Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk » Incredible Hulk #605

Incredible Hulk #605

Postacie
Zapowiedź

Tyrannus powraca! Manhattan się trzęsie! Moloidy atakują! I tylko Bruce Banner oraz jego syn mogą wszystkich uratować. No chyba, że Skaar postanowi inaczej. W końcu dowiemy się, czy przygotowany przez Bannera program resocjalizacji dla syna zadziałał, czy może spowoduje to największą katastrofę w uniwersum Marvela od czasu World War Hulk.
Plus dodatkowa historia, w której Lyra w końcu zakończy swoje poszukiwania Jennifer Walters.

Cytat

Banner do Skaara: "All right. Get ready, kid... The world wants to meet the New Hulk."

Streszczenie

Nowy York. Członkowie Fantastic Four walczą z podziemnymi bestiami Mole Mana, lecz tym razem wcale nie jest tak łatwo jak zwykle. Potwory są większe, silniejsze, bardziej okrutne i obce. A na domiar złego, nagle fragment miasta, z nimi w środku, został otoczony gamma polem siłowym. Podobnym do tego z Gammaworldu, lecz na szczęście nie emitującym śmiertelnego i mutującego promieniowania. Wtedy, w samym centrum wydarzeń, w błysku teleportacji, pojawiają się Banner oraz Skaar. Syn Hulka od razu rzuca się ze swoim siepaczem na Mole Mana i gdyby nie interwencja Thinga, skróciłby go o głowę. Lecz patrząc na reakcję samego złoczyńcy z podziemi, można by odnieść wrażenie, że ucieszył się on na spotkanie z hulkowym synem. Czekał na niego. Bestie Mole Mana szybko się uspokoiły, a on sam zaczął opowiadać, ile mają ze Skaarem wspólnego. Złoczyńca chce, aby syn Hulka dołączył do niego i razem z nim władał podziemiami. Tym bardziej, że te wszystkie potwory dookoła to istoty z planety Sakaar, które na kamiennym okręcie przywlókł ze sobą zielony olbrzym podczas World War Hulk. Mole Man obserwował to zdarzenie z ukrycia i cieszył się, że superbohaterowie w końcu dostają to, na co zasłużyli. A po porażce Hulka zajął się kosmicznymi potworami, nim padły one ofiarami S.H.I.E.L.D.. Opiekował się nimi i wychowywał w swojej podziemnej kryjówce, lecz z czasem zrobiły się one tak potężne, że przestał sobie z nimi radzić. Dlatego potrzebny jest mu Skaar – aby zapanować nad nimi. Mole Man kusi go, mówiąc, że ktoś taki jak on na powierzchni nigdy nie znajdzie zrozumienia pośród zwykłych ludzi, a w podziemiach może być królem. Na dowód tego, wszystkie bestie posłusznie mu się pokłoniły, a hulkowy syn z honorem przyjął ich poddaństwo.

Zapadła lekka konsternacja, kiedy nagle spod ziemi wyrył się wielki pojazd ze świdrem, a z jego pokładu wyskoczył Tyrannus i jego służalcze Tyrannoidy. Zaczęły one strzelać z karabinów dziwną energią do potworów, a te zaczęły się mutować i rosnąć. Wybuchła ogólna panika i chaos. Fantastyczna Czwórka ruszyła z pomocą mieszkańcom miasta i próbowała powstrzymać szalejące bestie. A mając złe wspomnienia z zielonymi olbrzymami, Tyrannus od razu nieroztropnie zaatakował Skaara. Okazało się, że gamma pole siłowe to jego sprawka, że chciał on zapędzić Mole Mana w kozi róg, przejąć kontrolę na jego bestiami i zostać w końcu niekwestionowanym władcą podziemia. Wciągnięty w to wszystko Skaar nie patyczkował się zbytnio. Najpierw trzepnął Tyrannusa tak, że uszkodził mu pół twarzy, a potem powalił Thinga oraz Human Torcha, powstrzymując ich od walki z potworami. Po czym syn Hulka, demonstrując swą potęgę, wydarł się na pół miasta, że te bestie z Sakaar to jego pobratymcy i należy im się szacunek. Wszystko nagle się uspokoiło, nawet potwory. A wtedy Skaar groźnie dodał, że tylko on jest godzien, aby je zabić i sam rzucił się na bestie, brutalnie wykańczając je jedną po drugiej.

Zdezorientowany całą sytuacją tłum mieszkańców, patrząc jak Skaar zabija potwory, które przed chwilą niszczyły ich miasto, zaczął skandować jego imię i okrzyknął go bohaterem. W międzyczasie Mole Man i Tyrannus wykorzystali powstałe zamieszanie i uciekli w podziemia. A Banner akurat zdołał zdalnie zhakować urządzenie tworzące gamma kopułę i usunął zielone pole siłowe.

Po wszystkim tłum wciąż świętował zwycięstwo Skaara, a udział Fantastic Four został zredukowany wyłącznie do sprzątania po zniszczeniach. Jednak Mr. Fantastic, po chwili zastanowienia, zaczął podejrzewać, że to wszystko mogło być ukartowane i ukierunkowane na sukces hulkowego syna. Czy to możliwe, iż Banner był gotów zaryzykować życie setek ludzi, byleby osiągnąć taki cel? I o to właśnie Reed zapytał Bruce'a. Lecz ten kompletnie go zignorował. Udał, że nie słyszy i poszedł zachwalać swojego syna przed tłumem dziennikarzy, przedstawiając go jako nowego, bohaterskiego Hulka. Banner w końcu ma nadzieję, że Skaar jest gotowy na to, co przyniesie najbliższa przyszłość, a gdy tylko o tym pomyślał, jego oczy zabłysły zielenią.


"Clash Of Furies" - part 5

Postacie:
* Lyra, Boudicca
* Axon
* generał John Ryker

Miasteczko Badwater. Axon pożera bioenergię wszystkich mieszkańców i zaczyna stanowić coraz większe wyzwanie i zagrożenie dla zielonej wojowniczki z przyszłości. Lyra, nie widząc innego wyjścia, w końcu musi ulec szantażowi i się poddaje. Tak pewnie zrobiłaby jej nowa idolka, She-Hulk. Poświęciłaby siebie w obronie niewinnych. Pomimo sprzeciwów Boudiccki, Lyra pozwala wyssać z siebie całą moc. Axon ledwo daje radę przejąć jej gamma energię, a kiedy to robi, czuje się tak potężna i pewna siebie, że uwalnia wszystkich zakładników. Wtedy Lyra doprowadza ją do szału samymi słowami, po czym bez problemu rozkłada na łopatki, tłumacząc, iż ona, w przeciwieństwie do swojego ojca, im jest wścieklejsza, tym słabsza. Więc Axon przejmując jej moc, nieświadomie zyskała również i tę cechę. Kobieta zwraca całą moc Lyrze, myśląc, że to jej coś pomoże, lecz jest już za późno. Axon jest zbyt mocno obita, żeby powziąć jakąkolwiek akcję i kiedy wszyscy myślą, że zaraz się podda, jej ciało wybucha. Ostatnia z członkiń Gamma Corps: Black wyzionęła ducha.

Jak się okazało, to generał Ryker zdalnie się jej pozbył. Zapewne podczas przekształcania swoich nowych wojowniczek zaaplikował im jakieś urządzenie do autodestrukcji, a jak wiadomo, w postrzeganym przez niego świecie nie ma miejsca na porażkę.

Lyra tymczasem przyjęła podziękowania od mieszkańców Badwater i odeszła, aby dokończyć misję, z którą tu w ogóle przybyła. Wojowniczka z przyszłości wyruszyła na dalsze poszukiwania She-Hulk i wkrótce była już w Gamma Base w Death Valley. Lecz gdy tam dotarła, zastała tylko zgliszcza [baza została zniszczona w eksplozji, patrz Incredible Hulk #600 - BB]. Baza wydawała się zupełnie opuszczona, kiedy nagle ktoś pojawił się za plecami Lyry i zaproponował, aby...
 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hulk #605 Incredible Hulk #605 Incredible Hulk #605

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.