Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #131

Daredevil #131

Daredevil #131

"Watch Out For Bullseye, He Never Misses!"

Postacie
Zapowiedź

 

Cytat

Mr. Hunnicutt: "Who in blazes are you?"
Bullseye: "How rude of me not to mention. My name is, well, probably meaningless to you, Mr. Hunnicutt. Though you will probably recognize me, shall we say, stage-name? It's Bullseye!"

Streszczenie

Daredevil kolejny raz walczy z gangiem Rocketeer. Szybko rozprawia się z dwójką przestępców. Trzeciego, który próbował uciekać, wyrzuca z samochodu. Oddaje ich w ręce policji, po czym udaje się na spotkanie z Blakem Towerem. Prokurator okręgowy jest pod wrażeniem jego ostatniego zatrzymania oraz dziękuje mu za pomoc, którą wnosi swoją działalnością.

Parę godzin później. Matt przyjmuje w swoim biurze nową klientkę. Kobieta reprezentuje mieszkańców budynku, w którym mieszka. Poszukują oni adwokata, który pomoże im odnaleźć i oskarżyć o zaniedbania właściciela budynku. Po chwili oboje wychodzą, by porozmawiać z resztą mieszkańców.

Parę przecznic dalej. W podziemiach budynku znajduje się pewne urządzenie. Jego wynalazca, Clod, jest odpowiedzialny za przegraną Nelsona w wyborach [DD #130]. Jednak okazuje się, że był on zmuszony do pracy i teraz musi wykonać kolejne zadanie.

Papierowy samolot leci w kierunku okna wieżowca, przebija szybę i ląduje na biurku prezesa Hunnicutta. Na papierze widnieje żądanie stu tysięcy dolarów pod groźbą śmierci. Na dole widnieje podpis: Bullseye. Po chwili pojawia się Bullseye we własnej osobie. Gdy pan Hunnicutt stwierdza, że nie ma pieniędzy, ten zabija go, rzucając w niego wiecznym piórem.

Matt wysłuchuje kolejnych mieszkańców budynku. Jeden z nich informuje go, że pieniądze z czynszu są wysyłane do firmy Glenn Industries. W tym samym czasie radio podaje informacje o dziwacznym morderstwie. Murdock wykorzystuje okazję, by się oddalić i już w stroju Daredevila kieruje się na miejsce zbrodni.

Podsłuchując rozmowę policjantów dowiaduje się, że według porucznika Rose'a sprawcą morderstwa musi być czubek. Tylko on bowiem zostawiłby dla policji wiadomość wraz z rysunkiem tarczy namalowanym na ścianie i ofierze. Twierdzi również, że jedynym motywem były pieniądze. Daredevil, który właśnie się im ujawnił, przyznaje mu rację i ofiaruje swoją pomoc. Bert Rose nie jest zachwycony pojawieniem się Daredevila, nazywa go klaunem i oznajmia, że przez wiele lat radził sobie sam. Pozwala mu jednak na wyrażenie swojej opinii. Matt pokazuje, że notatka dotarła tu w formie samolotu oraz informuje detektywa, że nie znajdzie żadnych odcisków palców na narzędziu zbrodni. Kiedy ma zamiar opuścić pomieszczenie, zostaje zatrzymany przez Jake'a Conovera, dziennikarza Daily Bugle, który chciałby z nim porozmawiać.

W swoim biurze Conover zdradza DD informacje, jakie posiada na temat Bullseye'a. Informuje go, że ten służył w wojsku, w Wietnamie. Był wielkim żołnierzem, słynął z perfekcyjnej celności (dlatego też przed wojną był zapisany do ligi bejsbolowej), która uratowała mu życie, kiedy zabił wrogiego żołnierza, rzucając w niego swoim karabinem. Po wojnie został najemnikiem w Afryce, gdzie szkolił swoje umiejętności i stał się jeszcze groźniejszy. Okazuje się, że wszystkie te informacje dziennikarz posiada od samego Bullseye'a, który poprzez prasę chce zastraszyć potencjalne ofiary.

Gdy Daredevil już opuścił budynek, tuż obok niego przelatuje granat, który wybucha, ogłuszając Śmiałka.

Udaje mu się wylądować w alejce, w której już na niego czeka Bullseye. Próbuje go zaatakować, jednak zostaje powstrzymany. Bullseye informuje DD, że to nie jest miejsce na ich pojedynek. Zamierza uciekać, lecz wystarczająco wolno, by Matt mógł go dogonić. Mężczyzna wie, że to pułapka, jednak nie ma innego wyjścia jak podążać za nim.

W tym samym czasie Heather próbuje się dowiedzieć, gdzie przebywa Matt. Foggy również jest zaniepokojony, tym bardziej, że mieli zdobyć informacje na temat Glenn Industries jak najszybciej. Okazuje się, że firmą tą kieruje ojciec dziewczyny, która teraz nie wie już, w co ma wierzyć. Tym bardziej, gdy radio i telewizja informują o kolejnych rewelacjach: John Kennedy i jego brat żyją [DD #130] a wojna w Wietnamie nigdy nie miała miejsca. Heather zastanawia się, co stało się z tymi wszystkimi rzeczami, w które kiedyś wierzyła.

Daredevil przybywa za Bullseyem na miejsce. Dziwi się, dlaczego znajdują się akurat tutaj, w miejscu, gdzie jest pełno policji, kamer oraz ludzi. Przestępca informuje go, że właśnie ze względu na tych ludzi są tutaj. Oni mają być świadkami jego zwycięstwa nad DD, a policja nie zareaguje, bowiem zadbał o to, by w razie ich interwencji tłum został ostrzelany z broni maszynowej. Mężczyźnie nie pozostaje nic innego jak zaatakować, jednak celny rzut liną unieruchamia go, a bicie serc tak dużej publiczności nie pozwalają mu się skupić. Nagle zapalają się światła i rozpoczyna się bitwa. Rozpoczyna się Cyrk Śmierci.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Daredevil #131

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.