Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #620

Amazing Spider-Man #620

Postacie
Zapowiedź

Mysterio robi kolejny ruch i przejmuje imperium mafijne miasta! A może jest to wynik jego kuglarstwa? Więcej gangsterów! Więcej chaosu! Więcej magicznych sztuczek! I walka do końca sił pomiędzy Mr. Negativem, Spider-Manem i Mysterio! Pytanie brzmi: Jaką nagrodę otrzyma zwycięzca?

Streszczenie

Mysterio przenosi całe zapasy Maggii do jednego miejsca. Tam ma sfingować śmierć wszystkich członków grupy przestępczej. Przed jednym z pomocników przyznaje, że i tak ci ludzie zginą, więc dobrze by było, gdyby myśleli, że to tylko mistyfikacja.

Carlie spotyka się ze swym ojcem. Mężczyzna mówi córce, że zbliża się dzień, w którym otrzyma nagrodę od Mysterio i będzie mógł zabrać dziewczynę i rozpocząć nowe życie. Carlie żegna się z ojcem, przy okazji podrzucając mu pajęczy nadajnik. Po chwili dzwoni do Parkera i prosi, aby ten skontaktował ją ze Spider-Manem. Dziewczyna dodaje, że Peter nie najlepiej ją traktuje i nie wie, co o tym myśleć.

Lekarze operują Hammerheada. Okazuje się, że Mr. Negative za mocno torturował podwładnego i nie wiadomo, czy gangster prędko się z tego wyliże. Po chwili Martin Li odbiera telefon od wtyczki w policji. Okazuje się, że wiadomo, gdzie Maggia ukryła swoje pieniądze. Informatorem podającym się za policjanta jest Mysterio.

Quentin rozmawia z Cooperem, przekazując mu pieniądze na pożegnanie. Ojciec Carlie informuje, że w razie, gdyby ktoś chciał go zniszczyć, zostaną ujawnione wszystkie akta związane z tym, co robił on wraz z Mysterio. Łotr stwierdza, że nie ma żadnego powodu, dla którego miałby wykiwać współpracownika. Nagle ku zdziwieniu obecnych zjawia się Spider-Man. Cooper ucieka. Mysterio postanawia rozpocząć przedstawienie. Ścianołaza zaczyna atakować cała Maggia. Do rozróby po chwili dołącza armia Mr. Negative'a wraz ze śmiercionośnym gazem zmieszanym z krwią Spider-Mana. Spidey postanawia walczyć na jednym, porządnym oddechu. Martin Li zaczyna walkę z Silvermanem sterowanym przez Quentina. W momencie, kiedy gangster pokonuje cyborga, Mysterio postanawia zakończyć sprawę i wciska detonator. Ścianołaz, dzięki pajęczemu zmysłowi, wyskakuje przez okno tuż przed wybuchem. Na zewnątrz łapie oddech. Na miejscu pojawia się policja. Carlie przekazuje Spider-Manowi maskę przeciwgazową.

Beck i jego ludzie zabierają pieniądze z pomieszczenia. Przerywa im jednak Spidey, który rozwala kulę Mysterio. Złoczyńca mimo to korzysta z iluzji i udaje mu się uciec przed zdezorientowanym Ścianołazem.

Spod gruzów podnosi się Mr. Negative wraz ze swoim oddziałem. Przestępca uznaje, że to był dobry dzień, gdyż zabiła Silvermane'a.

Na płynącym nieopodal statku stoi Quentin i przygląda się obrotowi akcji. Radość przerywa mu Spider-Man, który wyłania się z wody. Dochodzi do walki. Mysterio daje wybór Ścianołazowi. Albo bohater odpuści, albo Beck wystrzeli rakiety w policję. Spidey jednak nie zgadza się na żadną z tych opcji i łapię wystrzelony pocisk siecią, po czym skierowuje go z powrotem na barkę i trafia w Mysterio. Parkerowi i dwójce wspólników Quentina udaje się uciec. Spider-Man nie wierzy jednak w śmierć iluzjonisty.

Kapitan Watanabe rozmawia z superbohaterem na temat Becka i osób, które wskrzeszał. Następną osobą, która miała być "ożywiona", miała być Jean DeWolff.

Do odpoczywającego Quentina przychodzi DeWolff. Złoczyńca nie daje się nabrać, gdyż wie, że policjantka nie żyje. Od razu rozpoznaje, że podszywa się pod nią Chameleon. Dmitri oznajmia, że pewni ludzie chcą poznać Becka.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #620 Amazing Spider-Man #620 Amazing Spider-Man #620

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.