Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #619

Amazing Spider-Man #619

Amazing Spider-Man #619

"Re-Appearing Act" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man kontra Mysterio! Jak długo Mysterio będzie bawił się z umysłem Spider-Mana, zanim wyrzutnie sieci pękną? Umysłowa gra trzyma mechanizm w górze, tak jak ciało utrzymuje się w górze, w dole... i w negatywie? Pewni źli goście nie tylko nie chcą umierać, oni nie chcą pozostać martwi! Więc która martwa postać powróci teraz?!

Streszczenie

Cooper wspomina swojego ojca. Nie dociera do niej, że to właśnie on stoi przed nią. Mężczyzna tłumaczy, że pracował dla Maggi. Pomagał mafii pozorować śmierci kilku osób. Carlie nie potrafi w to uwierzyć. Po chwili zbliża się policja, ojciec obiecuje więc wszystko wytłumaczyć przy następnej okazji.

Trwa walka pomiędzy Maggią a Inner Demons. Hammerhead dostrzegając Silvermane'a czuje się zdezorientowany i ucieka przez ścianę. Dostrzega to Spider-Man, który podrzuca gangsterowi nadajnik. Zaraz za bohaterem zjawia się policja. Silvermane rozkazuje użyć ognia na rywalach, którzy ciągle się regenerują. Całość obserwuje Mysterio. Pająk atakuje jednego z gangsterów. Złoczyńca pada martwy. Widząc to, cała Maggia ucieka stamtąd. Do Ścianołaza nie dociera to, co się przed chwilą stało. W końcu kapitan Watanabe każe mu opuścić miejsce przestępstwa.

Cooperowie obserwują całe zdarzenie. Po chwili ojciec znika, a Carlie podchodzi do miejsca wypadku. Tam rozpoznaje martwego człowieka, którego kilka lat temu badał jej tata.

May odwiedza swój dom. Jednak od ostatniego razu, kiedy w nim była, jego stan znaczenie się pogorszył [patrz The Amazing Spider-Man #610 - dop. Undercik]. Zmusza więc Harry'ego, aby ten wyprowadził się z tego miejsca w ciągu tygodnia.

Spider-Man odwiedza Carlie, która zaczyna opowiadać o swoim ojcu. Bohater uświadamia jej, że to nie musi być jej ojciec, tylko wynik iluzji Mysterio i prosi, aby podłożyła mu pajęczy nadajnik.

Spider-Man jest obserwowany przez Mysterio. Złoczyńca stwierdza, że przygotował kilka niespodzianek dla bohatera. Nagle na drodze Avengera staje grupa przestępców. Jeden z nich zostaje uderzony siecią. Mężczyzna tak niefortunnie zostaje rzucony, że wystrzeliwuje pociski w kierunku wszystkich swoich towarzyszy. Ciężko raniony zostaje przywódca grupy. Podbiega do niego Peter. Jak się okazuje, jest to Kapitan Stacy. Ścianołaz domyśla się, że to wszystko robota Mysterio, po czym uderza udawanego George'a. Bohater krzyczy, że iluzjonista tym razem posunął się za daleko. Beck mimo to uważa, że w dalszym ciągu kontroluje całą sytuację.

Mr. Negative włącza urządzenie, które zamieszczone jest w czaszce Hammerheada. Wywołuje to ból u gangstera. Li chce w ten sposób pokazać, jak kończy się nielojalność względem jego osoby. Martin niszczy pajęczy nadajnik i trzymając fiolkę z krwią Parkera stwierdza, że przyszedł czas skończyć z Ścianołazem [patrz The Amazing Spider-Man #546-548 - dop. Undercik].

Siedziba Maggi. Silvermane zmienia plan i pragnie, aby cała gotówka była ulokowana w jednym miejscu. Sprzeciwia się temu Carmine Karnelli, który twierdzi, że nie taki był plan. Postanawia więc wyjawić prawdziwą tożsamość Manfrediego. Mysterio, który steruje Silvermanem, zabija go i ostrzega resztę rodziny, aby ta była mu posłuszna.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #619 Amazing Spider-Man #619 Amazing Spider-Man #619 Amazing Spider-Man #619 Amazing Spider-Man #619 Amazing Spider-Man #619 Amazing Spider-Man #619 Amazing Spider-Man #619

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.