Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #70

Ultimate Spider-Man #70

Ultimate Spider-Man #70

"Strange" - part 1

Postacie
Cytat

Hawkeye (do Spider-Mana): "Dude, you clocked him from behind. Not exactiy the bravest thing. But you are sticking with that costume design, so clearly you do know how to be brave."

Streszczenie

Tavern On The Green. Peter i Mary Jane spotykają się przed restauracją i oboje są pod wrażeniem widząc, jak ładnie wyglądają. Wchodzą do środka, zamawiają najtańsze potrawy i czekając na nie, dziewczyna pyta się, jak przebiegło spotkanie z czarodziejem, o którym Parker miał jej opowiedzieć. Chłopak dziwi się, że Mary Jane o nim wie, ale zaczyna wszystko od początku.

Midtown High, wcześniej. Peter siedzi na lekcji, ale nie może skoncentrować się na słuchaniu nauczyciela. Kiedy jego uwagę zwraca pusta ławka, w której powinna siedzieć Gwen Stacy, robi mu się przykro i postanawia urwać się z reszty zajęć. Czuje, że latanie nad miastem go relaksuje, chociaż wciąż nie wie, czy chce wrócić do bycia Spider-Manem po tragicznych zdarzeniach. Po pewnym czasie trafia na miejsca walki Ultimates z Lutherem Manningiem. Cyborg jest zajęty strzelaniem do bohaterów i nie zauważa Parkera, który trafia go kopniakiem w tył głowy i pozbawia przytomności. Iron Man dziękuje mu za pomoc, a Hawkeye śmieje się z niego i jego kostiumu. Peter udaje się do Daily Bugle, gdzie J. Jonah Jameson wzywa go do swojego biura. Przypomina mu, jak mu obiecał, że będzie mógł towarzyszyć reporterom w pracy, aby mógł się czegoś nauczyć i zdobyć doświadczenie [Ultimate Spider-Man #49], i teraz chce wysłać go z Benem Urichem na spotkanie z Doctorem Strangem. Reporter uważa, że to strata czasu, ale naczelny przekonuje go, że powinien się tym zająć i zabrać Parkera, któremu wydaje się, że coś wie o Stephenie, ale nie potrafi sobie przypomnieć co.

Teraz. Peter mówi Mary Jane, że chyba spotkał Doctora Strange'a, ale nie może sobie przypomnieć jak [Ultimate Marvel Team-Up #13]. Wie za to dużo o jego życiu, ponieważ oglądał program o nim i o jego ojcu, w którym mówiono o tym, jak Stephen senior spowodował wypadek, w którym zginęła jego żona, a jego ręce zostały uszkodzone tak poważnie, że nie mógł dalej być chirurgiem; o tym, jak po wielu podróżach trafił do Tybetu, gdzie nauczył się magii, jak ożenił się ze swoją uczennicą, Cleą, która urodziła mu syna, i jak pewnego dnia zniknął. Peter wie również, że obecny Doctor Strange poznał prawdę o swoim ojcu i poszedł w jego ślady, a ponadto stał się osobistością medialną i duchowym przewodnikiem dla wielu gwiazd.

Wcześniej. Peter i Ben docierają do domu Doctora Strange'a. Otwiera im Wong, który przeprasza ich, że nie mogą się spotkać teraz ze Stephenem, ponieważ jest niedysponowany. Pajęczy zmysł Parkera odzywa się i kiedy Urich decyduje się wrócić do domu, chłopak przebiera się w kostium, wchodzi na dach i zagląda przez okno. Tam widzi Strange'a zwijającego się na podłodze i Wonga odprawiającego nad nim rytuał. Spider-Man wskakuje do środka i każe służącemu odsunąć się od Stephena, ale nagle traci przytomność. Zanim całkowicie zasypia, widzi białawą postać.

Teraz. Mary Jane mówi, że jej chłopak jest bardzo młody, ale przeżywa przygody, których pozazdrościłby mu niejeden dorosły, i to jest w nim niezwykłe. Pyta się, co się dalej stało, ale Peter nie jest pewien. Mówi, że najwyraźniej pokonał złoczyńcę, przebrał się i przyszedł tutaj. Twarz dziewczyny zaczyna się niepokojąco zmieniać, a ona sama mówi, że Parker, pomimo że jest taki mądry, nie domyślił się, iż wciąż śpi. Nagle chłopaka chwytają Ben Parker i Gwen Stacy, a "Mary Jane" mówi mu, że ma koszmar, z którego nigdy się nie obudzi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #70

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.