Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 2 » Guardians Of The Galaxy vol. 2 #23

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #23

Postacie
Zapowiedź

Strażnicy Galaktyki wiele poświęcili, aby pokonać Magusa. Teraz okazuje się, że im się nie udało.

Cytat

Phyla: "You're Insane!"

Magus: " And your Point?"

Streszczenie

Dwa tygodnie temu. "Pamiętam moment swojej śmierci. Nie tyle ból, co wielkie rozczarowanie. Zawarłam przecież pakt z Diabłem albo z Mealstromem, bądź Oblivionem czy jak on tam siebie nazywa. Obiecał mi, że przywróci do życia Moondragon, jeśli zostanę jego Awatarem. Awatarem Śmierci. Wszystko co muszę uczynić, to zabić Awatara Życia, kiedy przyjdzie odpowiednia pora. Lecz zawahałam się. Okazało się, że Awatarem Życia jest Adam Warlock, a ja ubóstwiałam Adama. Nie potrafiłam go zranić. Zawahałam się więc, a ta chwila wystarczyła, by uwolnić Magusa, diaboliczną połowę Warlocka. I zostałam przebita w serce, które już wcześniej było złamane. I kiedy wykrwawiałam się, obserwowałam jak Magus masakruje moich kompanów. I wszystko co mogłam zrobić, to stać się duchem. Narzekającym, irytującym duchem. Boże, jestem do kitu."


Phyla nie może uwierzyć w to, że nie żyje. Uważa to za niesprawiedliwość. Krzykiem stara się powstrzymać Magusa przed zabijaniem kolejnych członków Guardians. Widzi dusze zamordowanej Gamory oraz Major Victory. Rozpaczliwie woła o pomoc. Zostaje uciszona przez Cosmo, który pojawia się obok wraz z Mantis, mówiąc jej, że tylko żywi jej nie słyszą. Wygląda na to, że wszyscy są duchami, choć nie do końca są martwi. To sprawka Magusa, który przekształca rzeczywistość i stara się ukryć prawdę. Obserwują, jak Star-Lord używa Cosmic Cube, który jak tłumaczy Mantis nie zdaje sobie sprawy, że jest oszukiwany. Magus bowiem zwodzi ich, udając, że przegrywa, i że stawia Quilla przed najtrudniejszą decyzją w jego życiu. Peter strzela.


Pojawia się duch Magusa, który z pogardą patrzy na postawę żyjących Strażników. Przyznaje, że prawie go mieli, jednak powrót części z nich z przyszłości [patrz: GotG vol. 2 #19 - przyp. Sc0agar4k], pozwolił mu się przygotować. Zabiera całą grupę na pokład statku świątynnego. Dzięki energii wyznawców zamierza zrealizować ostatnią część swojego planu, która pozwoli mu pozbyć się Guardians i Cosmic Cube. Następuje wybuch oraz reakcja łańcuchowa niszcząca wszystkie statki-świątynie.


Katakumby Sacrosanct, kwatery głównej Uniwersalnego Kościoła Prawdy, obecnie. "Pamiętam moment swojej śmierci. To nie było nawet tak bardzo złe, jak to co jest teraz."


Phyla i pozostali są przykuci łańcuchami. Magus prosi ją, by przestała omdlewać, nie ma bowiem wtedy przyjemności z torturowania jej. Zamierza zarówno ją, jak i resztę nawrócić. Wtedy odczuje największą satysfakcję - gdy jego wrogowie będą go wielbić. Mimo wszystko podziwia ich. Nie posiadają prawdziwie mocnych członków jak Thor czy Silver Surfer, mimo to są Guardians of the Galaxy. Phyla wyrywa się, za co zostaje skarcona. Magus pyta Flensse'a, który uchodzi za najlepszego śledczego, dlaczego nie zostali jeszcze nawróceni. Ten odpowiada, że wypróbowali wielu różnych technik. Najprawdopodobniej są oni chronieni jakaś psychiczną tarczą. Zapewnia jednak, że ją złamie. Póki co, skupiali się na Phyli, tak jak im rozkazał. Magus przypomina, że jest ona teraz Awatarem Śmierci, czyli jego największym wrogiem. Podobną rolę w przeszłości sprawował m. in. Thanos. Uważa on, że Phyla przyjęła tę rolę wyłącznie, by poprawić swoją popularność, zwiększyć reputację. Dziewczyna zaprzecza. Tłumaczy, że zależało jej tylko na powrocie Moondragon. Magus w to nie wierzy. Według niego, chodziło wyłącznie o to, by odegrać się na tych, którzy ją ignorowali. Pokazuje jej Wyrwę. Wyjaśnia, że prowadzi do Wszechświata w którym wygrało życie, a śmierć jest na wymarciu. Zamierza sprowadzić podobną sytuację do tego Wszechświata. Poprosić tamtejszych Bogów, by podzielili się swoim darem. Nakazuje Flenssemu rozszarpanie ich dusz przed nawrócenie. Chce, by błagali go o bycie najbardziej oddanymi sługami. Sam udaje się do Wyrwy, by powitać nowych panów wieczności.


Planeta Ovar, miejsce zebrań byłej Rady Galaktycznej. Rocket jest pod wrażeniem tego, co widzi. Tuż przed wojną Vulcan rozwiązał Radę Galaktyczną, a teraz ponownie ma się ona zebrać. Tłumaczy Jackowi, że wymagało to sporo wysiłku. Ich zadaniem jest czuwanie nad bezpieczeństwem. W innym miejscu Star-Lord i Moondragon witają Crystal. Peter jest pod wrażeniem, że udało jej się nakłonić innych do przybycia tutaj. Ta uważa, że należało wykorzystać możliwości jakie posiada Imperium Kree i użyć ich do właściwych celów. Twierdzi również, że to właśnie Guardians pokazali jej korzyści ze wspólnego działania. Heather sprawdza telepatycznie co u innych. Drax melduje, że u niego i Groota wszystko w porządku. Martwi się stanem córki. Ta uspokaja go. W dalszym ciągu jest przekonana, że Phyla żyje i gdy obecne sprawy bezpieczeństwa zostaną ukończone, ponownie zacznie nasłuchiwać ich wspólnego psychicznego połączenia. Niespodziewanie wśród zebranych pojawia się Blastaar, a właściwie król Blastaar. Tłumaczy zaskoczonemu Quillowi, że jest legalnym władcą Strefy Negatywnej i przyległych terytoriów, i według prawa powinien tu przybywać. Teraz jego głos się liczy, a oni powinni zacząć traktować go poważnie. Bug obserwuje zdarzenia ze szczytu wieży. Nie jest zadowolony, bowiem zamarza i jest przekonany, że nikt nie zaatakuje ich z tego miejsca. Nie może wiedzieć, że na orbicie ktoś właśnie wziął na celownik Blastaara.


Sacrosanct. Flensse używa na Phyli Cepa Pamięciowego [ang. Mnemonic Flail - przyp. Sc0agar4k], który wyrywa wspomnienia. Dziewczyna ponownie traci przytomność. Jej duch po raz kolejny opuścił ciało. Tam spotyka pozostałych więźniów. Mantis tłumaczy jej, że wraz z Cosmo i Major Victory posiadają znaczący zapas sił psionicznych. Jednak jest on niewystarczający do zerwania blokady tego więzienia i uwolnienia się. Nie mogą nawet wysłać wiadomości, że Magus żyje. Uważają, że jej mogłoby się udać. Jest bowiem teraz Awatarem Śmierci i stanowi problem dla Magusa, który nie może jej powstrzymać tak jak ich. A co najważniejsze, jej miłość do Heather i wizyta w świecie Obliviona wytworzyły nierozerwalną psioniczną więź między nimi. Phyla zauważa brak Gamory. Mantis uważa, że została przemieniona, mają więc niewiele czasu. Phyla postanawia spróbować. Już w swoim ciele prowokuje Flensse'a. Ten atakuje ją Cepem, który wyczuwa w niej silne uczucie miłości. Zamierza wyrwać je z niej z radością. Dziewczyna krzyczy.


Planeta Ovar. Moondragon odbiera ten krzyk. Sama zaczyna krzyczeć, że zbliża się niebezpieczeństwo. Star-Lord mobilizuje wszystkich. Zdezorientowani Drax i Rocky pytają, czego mają wypatrywać. Quill nakazuje czujność, a Blastaarowi każe się ukryć. Nagle następuje wybuch. Blastaar myśli, że to zamach na niego, jednak Peter wyprowadza go z błędu. Pociski były tylko sposobem dostarczenia broni. Szybko dojrzewającej, żywej broni.


Heather krzyczy do Phyli, że ją słyszy. Ta odpowiada, że ją kocha oraz przekazuje informacje o wciąż żyjącym Magusie. Nakazuje im się przygotować na jego przybycie, inaczej zniszczy wszystko. Żegna się z Heather. Udaje jej się wyrwać z łańcuchów. W jej ręce pojawia się miecz. Teraz ona zamierza nauczyć swoich oprawców, czym jest ból. Jest bowiem Awatarem Śmierci. Po chwili uwalnia resztę towarzyszy i pyta ich, kto chce uratować Wszechświat.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 2 #23 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #23 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #23 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #23 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #23 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #23 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #23 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #23 Guardians Of The Galaxy vol. 2 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.