Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #574

Fantastic Four #574

Fantastic Four #574

"Days of Future Franklin!"

Postacie
Zapowiedź

Wszystkie "cool" dzieciaki Marvela pojawiają się na najlepszym przyjęciu urodzinowym w historii! Są X-dzieci, jest Power Pack, jest i Spider-Man, wszyscy, by uczcić wielki dzień Franklina. Kto pokroi tort? Kto przyniesie najlepszy prezent? Kto będzie specjalnym gościem honorowym?

Cytat

Przybysz z przyszłości: "The future must be avoided at all cost (...) There will be a war between the four cities. The dead must not be forgotten. The future man must return to save the past. And all hope lies in Doom."

Streszczenie

Val zagląda do pokoju swojego brata i zabiera go do, jak się okazuje, pustego holu. Gdy jednak tylko Franklin wyraża swoje zdziwienie, goście ujawniają się, ukryci do tej pory dzięki mocom Sue. Po przywitaniu się z dawno niewidzianymi członkami Power Pack przychodzi czas na zdmuchanie świeczek i krojenie tortu.

Podczas gdy Katie i Jack Powerowie bawią się z Dragon Manem, Reed wita się z ich bratem, Alexem i pyta, co planuje robić po skończeniu studiów [i to w wieku 19 lat! – przyp. S_O]. Gdy ten stwierdza, że jeszcze nie wie, Fantastic proponuje mu pracę u siebie przy jednym z projektów, które zaplanował. Tymczasem Sue podchodzi do siedzącego samotnie klona Wizarda i, nazywając go imieniem jego "ojca", proponuje mu kawałek ciasta. Chłopiec wyjaśnia więc, że nazywa się "Trzydześci Dwa", bo jest tym właśnie w kolejności klonem superłotra i nie uczynił jeszcze niczego, dzięki czemu zasłużyłby na prawdziwe imię.

Po chwili Ben ogłasza, że mają w tym roku specjalnego gościa, a jest nim Spider-Man. Dzieciaki protestują, gdyż szybko orientują się, że to tak naprawdę Willie Lumpkin w czerwono-niebieskim ciuszku. Zaraz jednak krzyczą z radości, widząc siedzącego na plecach Thinga prawdziwego Sieciosplota. Spidey pyta zebraną dzieciarnię, kto jest jubilatem, a następnie zabiera Franklina na "przejażdżkę" dookoła pomieszczenia.

Jakiś czas później Franklin dziękuje wszystkim za prezenty i ogłasza, że tym razem przygotował po podarunku dla każdego z gości. I tak Powerowie, którzy do ostatniej chwili nie mogli zapewnić o swojej obecności, otrzymują bony podarunkowe, w ręce Spider-Mana trafia wybrana osobiście przez Johnny'ego książka, "A Loser's Guide To Picking Up Women", a Leech dostaje klucz do swojego nowego pokoju w Baxter Building, do którego może się przenieść, jeśli nie podoba mu się jego obecne miejsce zamieszkania [domyślam się, że chodzi o Utopię – przyp. S_O]. Drugi klucz trafia do Artiego, razem ze zbudowanym przez Valerię urządzeniem emulującym jego utracone moce. Uradowany z ich pozytywnych reakcji, Franklin wita swoich przyjaciół w domu.

Wieczorem, gdy przyjęcie już dawno się skończyło. Na jednym z korytarzy Baxter Building pojawia się portal, z którego wyłania się tajemnicza postać. Zaalarmowana Czwórka dociera na miejsce zdarzenia, zostaje jednak odcięta od mężczyzny niewidzialną barierą. Nagle na korytarzu pojawia się zbudzony Franklin, jednak jeden ruch intruza sprawia, że chłopiec pada na podłogę. Ignorując groźby Sue, mężczyzna udaje się do pokoju Valerii, którą uspokaja mówiąc, że nie zamierza zrobić jej nic złego. Co więcej, ma dla niej – i tylko dla niej – ważną wiadomość z przyszłości [patrz cytat numer – przyp. S_O]. Gdy dziewczynka pyta, czemu miałaby mu wierzyć, mężczyzna odpowiada, że to ona go tu przysłała. Następnie wraca na miejsce, w którym się pojawił, gotowy do podróży powrotnej. Val jednak wybiega za nim i nim zniknie, życzy mu wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Jeszcze później. Johnny stwierdza, że kamery niczego nie wyłapały, jakby nic się nie wydarzyło. Reed dodaje, że z dziećmi wszystko w porządku – Franklin wszystkie testy przeszedł śpiewająco, a Valeria – jak sama mówi – ukryła się przed intruzem.

Tymczasem Val zaczyna pracować nad obliczeniami ukrytymi za jednym z wiszących na jej ścianie portretów geniuszów. A Franklin... Franklin, którego "przyszłe ja" w czasie ich krótkiego "spotkania" obudziło jego moce, stworzył tej nocy maleńki wszechświat.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #574 Fantastic Four #574 Fantastic Four #574 Fantastic Four #574 Fantastic Four #574 Fantastic Four #574 Fantastic Four #574 Fantastic Four #574

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.