Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #622

Amazing Spider-Man #622

Postacie
Zapowiedź

"Gauntlet" szaleje wokół Spider-Mana. Wszystkie oczy zwrócone są na Flasha Thompsona. Od kiedy stracił nogi na służbie dla ojczyzny, nie jest załamany swoją fizyczną ułomnością. Greg Weisman, główny pomysłodawca serialu "Spectacular Spider-Man", opowie wzruszającą historię Flasha! Do tego Fred Van Lente doprowadzi do spotkania Spider-Mana i Morbiusa twarzą w twarz!

Streszczenie

Black Cat, leżąc w łóżku, oznajmia Spider-Manowi, że sprzedała jego próbkę krwi pewnemu wampirowi bywającemu w nocnych klubach.

Wieczór. Peter udaje się do lokalu wskazanego przez Felicię, będąc ubranym w strój gotycki. Tam spotyka pewną kobietę, która naprowadza Parkera na trop. Po chwili okazuje się, że właścicielem fiolki z krwią Ścianołaza jest Morbius.

Rankiem Spider-Man udaje się do kryjówki Morbiusa. Wchodząc trafia na pułapkę, która powoduje wyrzucenie drzwi w stronę bohatera. Do pomieszczenia wchodzi kobieta z klubu, która okazuje się być dawną narzeczoną Michaela. Dziewczyna chce zmienić Morbiusa w prawdziwego wampira. Mężczyzna odmawia, co powoduje atak kobiety na Parkera. Przyparty do muru Michael zgadza się na ofertę byłej narzeczonej. Bancroft wyrzuca Spider-Mana z pomieszczenia. Pająk chwyta drewniany kołek i wraca do kryjówki. Ma jednak dylemat, czy zabić Martine. Nie ma to jednak znaczenia, gdyż wściekły Morbius nabija kobietę na broń. Po chwili z Bancroft zostaje sam szkielet. Ścianołaz jest zdenerwowany, jednak Michael uspokaja go twierdząc, że jego narzeczona umarła już dawno temu. To, co razem zrobili, przyśpieszyło jej powrót do domu. Wampir oznajmia też, że kupił fiolkę krwi Petera od jakiegoś ćpuna. Liczył na to, że znajdzie lek na plagę nieumarłych. Przeprasza za całą sytuację i niszczy pojemnik. Parker jednak dowiaduje się, że Morbius chce pomóc swojemu przyjacielowi, zgadza się oddać swoją krew."Stages Of Grief"

Postacie:
*Flash Thompson
*Peter Parker, Betty Brant, Harry Osborn, Mary Jane
*Curtis Connors
*Sha Shan
*wojskowi, rodzina Flasha

Flash wygrywa wyścig dla niepełnosprawnych. Zwycięstwo świętuje wraz z Peterem i Betty.

Cztery tygodnie później, szpital. Thompson ćwiczy chodzenie z protezami. Wkłada w to wiele wysiłku. Po chwili upada. Zdaje się, że akceptuje swoją niemoc. Terapeuta tłumaczy, że euforia i następująca po niej depresja to tradycyjna cześć procesu, przez jaki przechodzi chłopak.

Trzy tygodnie później. Flash prosi Parkera, aby ten skontaktował się ze Spdier-Manem i poprosił bohatera o pomoc w rozwiązaniu problemu niepełnosprawności. Ma nadzieję, że znajomości Ścianołaza załatwią mu pomoc.

Wieczorem Peter dzwoni do Betty. Chłopak informuje przyjaciółkę, że Flash przechodzi tak zwane pięć etapów żalu w odwrotnej kolejności.

Spider-Man zwraca się do doktora Connorsa o pomoc dla Thompsona. Curtis jednak podchodzi do tego sceptycznie, gdyż pamięta, jakie skutki miały jego poprzednie eksperymenty.

Harry pomaga Parkerowi znaleźć bliską Flashowi osobę przez Internet.

Spider-Man zjawia się u Thompsona oświadczając, że nie może znaleźć nikogo, kto byłby w stanie mu pomoc. Flash wybucha gniewem.

Chłopak otrzymuje maila od Reabilifty. Firma jest gotowa opłacić nowoczesne cybernetyczne zamienniki nóg, pod warunkiem, że Flash odpłaci dług za pomocą pracy dla nich. Mężczyzna chce się już zgodzić. Przerywa mu Betty, która zabiera Thompsona na jego przyjęcie urodzinowe.

Na imprezie pojawiają się przyjaciele Flasha, znajomi z wojska, w tym żołnierz, któremu Flash ocalił życie, a także rodzina. Niespodzianką jednak okazuje się pojawienie jego byłej dziewczyny – Shai Shan, którą Peter wraz z Harrym odszukali. Parker informuje Thompsona, że teraz Shan jest jego fizjoterapeutką.

Pięć tygodni później. Flash kasuje maila od Reabilify i udaje się na ćwiczenia pod kierunkiem Shai.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #622 Amazing Spider-Man #622 Amazing Spider-Man #622 Amazing Spider-Man #622 Amazing Spider-Man #622 Amazing Spider-Man #622 Amazing Spider-Man #622 Amazing Spider-Man #622

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.