Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #51

Ultimate Spider-Man #51

Ultimate Spider-Man #51

"Shadow Puppets"

Postacie
Streszczenie

Biuro Waltera Diniego. Po obejrzeniu wiadomości z nagraniem Spider-Mana i Black Cat "uciekających" z miejsca zbrodni prawnik pyta się Moore'a, jak zamierza odzyskać fragment tablicy, którą miał sprzedać Kingpinowi. Bankier odpowiada, że Spider-Man ją najwyraźniej ma, ale to, co mu się podoba w całej sytuacji, to obwinianie go o nią. Przypomina, że to on, chcąc nawiązać współpracę z Fiskiem, znalazł ludzi, którzy zdobyli dla niego fragment tablicy, i zamierzał ją mu sprzedać. Tylko Kingpin i członkowie jego organizacji wiedzieli, że przedmiot znajduje się w posiadaniu Moore'a, a teraz został skradziony. Diniemu nie podoba się to, co insynuuje bankier, i mówi, że przecież mieli dostać od niego tablicę, więc nie potrzebowali jej zabierać. Jest również pewny, że nikt z pracowników Fiska nie zdradził go, i daje Moore'owi numer telefonu, dzięki któremu skontaktuje się z osobą, która zajmie się odzyskaniem tablicy. Bankier chce się wycofać ze współpracy, ale Dini odpowiada, że złożył Kingpinowi obietnicę, z której musi się wywiązać, albo spotkają go przykre konsekwencje.

Midtown High. Nauczycielka przyłapuje Petera na spaniu na lekcji, więc budzi go i mówi, że za karę spędzi sobotę w kozie. Na przerwie Parker mówi Mary Jane, że całą noc nie mógł spać po obejrzeniu wiadomości, bo zdenerwował się, kiedy oskarżono go o udział we włamaniach. Dziewczyna mówi, że nie powinni rozmawiać, bo jej ojciec już zaczął obdzwaniać prywatne szkoły. Peter uważa, że Craig chce ją tylko nastraszyć, ale Mary Jane mówi, że nie ma ojca, więc nie rozumie, jak to jest. Chwilę później orientuje się, że powiedziała coś głupiego, i przeprasza chłopaka. Peter uważa, że dziewczyna nie powinna pozwolić ojcu wejść między nich, ale ona odpowiada, że nie wie, co miałaby zrobić, po czym ucieka ze łzami w oczach.

Redakcja Daily Bugle. Joe Robertson prosi Petera o wrzucenie osobistych ogłoszeń do systemu. W jednej z kopert Peter znajduje dużo gotówki i list, w którym Black Cat zaprasza Spider-Mana na spotkanie na budynku obok tego, na którym wpadli na siebie poprzedniej nocy.

Gdzie indziej. Moore spotyka się z Elektrą, która już wie, na czym polega jej zadanie, i bierze od bankiera zapłatę. Ten próbuje się dowiedzieć, jak zabójczyni zamierza znaleźć Spider-Mana i Black Cat, ale ona nie zamierza z nim dłużej rozmawiać i każe mu odejść.

Dom Parkerów, wieczorem. Peter dzwoni do Watsonów, ale kiedy odbiera Craig, odkłada słuchawkę. Przypomina sobie spotkanie z Black Cat i jej zaproszenie, po czym postanawia udać się tam, choćby tylko po to, żeby powiedzieć jej, że kradzież to zły uczynek. Dotarłszy na wyznaczone miejsce, zauważa, że włamywaczka rzeczywiście czeka na niego z winem i serem. Black Cat cieszy się, Spider-Man przeczytał jedno z jej ogłoszeń i zdecydował się spotkać z nią. Mówi mu, że nie spotyka wielu interesujących mężczyzn, więc nie mogła zmarnować okazji po tym, jak wpadli na siebie pierwszy raz. Przeprasza go, że poprzedniej nocy odruchowo go zaatakowała, zdejmuje maskę i prosi, aby się do niej przysiadł. Peter zgadza się i odpowiadając na jej pytanie, mówi, że nie jest żonaty. Nagle odzywa się jego pajęczy zmysł i w ostatniej chwili ratuje Black Cat przed rzuconym sai. Oboje podnoszą głowę i widzą Elektrę, która posyła w ich kierunku kilka shurikenów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #51

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.