Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. II » The Punisher vol. II #4

The Punisher vol. II #4

The Punisher vol. II #4

"The Rev"

Postacie
Streszczenie

Lipiec roku 1987. Jersey. Punisher odwiedza wytwórcę broni znanego jako Microchip. Podczas ostatniej misji był zmuszony zniszczyć swój opancerzony wóz i chce zakupić nowy. Konstruktor prezentuje kosztorys oraz przedstawia swojego syna, Juniora. Chłopak ma 22 lata, ale to on ostatnio jako haker zdobywa informacje dla Franka. Wieczorem Castle spotyka się w samochodzie z zaprzyjaźnionym handlarzem bronią. Ten informuje klienta, że na rynku jest mało sprzętu. W ostatnim czasie sekta o nazwie Church Of The Saved wykupuje wszystko, co jest dostępne. Kiedy mężczyzna zapala papierosa, zdradza swoją pozycję. Natychmiast ktoś otwiera ogień do samochodu. Handlarz ginie na miejscu. Frank na czas zdążył położyć się na ziemi. Chwilę leży nieruchomo, licząc, że zwabi zamachowca. Po chwili Frank podnosi się i z pistoletu zdejmuje przeciwnika. Na szczęście, nikogo więcej nie ma. Przy zwłokach znajduje ulotkę o sekcie. Z tą informacją wraca do Micro i jego syna. Microchip opowiada historię policjanta, którego znał. Jego żona wstąpiła do sekty i zabrała wszystkie ich oszczędności. Junior włamuje się do bazy FBI oraz archiwów kilku gazet. Tam zdobywa kilka informacji o kościele. Odkrywa informację o wielebnym Sammym Smithie. Według danych to socjalistyczny rewolucjonista. Młody haker wie, czym zajmuje się Punisher, i mimo ryzyka chce mu pomóc. Postanawiają spotkać się z policjantem, o którym mówił Micro.

To Ray White. Po historii z jego żoną porzucił służbę. Spotykają go w barze, gdzie topi swoje smutki w alkoholu. Punisher przedstawia się jako mężczyzna, którego żona oraz syn wstąpili do sekty. Teraz chce się dobrać do kościoła i potrzebuje pomocy. Policjant nie daje się zwieść, więc Frank mówi prawdę o swojej rodzinie. White po dłuższe chwili milczenia deklaruje chęć pomocy. 

Następnego dnia Castle przychodzi do budynku zajmowanego przez sektę jako bezdomny, który chce dostać trochę darmowej zupy. Nagle do wnętrza wpada White ze strzelbą. Każe wszystkim cywilom wyjść i chce wziąć członków kościoła na zakładników. Frank udaje, że chce wyjść, ale obezwładnia napastnika i wyrzuca go na zewnątrz. Zaskarbia sobie tym wdzięczność sekciarzy. Jeden z nich, Byron Gresham, zaprasza bohatera na następny dzień, aby poznał ich przywódcę – wielebnego Smitha. Punisher dobrze się przygotowuje na to spotkanie i bierze ze sobą broń. Wieczorem Gresham zabiera go do swojego przywódcy. Ten wita nowego brata. Widzi, że ma doczynienia z weteranem, więc uderza w niewdzięczność narodu i zgniliznę świata. Frank udaje, że kupuje tą bajeczkę. Wielebny prosi nowego członka kościoła o pomoc w pewnej misji. Jeden dziennikarz przygotował kłamliwy reportaż o sekcie i teraz chcą wykraść taśmę z nagraniem przed emisją w TV. Castle zgadza się. Na miejsce jedzie z Byronem oraz wielkoludem o imieniu Keena. Po dojechaniu na miejsce rozdzielają się. Olbrzym obstawia tylne wyjście, a pozostała dwójka idzie na górę do mieszkania. Włamują się, ale w środku wita ich właściciel lokalu z uzi. Byron ginie na miejscu. Szaleniec wykrzykuje, że zabije wszystkie pomioty szatana. Punisher chowa się za wersalką i po chwili odpowiada ogniem ze swojego pistoletu. Przeciwnik pada. Frank myśli, że już po wszystkim, ale wariat podnosi się i strzela bohaterowi w plecy. Przez okno wchodzi Keena. Reporter już definitywnie nie żyje, wiec wielkolud bierze nieprzytomnego Castle'a i ucieka. W siedzibie sekty wielebny chce uzdrowić rannego swoim dotykiem. Punisher nie ma wyboru i poddaje się jego terapii. Kiedy się budzi, przy jego łóżku czuwa Vickie White. Do pokoju wchodzi Smith. Zapewnia on bohatera, że nikt nie połączy trupów z kościołem. Keena jest bardzo dobry w zacieraniu śladów. Wielebny mówi, że sprawdzili nowego członka sekty. Wszystko jest w porządku. Ameryka jest jak Sodoma. Jest skażona i kościół nie może się tu rozwijać. Z tego powodu niedługo przeniosą się do Gujany. Frank ubiera się i chce wrócić na miejsce wczorajszej akcji. Znalazł kasety i schował je tak, aby kościół ich nie dostał. Przy wyjściu zaczepia go Keena. Chce iść razem z Punisherem. Jest dość nachalny, więc aby się odczepił, Castle musi mu wykręcić rękę.

Ponownie w Jersey nasz bohater włamuje się ponownie do mieszkania. Kasetę znajduje tam, gdzie ją zostawił. W swoim magazynie odtwarza nagranie. Na nim wielebny dokonuje egzekucji na zdrajcy sekty. Następnie Smith w rozmowie ze swoimi ludźmi przyznaje, że ma już wystarczająco dużo plutonu do swoich celów. 

Autor: Spell

Galeria numeru

The Punisher vol. II #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.