Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #403

Amazing Spider-Man #403

Amazing Spider-Man #403

"The Trial Of Peter Parker" - Part 2: "Judgement At Bedlam"

Postacie
Streszczenie

Spider-Man skuty w kajdany stoi w sali sądowej, którą stworzył w podziemiach Instytutu Ravencroft Judasz Podróżnik będący sędzią w tej sprawie. Carnage został oskarżycielem, a Kaine obrońcą, którego wspomagają Ashley Kafka oraz John Jameson. Wśród członków ławy przysięgłych znajdują się między innymi Chameleon, Shriek, Malcolm McBride oraz Edward Whelan. Podróżnik wyjaśnia, że proces ten ma na celu ustalić, czy gdyby Spider-Man nie istniał, wówczas również jego przeciwnicy nigdy by nie powstali. Wściekły Kaine atakuje Judasza i stwierdza, że nie ma on żadnego prawa do osądzania Spider-Mana. Próbuje zostawić na jego twarzy swój znacznik, jednak Podróżnik jest odporny na moce Kaine'a. Bez większych problemów pokonuje przeciwnika i ogłasza, że pora rozpocząć proces. Pierwszym świadkiem Carnage'a jest on sam.

Tymczasem na prawdziwym procesie Petera Parkera, jako świadek na pytania odpowiada Mary Jane. Nie potrafi odpowiedzieć na pytanie prokuratora, gdzie jej mąż był przed dwoma laty, gdy doszło do zarzucanych mu morderstw. Wie, że wówczas musiałaby wyjawić, iż Peter, jako Spider-Man, był pochowany żywcem przez Kravena.

W Ravencroft Carnage stwierdza, że gdyby nie Spider-Man, jego symbiont by nie powstał, ani on nie stałby się Carnagem. Gdy Kaine otrzymuje pozwolenie do przemawiania od Judasza, wyjaśnia, że Cletus Kasady przed połączeniem z symbiontem był już bezwzględnym mordercą. Wówczas dochodzi do walki między Carnagem i Kainem, którą błyskawicznie przerywa Judasz. Kolejnym świadkiem Carnage'a jest Malcolm McBride, który dochodzi w tym miejscu do siebie po rozstaniu z wirusem Carriona. Okazuje się, że Malcolm eksperymentował z wirusem stworzonym przez Jackala z powodu zazdrości. Chciał choć raz przyćmić gwiazdę innego studenta Warrena, którym był Peter Parker. Wówczas Carnage demaskuje Spider-Mana i obwinia go o śmierć członków jego własnej rodziny oraz przyjaciół. Wściekły Peter zrywa kajdany i mówi do Judasza, że to już koniec jego gierek. Podróżnik zwraca się do ławy przysięgłych z pytaniem, czy mają już werdykt. Gdy Malcolm i Edward oponują, że obrońcy jeszcze nie przemawiali, zostają przemienieni w Carriona i Vermina. Wówczas cała ława przysięgłych stwierdza, iż Peter Parker jest winny, a karą jest śmierć.

Tymczasem na ulicy, z której zniknęli Spider-Man i Kaine, Stunner jest wściekła, że obaj uciekli. Detektyw Raven stara się ją uspokoić. Niespodziewanie kobieta zaczyna znikać, mówi jednak do swojego wspólnika, że powróci.

Wszyscy złoczyńcy uczestniczący w procesie Spider-Mana rzucają się na niego. W jego obronie staje Kaine, który stwierdza, że jest gotów poświęcić swoje życie, byle tylko uratować Petera Parkera. Niestety zostaje pokonany przez przeważającą liczbę przeciwników. Nagle wszystko się zatrzymuje. Judasz wyjaśnia, iż gdyby nie jego interwencja, Kaine bez wątpienia by zginął. Wszyscy więźniowie wrócili do swoich cel. Podróżnik stwierdza, że cały ten eksperyment miał na celu ustalić, jakim człowiekiem jest w głębi duszy Peter Parker. Spider-Man chce wiedzieć od Judasza, dlaczego jest on tak obsesyjnie zainteresowany zrozumieniem jego osoby. Podróżnik odpowiada, że to jest jego sprawa, ale być może pewnego dnia wyjaśni Peterowi powody jego działań. Następnie teleportuje Petera i Kaine'a z powrotem do miejsca, z którego ich porwał. Na miejscu osłabionego Kaine'a dopada Stunner. Chce go zabić za zamordowanie jej ukochanego Otto. Spider-Man stara się ją przekonać, by tego nie robiła. Kobieta odpowiada, że jeśli Spider-Man będzie jej przeszkadzał, on też zginie.

W Instytucie Ravencroft do celi Carnage'a teleportuje się Judasz Podróżnik. Rozpoczyna bolesny dla złoczyńcy proces wymazywania wydarzeń z dnia dzisiejszego, w tym tożsamości Spider-Mana. Podobny los czeka wszystkich uczestników procesu.

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #403

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.