Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #32

Nova vol. 4 #32

Nova vol. 4 #32

"Riddle of the Sphinx" – Part 1: "The Gathering"

Postacie
Zapowiedź

Walcząc ze sobą, Nova i Darkhawk zaginęli i są uważani za zmarłych, ale za to powraca jeden z największych wrogów Ridera - Sphinx.

Cytat

Nova: "Oh God. Not You."

Sphinx: "Oh, God Exactly."

Streszczenie

W jaki sposób powstał świat? Najpierw były Nun (Woda), Amun (Powietrze), Kuk (Ciemność) i Hauhet (Wieczność). Z tych prymitywnych sił powstał Ra, w formie niebieskiego lotosu. I tak z Ra powstał świat. W taką historię wierzyli Egipcjanie przed wiekami. Wielbili Ra jako stworzyciela świata. Więc jak zamierzają czcić mnie? Ponieważ potrafię tworzyć światy i je niszczyć.


Nieokreślony czas. Nova i Darkhawk szybują otoczeni gwiazdami. Po chwili lądują u stóp zdeformowanego posągu Sfinksa. Tajemniczy głos pyta Ridera czy go pamięta. Wyjaśnia, że nie mógł pozwolić mu umrzeć na planecie Shard oraz, że wydarzenia na tej planecie były pretekstem do sprowadzenia go tutaj. Ma bowiem dla niego zadanie do wykonania. Głos należy do Sphinxa, który pojawia się przed nimi. Darkhawk był przekonany, że go zabili, gdy należeli do New Warriors [patrz: New Warriors vol. 1 #50 - przyp. Sc0agar4k]. Zamierza go zaatakować, jednak zostaje powstrzymany przez Novę, który mówi mu, że Sphinx jest nieśmiertelny i nie mogą go ot tak zaatakować. Najpierw muszą się dowiedzieć, czego on oczekuje i wtedy go przechytrzyć. Sphinx zwraca się bezpośrednio do Ridera, tak jakby nie zauważał w ogóle, że nie jest on sam. Ostrzega go, że za chwilę zrobi się ciemno,a wtedy pojawią się Djinns i tylko najsilniejszy zwycięży. Tłumaczy, że są to zawody między bogami.

 

Niespodziewanie zrywa się burza piaskowa, a z niej wyłaniają się Djinns, które według Anath-Na Muta są tylko wyrażeniami Śmierci i tak należy je też traktować. Nakazuje Novie walkę, by potwierdził słuszność jego wyboru. Po paru chwilach walki Sphinx wyraża swoje rozczarowanie - spodziewał się po nim więcej. Zostawia ich podczas walki.

 

Djinns nie dają za wygraną. Kilku z nich próbuje zerwać amulet Chrisa. Rider nie może połączyć się z Worldmindem, nie posiada więc pełnej kontroli nad Nova Force. Mimo to atakuje i silnym impulsem powala przeciwników oraz rozprasza burzę piaskową.

 

Na niebie znów świeci słońce. Rich zastanawia się, dlaczego Djinns zaatakowały również Sphinxa. Czyżby spodziewał się on, że go przed nimi obronią? Chris sugeruje, że może dlatego sprowadził ich do starożytnego Egiptu, bowiem cała okolica wygląda jak delta Nilu. W oddali dostrzegają jednak obóz, który przypomina wykopaliska archeologiczne. Gdy podchodzą bliżej, okazuje się, że na czele wykopalisk stoi Mr. Fantastic.

 

Dr Richards cieszy się, że widzi Novę, choć jego kostium się zmienił. Ten tłumaczy, że jest on taki od dawna i był taki, gdy się spotkali po raz ostatni, zaraz po inwazji Skrullów [patrz: Nova vol. 4 #21 - przyp. Sc0agar4k]. Reed natomiast oznajmia, że poznali się miesiąc temu, kiedy Rider dopiero co zostawał superbohaterem, walczyli wtedy ze Sphinxem [patrz: Fantastic Four #208 - przyp. Sc0agar4k]. Nie rozpoznaje również Darkhawka. Według Ridera doktor nie poznaje ich, bowiem nie został uprowadzony w roku dwa tysiące dziesiątym, tak jak oni, tylko wcześniej. Okazuje się to prawdą i choć ma on wiele pytań, nie chce poznać odpowiedzi, by nie namieszać w liniach czasowych. Nie zna również odpowiedzi, dlaczego tu są i gdzie to "tu" jest. Przypomina, że moce Sphinxa pozwalają mu operować czasem oraz że jego rozumowanie jest inne niż ich. Rich wspomina, że walczyli ze stworzeniami, które atakowały również jego, a on sam wspominał o "pojedynku bogów". Richards przypuszcza, że zostali sprowadzeni do Doliny Królów, w okolicach lat dwudziestych XX wieku i być może to jest właśnie miejsce tego pojedynku. Pokazuje również na piramidę, którą bada od czasu przybycia. Pod powłoką kamienia znajduje się wysoce zaawansowana technologia, która z pewnością do czegoś służy.


Zmierzch. Według doktora, piramida to Silnik Czasowy o nadzwyczajnym znaczeniu, służący do zmiany i cofania czasu, dzięki któremu Sphinx sprowadził ich w to miejsce. Nova tłumaczy, że ostatnim razem, gdy zmierzył się z nim, ten był opętany przez swoją własną poskręcaną historię, która go upośledziła. Richards stwierdza, że w jakiś sposób musiało mu się udać ją naprawić, a cały pojedynek może być przeciwko komuś, kto nie chce do tego dopuścić. Nagle na niebie ukazuje się Wyrwa. Wyjaśniają Reedowi, że jest to ogromne rozdarcie w czasie i przestrzeni oraz część przyszłości, o której on nie chce wiedzieć. Wzbijają się w powietrze. W pewnym momencie Rich zaczyna spadać. Chris zostaje zaatakowany przez Djinns i nie może mu pomóc.


Świt. Rider budzi się w obozie. Reed informuje go, że znaleźli go w wydmach. Ten przypomina sobie, że trafił na niewidzialną barierę. Dowiaduje się, że nie ma śladu Chrisa, więc zamierza go poszukiwać. Doktor stara się go zatrzymać. Na zewnątrz słychać jakieś poruszenie.

 

Ktoś zbliża się do obozowiska. Gdy podchodzą bliżej, okazuje się, że to Black Bolt. Na rękach niesie zabandażowane ciało. Nagle z rzeki wyłania się kolejny, olbrzymi Djinn. Rider nakazuje wszystkim się wycofać, tłumacząc zdziwionemu Richardsowi, że nie jest już dzieckiem, które spotkał za pierwszym razem. Powala przeciwnika za pomocą Nova Force. Doktor stwierdza, że Black Bolt również musiał zostać porwany. Rich starając się ukryć prawdę. Sugeruje, że zapewne pochodzi on z okolic dwa tysiące dziewiątego roku, bowiem później wyglądał trochę inaczej. Na miejscu pojawia się Darkhawk, któremu udało się zebrać sporą ilość informacji. Okazuje się, że nie są oni w latach dwudziestych, nie są nawet na Ziemi, tylko na jakiejś magicznej konstrukcji. Rich stara się dowiedzieć, kim jest zabandażowana postać. Okazuje się, że jest nią Namorita.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Nova vol. 4 #32 Nova vol. 4 #32 Nova vol. 4 #32 Nova vol. 4 #32 Nova vol. 4 #32 Nova vol. 4 #32 Nova vol. 4 #32 Nova vol. 4 #32 Nova vol. 4 #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.