Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #80

Ultimate Spider-Man #80

Ultimate Spider-Man #80

"Warriors" - part 2

Postacie
Cytat

Kingpin: "People who you risk your life for everyday. Why do you think they hate you?"
Spider-Man: "The costume? Oh wait, I know why. It's because I run a criminal empire and cloak it in charity work and quote unquote legitimate businesses and try to sell myself as something I'm not. No wait, that's you."

Streszczenie

Więzienie na Wyspie Rykera. Danny Rand po odsiedzeniu części wyroku za napaść na człowieka [Ultimate Spider-Man #1/2] trafia na przesłuchanie w sprawie zwolnienia za dobre sprawowanie. Opowiada, na czym polega jego "żelazna pięść", wyjaśnia, że to nie jest nadludzka moc, tylko umiejętność, którą każdy może zdobyć dzięki treningowi, a potem obiecuje, że więcej nie będzie jej używać przeciwko innym osobom.

Dach budynku nad zatoką. Moon Knight obwinia Spider-Mana o niszczenie miasta, ponieważ wszędzie, gdzie są jakieś kłopoty, on również się pojawia. Peter zrzuca go z siebie, śmieje się z jego białego, łatwo brudzącego się kostiumu i walczy z nim, przyznając, że jego przeciwnik jest szybki. Z dachu obok pojedynek obserwuje Elektra, która powiadamia Kingpina o tym, co widzi, i mówi, że nie będzie interweniować, ponieważ uważa, że ani Spider-Man, ani Moon Knight nie odpowiadają za pożar. Kiedy Parker słyszy syreny policyjne postanawia oddalić się, nie chcąc się zadawać ze stróżami prawa i zostawia przeciwnika.

Redakcja Daily Bugle, następnego dnia. Ben Urich dowiaduje się, że magazyn, który spłonął poprzedniej nocy, należał, poprzez kilka firm do Wilsona Fiska. J. Jonah Jameson daje mu pierwszą stronę na napisanie o tym artykułu. Tymczasem do Petera dzwoni May, którą Midtown High powiadomiło, że jej siostrzeniec nie przyszedł dziś do szkoły. Parker mówi, że nie miał ochoty tam iść, więc poszedł do biblioteki i czytał książkę. Ciotka odpowiada, że musi chodzić na lekcje, i domyśla się, że to częściowo przez zerwanie z Mary Jane, więc będzie chciała o tym porozmawiać w domu. Potem Peter słyszy, jak Ben próbuje dodzwonić się do Wilsona Fiska, aby dowiedzieć się, co on ma do powiedzenia na temat spalenia jego magazynu, ale bez powodzenia. Parker denerwuje się, że znów słyszy o Kingpinie i że nikt się nim jeszcze nie zajął.

Wieża Fiska, później. Chwilę po tym, jak Spider-Man pojawia się na dachu budynku, Elektra wychodzi do niego i mówi mu, że Kingpin chce z nim porozmawiać. Pomimo obaw Peter schodzi do pokoju, gdzie czeka Wilson, który częstuje go pizzą, a potem pokazuje mu Daily Bugle, gdzie na pierwszej stronie chłopak jest nazwany złoczyńcą. Kingpin mówi, że ludzie czują do niego niechęć, ponieważ tak naprawdę nie chcą mieć bohaterów, którzy przypominają im o tym, że gdzieś tam są jednostki wybitne, które są lepsze od nich. Pomimo tego Spider-Man wciąż robi swoje, nie przejmując się tym i Fisk docenia jego zaangażowanie. Następnie pokazuje mu zdjęcie Hammerheada i mówi, że to on zabił Silvermane'a i spalił jego magazyn. Fisk mówi, że gangster chce przejąć jego interesy, podczas gdy on nie może się w nic angażować z powodu zainteresowania FBI jego osobą. Dodaje, że wie, gdzie Hammerhead nocuje, i poda Peterowi adres, żeby ten mógł się nim zająć i zapobiec dalszym aktom przemocy, podczas których coś może się stać zwykłym ludziom, których bohater tak bardzo chce bronić. Parker mówi, że nie będzie eliminował konkurentów Wilsona, ale ten odpowiada, że chłopak powinien myśleć o tym jak o kolejnym słusznym czynie i nie przejmować się, że przy okazji pomoże jemu. Widząc wahanie Spider-Mana, Kingpin namawia go, aby poobserwował Hammerheada i przekonał się, czy rzeczywiście chce pozwolić mu dalej działać tylko dlatego, że nie chce przysłużyć się swojemu innemu wrogowi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #80

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.