Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #200

X-Factor #200

X-Factor #200

"The Invisible Girl has Vanished!"

Postacie
Zapowiedź

X-Factor powrócili do Nowego Jorku. Ich pierwszym klientem po powrocie został Franklin Richards. Chłopak chce znaleźć matkę. Reed nie jest skory do pomocy. Coś ukrywa, być może ma to związek z nadchodzącym Darkness.
Val Cooper informuje M, że jej ojciec został porwany i mają mniej, niż 24 godziny, by go znaleźć.

Streszczenie

Cmentarz. Dwie osoby zbierają się wokół jednej z mogił – jedna z nich zasypuje grób. Chwilę po tym dowiadujemy się, że grzebane są dowody dotyczące nieznanej sprawy. Druga osoba wyraźnie obserwuje robotnika i po skończeniu pracy uaktywnia pewne urządzenie, które zabija zleceniobiorcę. Tą postacią okazuje się być Reed Richards – lider Fantastycznej Czwórki. Mr. Fantastic odwraca się i odchodzi.

Biuro X-Factor.
Dwójka dzieci chce wynająć X-Factor, ponieważ, jak sądzą, Invisible Woman zniknęła. Owymi młodzieńcami są oczywiście Valeria i Franklin Richardsowie. Madrox i Darwin zbierają wywiad – idzie to dosyć opornie i ironicznie. Dziewczyna informuje, że Sue ostatnio była widziana, gdy leciała Fantasticarem – pojazd wrócił, lecz nie było w nim ich matki. James radzi, by po prostu poszli z tym do ich ojca, Reeda, lub do innych członków Fantastycznej Czwórki. Valeria odpiera, że Mr. Fantastic twierdzi, iż nic się nie stało, Johnny'ego nie ma w mieście, natomiast Thing wymigiwał się od odpowiedzi. Mutanci po krótkiej naradzie dochodzą do wniosku, ze gra jest warta świeczki i przyjmują zlecenie.

Tymczasem. Rictor i Gaveedra oglądają "Gladiatora". Ten drugi bardzo przeżywa i komentuje to, co ma miejsce na ekranie telewizora. Do pomieszczenia wchodzi Guido, który automatycznie staje się obiektem ich drwin. Zabawę przerywa Madrox, oświadczający, że mają kolejną sprawę. Grupka bez Darwina wychodzi z budynku, po czym wsiada do samochodu i odjeżdża.

Gdzie indziej. Siryn, po nocy spędzonej z Deadpoolem, ubiera się w pośpiechu. Wade proponuje jej, aby jeszcze została, lecz Theresa oświadcza, że musi coś zrobić.

James jadąc w samochodzie wpatruje się w okno. Myśli o Layli - chciałby być wraz z nią, choć wie, że to niemożliwe. Jest załamany...

Baxter Building. Reed jest ogromnie zdenerwowany, że dzieci mieszają X-Factor w sprawy rodzinne, po czym każe im się rozejść do swoich pokoi. Guido usiłuje załagodzić im karę, mówiąc, że były przygnębione i chciały dobrze. Richards odpiera, żeby rodzicielstwo zostawił jemu, a sam zajął się własnymi sprawami. Dodaje, iż zwróci wszelkie poniesione koszta. Carosella łapie lidera F4 za ramię, wtedy pojawia się Thing. Między Guido a Benem następuje nieprzyjemna wymiana słów – Madrox wie, iż nie skończy to się dobrze.

Do siedziby X-Factor przychodzi Monet i trafia do kostnicy. Zauważa, że jedna z szuflad jest otwarta i postanawia to sprawdzić. Gdy ją otwiera widzi Longshota, który niespodziewanie się budzi. W dodatku kobietę zachodzi od tyłu Darwin, co ostatecznie ją przeraża. Zaczyna krzyczeć i dawkuje ciemnoskórego mutanta mocnym uderzeniem w twarz. Blondyn zaczyna się tłumaczyć, że wczoraj z Guidem trochę popili i musiał to być żart z jego strony. Monet oświadcza, że przyszła do Madroxa. Gdy dowiaduje się, gdzie jest, wspólnie zastanawiają się, jak sobie radzi w Baxter Building.

Baxter Building. Między Guido a Thingiem rozpoczyna się bijatyka. Zniszczone ostaje wszystko, czego się tkną. Do tego dochodzi walka słowna na temat tego, która drużyna baseballowa jest lepsza. Gdy zaczynają tłuc się sztangami, do akcji wkracza Shatterstar, który przez dłuższy czas obserwował styl walki Grimma. Mutant w kilka sekund rozprawia się z Benem, uderzając go ciężarami w twarz i wyrzucając z wieżowca. W międzyczasie Madrox-klon oraz Rictor przemierzają Budynek Baxtera, podczas gdy prawdziwy James jest uwięziony w ramionach Reeda. Do pomieszczenia wchodzą Shatterstar i Guido oznajmiający, że muszą już iść. Multiple Man żegna się z dziećmi. Gdy ściska Valerię, szepce jej do ucha, że znalazł coś, co może przydać się podczas dochodzenia w sprawie jej matki. X-Factor odchodzą.

Tymczasem... Darwin domyśla się, że Monet przyjechała tu, by nakłonić Jamesa do wyjazdu do Irlandii, aby zobaczyć się z Siryn – jego słowa się potwierdzają. Gdy kobieta ma już wychodzić, w drzwiach staje Val Cooper. Kobieta informuje, że ojciec Monet został porwany. Terroryści stawiają ultimatum: albo M odda się w ich ręce, albo nagrają śmierć Cartiera.

Do biura wraca Madrox wraz ze swoimi towarzyszami. Jamie szybko dowiaduje się, co się stało i postanawia zająć się tą sprawą, lecz przypomina, że mają jeszcze jedno dochodzenie do przeprowadzenia. Podchodzi więc do Longshota i wręcza mu spinkę Sue, która Rictor znalazł w Fantasticarze w Budynku Baxtera, gdy Shatterstar i Guido walczyli z Thingiem. Prosi go, aby mógł z niej wyczytać tyle, ile się da.

Sue leci w Fantasticarze, ma problemy z opanowaniem maszyny. Nagle na niebie pojawia się otwór, przez który przelatuje pojazd z bohaterką. Wewnątrz ciemności i zimna widać z daleka zbliżającą się sylwetkę kobiety. Po chwili okazuje się, że to Layla Miller, która wita Longshota w Latverii.


"Matters of Faith"

Postacie:
* Theresa Cassidy
* John Maddox

Cmantarz, Irlandia.
Siryn opłakuje grób ojca – Seana Cassidy'ego. Wielebny, widząc, w jakim stanie znajduje się Theresa, podchodzi do niej i wręcza jej chustkę. Po chwili okazuje się, że to tak naprawdę nie duchowny, tylko... Madrox! Za podstęp Terry obdarowuje go uderzeniem w twarz. Nagle Siryn zauważa pewną nieprawidłowość – osoba, którą uderzyła, nie ma tatuażu ani nie powieliła się – pobiła wielebnego Johna Maddoxa. Po krótkiej wymianie zdań i przeprosinach ze strony Theresy John oznajmia, że nie wysłali go członkowie X-Factor, ale Guido opowiedział mu, co ostatnio się jej przytrafiło, i prosi o rozmowę. Terry dziękuje i odchodzi, po czym wraca i pyta, czego chce od niej Bóg. Wielebny odpowiada, że to pytanie niemożliwe do odpowiedzenia. Kontynuuje, że złe rzeczy się zdarzają i trzeba iść dalej. Nawet jeżeli straciło się ojca i dziecko – to wszystko jest częścią Planu Bożego.

Nagle rozlega się strzał – oboje biegną to sprawdzić. Dwójka myśliwych postrzeliła jelenia, za co Terry darzy ich sonicznym krzykiem. Sarna-matka przytula swoje postrzelone dziecko. Duchowny widząc to mówi, iż zwierzę w chwili obecnej jest załamane śmiercią młodego i obwinia za to ludzi – nie Boga. Jedyne, co może zrobić, to pozbierać się do kupy i żyć dalej. W tym momencie Siryn wybucha płaczem i przytula się do wielebnego.

[Uwaga: W numerze znajdują się także galeria okładek, biosy bohaterów oraz przedruk komiksu Madrox #1]

Autor: Damiano

Galeria numeru

X-Factor #200 X-Factor #200 X-Factor #200 X-Factor #200 X-Factor #200 X-Factor #200 X-Factor #200 X-Factor #200 X-Factor #200 X-Factor #200

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.