Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #202

X-Factor #202

X-Factor #202

"The Invisible Woman Has Vanished" - part 3

Postacie
Zapowiedź

M, Shatterstar i Thing szturmują Castle Doom! Madrox odkrywa, kto znajduje się w grobie, ale czy przybył zbyt późno? A Franklin i Valeria trafiają na niespodziewanego przeciwnika, a jedynym, który może ich uratować, jest Strong Guy.

Streszczenie

W bliżej nieokreślonym miejscu i czasie. W jednym z pokoi akademika znajdują się Ben [w ludzkiej formie], grający w minigolfa, oraz Reed, rozmawiają. Naukowiec martwi się o Victora von Dooma, ponieważ, jak twierdzi, wynalazł on urządzenie, za pomocą którego będzie mógł spojrzeć w otchłań. Następuje krótkie trzęsienie ziemi. Grimm szybko zbiera się do kupy i apeluje do Richardsa, aby poszli sprawdzić, co było przyczyną tego wydarzenia. Reed nie ma zamiaru tego robić i bierze do rąk kij golfowy, po czym okłada nim Bena, tym samym przyczyniając się do jego śmierci.

Teraz, Latveria. Cmentarz. Gdy Reed dochodzi do siebie, informuje swoich wybawców, co się wydarzyło. Jak się okazuje, drugi Richards to Dr. Doom, który pochodzi z równoległego wymiaru i za sprawą swojego geniuszu znalazł sposób, aby przenieść się do tego wymiaru. Mr. Fantastic kontynuuje – gdy Victor go uwięził, streścił mu swoje życie i nie sądzi, aby miał powód do kłamstw. Von Doom udał się do Baxter Building i zaatakował lidera F4. Systemy obronne budynku nie mogły zaatakować kogoś, kto w zasadzie był Reedem.

Tymczasem, siedziba X-Factor. Guido dowiaduje się od młodych Richardsów, co się stało. Wspólnie zastanawiają się, kim może być ta tajemnicza osoba podająca się za Reeda. Podejrzewają Skrullów, lecz ich dalsze rozmyślania przerywa pojawienie się "Big Braina". Oświadcza on, że to wszystko nieporozumienie, i prosi dzieci, aby poszły z nim wraz do domu. Dodaje, że znalazł je za pomocą nadajników zamieszczonych w ich latających kurtkach. Gdy Strong Guy proponuje poczekać na resztę X-Factor, by rozwiązać ten problem, Mr. Fantastic rzuca się do ataku.

Latveria. Reed oświadcza, że muszą wrócić, gdyż jego dzieci są w niebezpieczeństwie. James go uspokaja mówiąc, że z pewnością wiedzą, do kogo się udać. Dodaje, że w Latverii znajduje się Sue, na co "Mózgowiec" reaguje zdziwieniem. Gdy dowiaduje się o trójcie bohaterów, którzy wyruszyli do zamku Dooma, oświadcza, iż muszą do nich dołączyć – w przeciwnym wypadku zginą.

W międzyczasie Monet, Shatterstar i Thing bez trudu rozprawiają się z armią Dooma. Całe to zajście obserwuje na monitorach Victor wraz z jego towarzyszką – Laylą Miller. Żelazny złoczyńca wie, że mógłby przerwać passę bohaterów, ale jego roboty mają zaprogramowaną opcję kopiowania i przewidywania ruchów przeciwnika, co może przydać mu się w przyszłości.

Reed z innego wymiaru wraz z dziećmi wybiega z siedziby X-Factor do zaparkowanego przed budynkiem Fantasticaru. Guido nie daje za wygraną i czyni to samo, powalając złoczyńcę na ziemię. Podczas gdy walka rozpoczyna się na dobre, Valeria i Franklin wsiadają do pojazdu i odlatują. W tym samym momencie w Mr. Fantastica wjeżdża taksówkarz, który ma dość blokowania ruchu ulicznego przez superludzi.

Latveria. Prawdziwy Reed zwinięty w kulę przenosi wewnątrz siebie członków X-Factor - zmierzają ku zamkowi Dooma. Drużyna właśnie się dowiedziała, jak czują się pokemony w pokeballach.

Tymczasem. Susan pije i obściskuje się z Namorem w przytulnie udekorowanym, czerwonym pokoiku. Przerywa im pojawienie się Monet, która oświadcza Sue, że to wszystko projekcja wygenerowana przez maszynę Dooma. Pani Richards początkowo podchodzi do tego wszystkiego sceptycznie, lecz gdy M napomina o tym, iż Valeria i Franklin są w niebezpieczeństwie, postanawia opuścić świat fantazji. Po chwili okazuje się, że znajdują się w obskurnym pomieszczeniu zamku. W wyniku olbrzymiej ilości czasu spędzonego w maszynie Invisible Woman nie jest w stanie chodzić o własnych siłach. Z pomocą przychodzi Thing. Przemierzając długie korytarze bohaterowie natykają się na Dooma, który właśnie kończy portretować pannę Miller. Gdy ci ruszają do ataku, zostają obezwładnieni przez pole siłowe Victora. Złoczyńca oświadcza, że teraz gra dobiegnie końca.

Nowy Jork. Między Guido a fałszywym Reedem wciąż trwa walka. Ten drugi próbuje dostać się do dzieci, lecz siłacz jest przebieglejszy. Rzuca się na naukowca z innego wymiaru i razem lądują na dachu jednego z budynków. Richards traci cierpliwość – obwiązuje Strong Guya, zakłada mu pętlę na szyję i zaczyna dusić...

Latveria. Layla podchodzi do bohaterów znajdujących się przed zamkiem i zaprasza ich do środka. Wewnątrz Dr. Doom oświadcza, że muszą wracać do Nowego Jorku, aby powstrzymać fałszywego Reeda. Współpraca Layli z Victorem przypieczętowała została umową. Miller dała mu swoją wiedzę, a Doom zapewnił jej i Jamiemu podróż w czasie. Shatterstar otwiera bramę, której przejście pojawia się na budynku, gdzie walczą Guido i zły Mr. Fantastic. Strong Guy uwalnia się w uścisku i uderza z ogromną siłą w głowę swego oprawcy – przechodzi ona przez bramę. W tym momencie Layla tuli się do Gaveedry, co go rozprasza i sprawia, że dwójka zostaje w Latverii.

Tymczasem w Nowym Jorku nasi bohaterowie zbierają się wokół bezgłowego ciała Reed-fake'a. Małżeństwo Richardsów ściska się z dziećmi, podczas gdy Doom, Shatterstar i Layla żyją w Latverii.

Autor: Damiano

Galeria numeru

X-Factor #202 X-Factor #202 X-Factor #202 X-Factor #202 X-Factor #202 X-Factor #202 X-Factor #202 X-Factor #202 X-Factor #202 X-Factor #202

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.