Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #50

Amazing Spider-Man #50

Amazing Spider-Man #50

"Spider-Man No More"

Postacie
Cytat

Spider-Man do bandytów: "Excuse the door, gents, but I've got to save my webbing! Especially since they've raised its price at the corner drug store!"

Streszczenie

Spider-Man walczy z przestępcami, którzy napadli na bank. Ci próbują go powalić poprzez równoczesny atak, jednak Pajączek szybko sobie z nimi radzi. Nie omieszka dodać od siebie paru uwag skierowanych w ich stronę. Obezwładnia ich przy pomocy drzwi [patrz cytat], po czym spotyka się ze skrajnie różnymi reakcjami na jego interwencję.

Już na zewnątrz, Spider-Man obwinia o wszystko Jamesona i jego artykuły. To przez niego większość ludzi boi się Pająka lub uważa go za wariata. W międzyczasie ściąga kostium i wraca do mieszkania, które dzieli z Harrym Osbornem. Tam dowiaduje się od współlokatora, że jego ciocia May jest chora. Peter czym prędzej udaje się do niej, rozmyślając o tym, jak wiele jej zawdzięcza i o tym, jak ją obecnie zaniedbał, skupiając się na roli superbohatera. Na miejscu spotyka Annę Watson, przyjaciółkę May, która się nią zajmuje. Informuje Petera o jej stanie zdrowia. Chłopak jest podłamany, że nie przybył prędzej.

Następnego dnia w szkole z trudem potrafi się skupić nad egzaminem, a zaczepiony przez Gwen Stacy rezygnuje z jej przyjęcia. W domu ogląda program, w którym J. Jameson kolejny raz oskarża Spider-Mana o bycie wrogiem publicznym i działalność poza prawem. Wyznacza również tysiąc dolarów nagrody dla tego, kto go zdemaskuje. Po tym oświadczeniu Peter zaczyna wątpić w sens dalszego przebierania w strój pająka.

Spacerując po deszczu Parker zastanawia się, czy naprawdę chodzi o walkę ze zbrodnią, czy może jednak o ten dreszcz emocji, poczucie triumfu. Powoli dociera do niego, że to, co mówił Jameson, ma sens. Uważa, że może zrobić tylko jedno. Wyrzuca strój Spider-Mana do śmieci uważając, iż pora stać się mężczyzną i zakończyć młodzieńcze zabawy.

Następnego dnia do biura Jamesona dosłownie wbiega młody chłopak ze strojem znalezionym na śmietniku. Nakazuje przygotowanie wydania specjalnego gazety. Nakład zostaje wyprzedany, a reakcje na tę informację są bardzo różne. W telewizji trwają debaty na temat Spider-Mana wraz z prezentacją jego stroju.

W tym samym czasie, w innym miejscu, tajemniczy Kingpin szykuje się do przejęcia władzy w przestępczym światku.

Odbywa się spotkanie najważniejszych osobistości podziemia ze wschodniego wybrzeża. Uzgadniają wspólnie, by podporządkować się Kingpinowi. To poruszenie wśród przestępców obserwuje Patch, który domyśla się, że to wszystko ma związek ze zniknięciem Spider-Mana. On sam ma ochotę stanąć na czele podziemia, bowiem nikt nie wie, że naprawdę nazywa się Frederick Foswell i pracuje jako reporter w Daily Bugle.

Jameson chwali się Foswellowi strojem Spider-Mana, który już jest umieszczony w gablocie. Pojawia się Parker, który stara się nie zwracać uwagi na kostium. Oznajmia, iż rezygnuje z pracy, bowiem chce się skupić na studiach. Foswell zaczyna się zastanawiać nad tym zbiegiem okoliczności.

Tymczasem w mieście rozprzestrzenia się fala przestępstw. Choć policja zatrzymuje część sprawców, Kingpin przekonuje się, że Spider-Man jest nieobecny i teraz może przejść do swojego głównego planu. Planu, który przewiduje, iż cała działalność przestępcza będzie działać jak firma, a on będzie przewodniczącym rady nadzorczej.

Na uniwersytecie Petera zaczepia Gwen. Dziewczyna dostała list od Flasha Thomsona. Parker podwozi ją do domu, przy czym oboje udają, że nie czują nic do tej drugiej osoby. Chłopak przyjeżdża do May. Kobieta czuje się już lepiej. Spotyka tam również Mary Jane. Dziewczyna udaje się na próbę, prosząc Petera o podrzucenie na miejsce, jednak ten odmawia, chcąc zostać dłużej z May. Wracając wieczorem do domu, cieszy się z możliwości poświęcenia większej uwagi nauce. Słuchając radia dowiaduje się o napadzie i kradzieży pieniędzy publicznych. Już chce ruszać, kiedy przypomina sobie, że zaprzestał takiego życia, a o wszystkim dowie się z gazety.

Podczas porannej rozmowy z Harrym oznajmia, iż zastanawia się nad przyjęciem pracy w firmie jego ojca, jak tylko poukłada swoje sprawy. Na uniwersytecie stara się umówić z Gwen. Dziewczyna ma już jednak randkę z młodym Osbornem. Kiedy chce spędzić więcej czasu z ciocią May, okazuje się, że ta czuje się już na tyle dobrze, iż wybiera się z panią Watson do kina.

Wracając do domu słyszy krzyki dochodzące z dachu jednego z budynków. Instynkt bierze górę i Pete rusza z pomocą. Dwóch bandytów stara się uciszyć ochroniarza. Parker szybko ich unieszkodliwia, by go nie poznali, po czym równie szybko się oddala.

Po tej akcji Peter czuje się dziwnie. Cała sytuacja przypomniała mu podobne zdarzenie z przeszłości. Przypomniała mu o początkach, kiedy to w stroju pająka walczył na ringu, by po jednej z takich walk nie przeciwstawić się rabusiowi, który, jak się później okazało, zastrzelił jego wuja, Bena. Wtedy to właśnie postanowił zająć się walką z przestępstwami na poważnie. Teraz dla niego też jest jasne, że nie może pozbyć się drugiej tożsamości. Spider-Man musi działać bez względu na poświęcenie, na jakie musi się zdobyć Peter Parker.

W siedzibie Kingpina Foswell przedstawia swoje zdanie na temat nieobecności Spider-Mana. To on chce kontrolować i przewodzić w podziemiu. Przedstawia też swoją propozycję co do osoby Kingpina. Ten jest więcej niż niezadowolony i po pokazaniu swojej wyższości nakazuje umieszczenie Foswella w lodzie.

W tym samym czasie Parker wspina się po budynku. W gabinecie Jamesona nadal znajduje się kostium Spider-Mana. Chłopak szybko się przebiera. Po jakimś czasie w swoim biurze zjawia się redaktor Daily Bugle. Jest zaskoczony widokiem Pająka myśląc, że ten zginął. Spidey oświadcza, że ta nieobecność była związana z rekrutacją, jaką przeprowadzał. A teraz powraca i lepiej, żeby wszyscy w to uwierzyli.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #50

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.