Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #79

Ultimate Spider-Man #79

Ultimate Spider-Man #79

"Warriors" - part 1

Postacie
Cytat

Hammerhead: "Enforcers, I know you're new to my employ, but when someone shoots me, shoot them!"

Streszczenie

Apartament Silvermane'a. Gospodarz przyjmuje Hammerheada i pokazuje mu nagrane wiadomości, w których jest mowa śledztwie w sprawie Kingpina prowadzonym przez FBI, które coraz bardziej dobiera się do pracowników Fiska i ostatnio zainteresowało się Walterem Dinim, który ma za kilka dni zeznawać. Silvermane mówi, że skoro król świata przestępczego w Nowym Jorku ma kłopoty i nie może się wychylać, a Hammerhead wrócił do miasta, to powinni razem współpracować i przejąć interesy Fiska. Przyznaje, że wcześniej byli ze sobą w konflikcie, ale starzec zawsze doceniał swojego młodszego rywala i uważa, że mógł osiągnąć wiele, gdyby tylko potrafił mądrzej działać. Hammerhead stwierdza, że Silvermane ma ogólnie rację, poza jedną rzeczą: teraz jest mądrzejszy niż dawniej i nie potrzebuje wspólnika. Następnie gangster chwyta starca i skręca mu kark.

Midtown High. Peter nudzi się na lekcji, którą uważa za stratę czasu Na dodatek obok siedzi Mary Jane, z którą właśnie zerwał. Przez chwilę myśli, że to był zły pomysł, ale zaraz przypomina sobie, że nie może jej narażać na niebezpieczeństwo, ponieważ dziewczyna nierozważnie pakuje się w kłopoty. Postanawia więc, że zostawi ją w spokoju, a ona z pewnością kogoś sobie znajdzie, co z drugiej strony też go będzie drażnić, kiedy będzie ich widywać razem w szkole. Parker w końcu wstaje i wychodzi z klasy, a kiedy nauczyciel próbuje go zatrzymać, mówi, że w zasadzie sam mógłby uczyć tego przedmiotu. Nad miastem zaczyna się zastanawiać nad tym, że to wcale nie bycie Spider-Manem sprawia mu kłopoty, więc być może powinien jak najmniej czasu spędzać jako Peter Parker.

Wieża Fiska. Dini mówi Kingpinowi, że Silvermane został znaleziony martwy. Wilson chce raportu lekarza sądowego, aby mieć pewność, i pyta się, czy wiadomo, kto to zrobił. Walter odpowiada, że jeszcze nikt nie przypisał sobie zasług, po czym stwierdza, że to dobra wiadomość, ponieważ Silvermane byłby pierwszym, który próbowałby przejąć interesy Kingpina, podczas gdy ten musi się przyczaić. Fisk każe wezwać Elektrę i chociaż wie, iż Dini ma rację, że to zły pomysł, czuje potrzebę pokazania swoim rywalom, że wciąż powinni się go bać.

Magazyn nad zatoką. Hammerhead w towarzystwie Enforcerów znajduje handlarzy sprzętem elektronicznym pracujących dla Kingpina i proponuje im, aby przeszli na jego stronę. Jeden z nich strzela do gangstera, ale ten podnosi się i wyjmuje kulę, która zatrzymała się na jego metalowej czaszce. Na jego polecenie Fancy Dan zabija napastnika, a Hammerhead każe pozostałym przyłączyć się do niego lub opuścić miasto. Wszyscy, oprócz jednego z mężczyzn, który wcześniej znał gangstera, wychodzą z budynku. Hammerhead każe zabrać pieniądze, po czym podpala magazyn. Kilka minut później Spider-Man przybywa na miejsce po zauważeniu płomieni. Na dachu jednego z budynków widzi kobiecą sylwetkę, więc próbuje ją dogonić, sądząc, że to osoba odpowiedzialna za pożar. Kiedy dociera na górę, jego pajęczy alarmuje go o niebezpieczeństwie. Zanim jednak Peter zdąża zareagować, zostaje powalony kilkoma uderzeniami przez Moon Knighta.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #79

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.