Avalon » Serie komiksowe » Fall Of The Hulks Gamma » Fall Of The Hulks Gamma

Fall Of The Hulks Gamma

Fall Of The Hulks Gamma

"Thunderbolt"

Postacie
Zapowiedź

Wraz z gwałtownym rozrostem hulkowej rodziny, to była tylko kwestia czasu, kiedy wszystko wybuchnie w miażdżącym stylu. Ale co mogło do tego doprowadzić? Czyja śmierć to zapoczątkowała? Jaką rolę do odegrania w tym wszystkim będą mieli Skaar, A-Bomb, She-Hulk i Lyra? Tylko jedno jest pewne, zacznie się robić niewiarygodnie!

Cytat

pułkownik Simon Savage: "God bless America. And God bless general Thaddeus Thunderbolt Ross."

Streszczenie

Waszyngton, przed Kapitolem. Doc Samson, w towarzystwie Ms. Marvel i nowego Kapitana Ameryki, rozgląda się po zdewastowanej i zalanej krwią okolicy. Kilka godzin wcześniej, w nocy, doszło tam do straszliwej zbrodni. Red Hulk walczył z generałem Rossem odzianym w Redeemer Armor [specjalna zbroja zaprojektowana niegdyś przez Leadera, zdolna pochłaniać energię i fizyczne ataki, stworzona, żeby pokonać Hulka - BB]. Pojedynek musiał być dość brutalny, ale i krótki, bo nikt nie zdążył zareagować na czas, mimo iż odbywało się to publicznie, w samym centrum stolicy. Patrząc po zniszczeniach i ilości krwi czerwonego olbrzyma można przypuszczać, że Thunderboltowi szło całkiem dobrze, lecz ostatecznie nie był on w stanie równać się z potęgą Rulka i poniósł ostateczną porażkę. Generał Thaddeus Ross nie żyje! Samson patrzy, jak jego ciało jest zabierane z tego miejsca zbrodni i zastanawia się na głos, jak Thunderbolt mógł być tak głupi, że sam porwał się na Red Hulka. Doc mówił o tym z taką pogardą, że aż Ms. Marvel zwróciła mu uwagę i zauważyła, że zmienił się on ostatnio. Tymczasem Barnes wypatrzył w tłumie zgromadzonych wojskowych znaną mu z dalekiej przeszłości twarz. Przynajmniej tak mu się zdawało, bo po chwili sam stwierdził, że to byłoby niemożliwe.

Dwa dni później, Narodowy Cmentarz w Arlington, kaplica. Na pogrzebie generała Rossa zebrało się mnóstwo znakomitych gości. Wszystko odbywa się z wszelkimi honorami, są dziesiątki zasłużonych wojskowych oraz członkowie superbohaterskiej społeczności. Choć Avengers stawili się raczej na wypadek pojawienia się Bannera, gdyż mają do niego wiele pytań w związku z ostatnimi wydarzeniami. Jest też i A-Bomb, a całą ceremonię prowadzi Samson. Doc rozpoczyna swoją przemowę od przedstawienia Thunderbolta, jego sukcesów zawodowych, a także rodziny, skupiając się głównie na Betty Ross.

Siedziba główna Intelligencii, lokalizacja nieznana. Red She-Hulk ogląda przekaz z pogrzebu na monitorach, stwierdzając ozięble, że byłoby zabawnie się tam pojawić. Czerwonej olbrzymce nie podoba się, że musi siedzieć w ukryciu i wysłuchiwać rozkazów. Wystarczająco często musiała znosić takie traktowanie w przeszłości. Wtedy tuż obok niej pojawia się Lyra i próbuje ją uspokoić. Red She-Hulk nienajlepiej przyjmuje jej rady i towarzystwo. Niemal pała nienawiścią do samego jej jestestwa i rzuca się na nią z żądzą mordu w oczach. Olbrzymki zaczynają walczyć, kiedy nagle powstrzymuje je MODOK. Swoim mentalnym blastem przywołuje je do porządku i żąda posłuszeństwa. Jego plany już i tak mocno się skomplikowały.

Z powrotem w kaplicy w Arlington. Właśnie swoją płomienną i zachwalającą przemowę kończy jeden z wojskowych, pułkownik Simon Savage [bohater między innymi II Wojny Światowej, który przeżył niejedną przygodę u boku Nicka Fury'ego - BB], który wyrażał się o Thunderbolcie w samych superlatywach. Później swoje pięć minut miał Thing, który nie omieszkał wspomnieć o manii i szaleństwie Rossa związanych z pojmaniem Hulka, co niezbyt spodobało się zgromadzonym gościom. W końcu na mównicę wepchał się A-Bomb, który jak nikt inny wiedział, o czym mówi kamienny olbrzym. No, może jest jedna osoba, która zna to jeszcze lepiej i Rick ją zapowiedział. A wtedy znikąd pojawił się Banner, wprawiając wszystkich w osłupienie. Bruce w swoim przemówieniu oddał hołd najzacieklejszemu wrogowi, ale także wspomniał o wszystkich jego porażkach i słabościach. Dużo też czasu poświęcił rodzinie generała, przede wszystkim Betty, ale i o Talbocie, swoim głównym rywalu, nie zapomniał.

Chwilę później, na zewnątrz. Kiedy wynoszono trumnę do karawanu, a żołnierze oddawali honorowe salwy, Banner dał znak Rickowi, a ten złapał go i sadząc kilka długaśnych susów zniknął za horyzontem. Nikt nawet nie zareagował, a może nikt nie chciał tego zauważyć. Jedynie Samson przeklął imię Bannera.

Narodowy Cmentarz w Arlington, noc. Pod miejsce spoczynku generała Rossa podjeżdża limuzyna i wysiada z niej wojskowy w towarzystwie kobiety. To Glen Talbot i Betty Ross! Obydwoje uważani od dawna za martwych, jakby wstali z grobów, byleby tylko pożegnać się z Thunderboltem. Betty nie może uwierzyć, że jej ojciec zginął, i to w taki sposób. Na to Glen, jej były mąż, czule ją pociesza i sugeruje, aby szybko wracać, zanim ktoś ich zauważy.

Siedziba główna Intelligencii. Trwa narada członków owej grupy. Ponownie zabrali się wszyscy: MODOK, Leader, Mad Thinker i jego Awesome Android o nowym wyglądzie, Wizard, Red Ghost oraz jego Super-Apes. Dołączył do nich również Samson, ten zły, kudłaty. Wszyscy są zaskoczeni śmiercią generała Rossa – to straszliwie krzyżuje ich przyszłe plany, których integralną częścią był Thunderbolt. Co więcej, boli, że za zbrodnią stoi Rulk, który był ich sojusznikiem i dokładnie zna ich wszystkie zamiary. Samson zauważa, że to kompletnie nie pasuje do psychologicznego profilu czerwonego olbrzyma i że prawdopodobnie nie działa on sam. Po czym zaczyna się na głos zastanawiać nad tym, w jaki sposób Ross pozyskał Redeemer Armor i zdecydował się zaatakować Rulka. Te insynuacje wyraźnie nie spodobały się Leaderowi. Sytuacja robi się naprawdę napięta. Wtedy do akcji wkracza MODOK i zaznacza, że właśnie o coś takiego pewnie chodziło Rulkowi. Chciał pokrzyżować plany Inteligencii i skłócić ich wewnętrznie. Lecz MODOK jest czujny i nie pozwoli na to. Red Hulk wykonał swój pierwszy ruch, teraz pora, aby Intelligencia odpowiedziała. A patrząc na ich groźne usposobienia, zapowiada się miażdżąca riposta.

Jaskinia Bannera [miejsce dobrze znane z początkowych przygód Hulka, patrz chociażby Incredible Hulk #2-6 - BB]. Bruce wchodzi tam w towarzystwie nikogo innego, jak... Rulka! Najwyraźniej zawarli oni sojusz i od tej pory będą działać razem, ponieważ mają wspólne cele, a publiczna śmierć generała Rossa była ich pierwszym, niezbędnym krokiem. Czerwony olbrzym z zaciekawieniem dopytuje, czy Banner mówił szczerze na pogrzebie Thunderbolta, lecz ten nie odpowiedział mu wprost, woli trzymać dystans. To tylko sojusz wymuszony okolicznościami, nic więcej. W końcu obydwaj doszli do swego rodzaju zbrojowni, gdzie leżała między innymi zbroja i broń przywieziona przez Hulka z Sakaar, a także specjalny pistolet, z którego został zastrzelony Abomination. Nikt nie będzie się spodziewał ich współpracy i tego, co przegotowali.


[Uwaga: W komiksie znajduje się również kilka minibiosów gamma postaci oraz krótka, raczej żenująca a nie humorystyczna, historyjka ze stajni Mini Marvels autorstwa Audrey Loeb i Dario Brizueli. - BB]
 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Fall Of The Hulks Gamma Fall Of The Hulks Gamma Fall Of The Hulks Gamma Fall Of The Hulks Gamma Fall Of The Hulks Gamma Fall Of The Hulks Gamma Fall Of The Hulks Gamma Fall Of The Hulks Gamma Fall Of The Hulks Gamma Fall Of The Hulks Gamma Fall Of The Hulks Gamma

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.