Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #201

X-Factor #201

X-Factor #201

"The Invisible Woman Has Vanished" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Coś się dzieje śmierdzącego w Latverii. Czy ma to powiązanie ze zniknięciem Invisible Woman? Czy Layla jest sojuszniczką Dooma? Czy Madrox dowie się, kto jest pochowany pod tajemniczym grobem?

Streszczenie

Baxter Building. Reed rozmawia z projekcją Dr. Dooma. Złoczyńca informuje, że Ben przez swą arogancję może utrudnić realizację ich planów. Richards zauważa podsłuchującą Valerię i postanawia ją zabić. Mężczyzna rozciąga się i zaczyna ją dusić, jednakże dziewczynka aktywuje pewne urządzenie, które razi prądem jej oprawcę.

Siedziba X-Factor. Drużyna zebrała się wokół Longshota i w skupieniu wysłuchuje tego, co przydarzyło się Sue Richards. Sprawy nieco się komplikują, gdy blondyn zaczyna rozmawiać z Laylą [w retrospekcji]. Miller jakimś cudem wiedziała, jakie pytania będzie zadawał Longshot, dzięki czemu to wszystko ma charakter rozmowy [polecam poczytać o zdolnościach Longshota – Damiano]. Kobieta nazywa Madroxa "Tęskniącym za ludźmi facetem z plakatu" ["Missing persons poster boy" - Dunton]. W tym momencie uwagę Longshota odwraca robot, który przyszedł zabrać Sue. Traci również połączenie, gdyż pojazd, w którym była spinka, został zaprogramowany na powrót do domu.

Guido przemierza korytarze budynku i przypadkiem słyszy rozmowę Monet z Departamentem Stanu. M żąda przekazania dostępnych informacji na temat porywaczy jej ojca, lecz nie słyszy odpowiedzi. Strong Guy próbuje pocieszyć kobietę i oferuje swoją pomoc. Przypomina, że X-Factor kiedyś pracowali dla rządu, a co za tym idzie, Carosella wyrobił sobie kilka sprawdzonych wtyk. Dodaje, że będzie to pomoc bezinteresowna i skopanie tyłków terrorystom to czysta przyjemność.

Tymczasem. Drużyna zastanawia się, co znaczyły ostatnie słowa skierowane do Madroxa. Nie mogą pojąć tego, dlaczego Layla pracuje z Doomem. Shatterstar mówi, że jeśli Longshot dokładnie wyobrazi sobie miejsce przejścia do Latverii, będzie on w stanie ich tam teleportować.

X-Factor zbierają się na dachu. Dołącza do nich Monet oraz Guido. który oświadczajay, że zostaje, by pomóc dziewczynie. Longshot i Shatterstar tworzą portal, lecz w tym momencie napotykają kolejny problem – Thing jest wściekły i żąda rewanżu. Rozpoczyna się walka. W ostateczności wszyscy oprócz Strong Guya wpadają do portalu. W tym momencie dzwonią do niego młodzi Richardsowie oznajmiający, że już dolatują do ich siedziby i że Reed chciał ich zabić.

X-Factor, Monet i Thing przenoszą się do Latverii, z czego ostatnia dwójka nie jest zadowolona. Tym razem miejsce to jest bardziej przyjazne – jest upalne popołudnie. M chce, by Gaveedra odesłał ją z powrotem, niestety, potrzebuje on od trzech do czterech godzin, aby się zregenerować. Monet nie ma zamiaru współpracować z Madroxem i wspólnie z Thingiem i Shatterstarem postanawiają odwiedzić Dooma w jego zamku, po czym odlatują.

W tej chwili Jamie zauważa przybitą kartkę do drzewa i przypomina sobie wypowiedzine przez Laylę słowa o nim [Tęskniący za ludźmi facet z plakatu]. Widnieje na niej zdjęcie mężczyzny [Jest to osoba, która pomagała Reedowi pogrzebać dowody na cmentarzu, patrz X-Factor #200 – przyp. Damiano] z dopiskiem: "Czy widziałeś mojego syna?" – udają się do matki zaginionego. Od niej dowiadują się, że poszukiwany nazywa się Radu i jest dozorcą na cmentarzu. Drużyna postanawia to zbadać.

Cmentarz. X-Factor odnajdują ślady prowadzące do jednej z mogił. Dochodzą do wniosku, że należą one do Reeda Richardsa, o czym świadczy odległość między odciskami. Postanawiają odkopać grób w nadziei, że znajdą tam Radu bądź Sue. Biorą więc łopaty i zaczynają działać. Po paru minutach brudnej roboty wyciągają stalową trumnę i rozbijają ją. Z jej wnętrza wylatuje biorący głęboki wdech Mr. Fantastic!

Autor: Damiano

Galeria numeru

X-Factor #201 X-Factor #201 X-Factor #201 X-Factor #201 X-Factor #201 X-Factor #201 X-Factor #201 X-Factor #201 X-Factor #201

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.