znów czuję strach, pomimo walki. Nie mogę się poruszyć. Już wiem, że to sprawka czaru Scarlet Witch.


The Trapezohedron. Quasar jest przetrzymywany w polu siłowym oraz poddawany przesłuchaniu. Pyta o ich moce. Giant Man odpowiada, że to zasługa uwielbienia, które kierują w stronę "The Many-Angled Ones". Wendell tłumaczy, że zna Avengers, że wszystko tutaj jest niewłaściwe, oni wszyscy nie są tacy jak powinni. Podkreśla, że to nie jest nawet jego Wszechświat, bowiem ten jest przesiąknięty korupcją. Giant Man zauważa, że jak na kogoś bez szans na ucieczkę, jest on bardzo rozgadany. Captain postanawia to wykorzystać. Quasar mówi o Wyrwie, że ich świat musi znajdować się na jej końcu. Iron Man sugeruje, że Ziemia z której przybył jest na przeciwległym końcu. "The Many-Angled Ones" wypełnili już ten Wszechświat, jednak nadal są spragnieni. Nie mają już miejsca na rozrost, a on wykorzysta każdą okazję, by znaleźć nowe miejsca dla ich bogów, nowe światy do podboju. Padają pytania o tutejszego Quasara, który również wyruszył badać Wyrwę oraz o możliwość dotarcia na nową Ziemię. Wendell domyśla się, że oczekują od niego pomocy. Nie zamierza tego robić, widzi bowiem kim są i nie wskaże im drogi do swojego domu. Scarlet Witch stwierdza, że wcale nie musi tego robić. Przebadała bowiem jego kwantowe połączenie i jest ono w stanie wskazać im drogę. Potrzebuje kilku godzin, by je odpowiednio ustawić, w tym czasie inni mają się przygotować na przeniesienie planety. Prosi innych o opuszczenie pomieszczenia, by mogła się skoncentrować. Quasar pyta Scarlet co zamierza zrobić. Ta informuje go, że ich świat zostanie zakotwiczony w jego Wszechświecie, natomiast jego Ziemia zostanie wymazana. Wendell domyśla się, że kobieta boi się reszty, pyta więc dlaczego wyjawiła im prawdę o nim. W odpowiedzi słyszy, że zarówno Tony Stark jak i Hank Pym są geniuszami i prędzej czy później domyśliliby się prawdy. Zorientowaliby się, że ukrywała to przed nimi i wtedy miałaby powód, by się naprawdę bać. Nagle z ciała Scarlet Witch wyłania się Vision. Tłumaczy on, że ukrywał się, by obserwować działalność Avengers. Chciał poznać lekarstwo na to co się stało, jednak nie mógł pozwolić, by kolejna Ziemia została unicestwiona. Jest ich zaledwie garstka - ludzi oddanych nauce, którzy są odporni na koszmar, który się tu zdarzył. Nakazuje Wendellowi opuścić tę planetę, bowiem bez niego nie będą w stanie odnaleźć jego Ziemi.


Star-Lord? Nova? Doktorze Gruenwald? Nie wiem czy mnie słyszycie, jednak wysyłam tę wiadomość z wiarą, że może jednak. Wyrwa to coś więcej niż rozdarcie. To bardziej tunel i na jego końcu znajduje się inny Wszechświat, inna Ziemia. Jest podobna do naszej pod wieloma względami, ale otoczona przez mrok. Przebywają w niej starożytne stworzenia zbyt przerażające, by o nich wspominać.


Iron Man stara się zatrzymać Quasara, twierdząc, że ten jest zbyt cenny, by go wypuścić. Thor próbuje go powalić swoim młotem, lecz sam pada powalony ciosem Wendella. Stark woła za nim, że nigdy od nich nie ucieknie.


Musicie wiedzieć o tym miejscu. O tym, że ono istnieje i prędzej czy później pojawi się na horyzoncie. Zamierzam użyć całej pozostałej mi mocy, by wzmocnić sygnał. Nie wiem czy moja energetyczna forma powróci, muszę jednak zaryzykować. Nie zaszkodziłaby odrobina modlitwy.


Teraz to widzę. Ich Wszechświat, odrażający, obrzydliwy. Ogromna, pokręcona masa. Ich Wszechświat to nieśmiertelne zwłoki. Rak próbujący przedostać się do naszej rzeczywistości. Pytałem wcześniej: co gorszego może się stać? Właśnie to. Jak mogę obronić Wszechświat przed drugim Wszechświatem? Przed galaktykami i światami zjednoczonymi, by nas pochłonąć? Oni nadchodzą, doktorze.


Projekt P.E.G.A.S.U.S., Nowy Jork. Doktor Gruenwald próbuje połączyć się ponownie z Quasarem. Próby wzmocnienia sygnału nie pomagają. Doktor chce przesłuchać jego ostatnią wiadomość, w której wspominał coś o innym Wszechświecie. Nagle między nimi pojawia się Quasar. Gruenwald cieszy się z jego powrotu. Zauważa, że jest ponownie istotą z krwi i kości. Pyta, co się stało. Wendell odpowiada, że wszystko w porządku i nie ma to jak wrócić do domu. Jego oczy świecą czerwonym blaskiem.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Realm Of Kings Realm Of Kings Realm Of Kings Realm Of Kings Realm Of Kings Realm Of Kings Realm Of Kings Realm Of Kings Realm Of Kings

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.