Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #82

Ultimate Spider-Man #82

Ultimate Spider-Man #82

"Warriors" - part 4

Postacie
Cytat

Spider-Man (do Black Cat): "Stop trying to stop me from asking you questions by kissing me... I'm not that stupid."

Streszczenie

Midtown High. Nauczyciel sprawdza obecność i odkrywa, że Petera Parkera znów nie ma na lekcji.

Chinatown. Hammerhead mówi Black Cat, żeby nie wtrącała się w jego sprawy, po czym strzela do Spider-Mana. Niestety dla niego, nie zauważa, że Peter zatkał lufę pajęczyną i broń wybucha, raniąc gangstera w rękę. Ten w odpowiedzi rzuca w kierunku granat w kierunku Parkera, który ucieka na dach budynku znajdującego się naprzeciwko i zabiera Black Cat ze sobą. Po wylądowaniu mówi Felicii, że myślał, iż Elektra ją zabiła [Ultimate Spider-Man #53], i będą musieli poważnie porozmawiać, ale najpierw musi zająć się Hammerheadem. Kiedy Spider-Man wygląda na ulicę, zauważa, że gangster zdążył uciec, a właściciel restauracji pokazuje go policjantom, którzy zaczynają do niego strzelać. Parker i Hardy decydują się wycofać, a na miejsce dociera kapitan De Wolfe, która powstrzymuje swoich podwładnych i pyta się, dlaczego strzelają do Spider-Mana, skoro starał się pomóc i to nie on rzucił granatem. Jeanne szybko rozstawia swoich ludzi każąc im zabezpieczyć teren i aresztować pokonanych przez Shang-Chi i Danny'ego Randa przestępców, wśród których jest Ox, który próbuje się tłumaczyć, że jest niewinny. Całą akcję nagrywa kamerą taksówkarz, Steven Grant.

Niedaleko. Black Cat całuje się ze Spider-Manem, który w końcu przerywa i pyta się kobiety, co się z nią działo od ich ostatniego spotkania. Felicia opowiada, że kiedy spadła z tarasu swojego mieszkania przebita sai Elektry, nie zginęła i nawet widziała, jak Peter jej szuka, co jej się podobało. Potem była zajęta dalszym działaniem przeciwko Kingpinowi i żałuje, że nie mogła widywać się z Parkerem, za którym bardzo tęskniła. Hardy mówi, że to ona doniosła FBI o powiązaniach Waltera Diniego z Fiskiem i jego organizacją, a potem, kiedy dowiedziała się o powrocie Hammerheada do Nowego Jorku, zaczęła go obserwować. Postanowiła pomóc mu zniszczyć Kingpina i miała z nim porozmawiać, ale zobaczyła, że grozi Spider-Manowi, dlatego się ujawniła. Peter mówi Black Cat, że Hammerhead też jest przestępcą, ale ona mówi, że ją interesuje tylko Fisk i nie przeszkadza jej, z kim się sprzymierzy, jeżeli tylko przyniesie jej to korzyść. A kiedy wreszcie zakończy swoją misję i pomści ojca, będzie mogła skończyć z byciem Black Cat i ona oraz Peter będą mogli pójść na randkę jak normalni ludzie. Parker, przestraszony natarczywością kobiety, mówi, że jest spóźniony i szybko zmyka, pozostawiając Felicię samą i zastanawiającą się, czy Spider-Man czegoś przed nią nie ukrywa i czy nie jest żonaty.

SoHo. Steven Grant wraca do swojego mieszkania, gdzie czeka na niego jego dziewczyna, Marlene Alraune. Kobieta nie wie, z którą z osobowości swojego chłopaka rozmawia: Stevenem, Marciem Spectorem czy Moon Knightem, i mówi mu, że w wiadomościach wspominano o bitwie w Chinatown, ale o nim nie. Grant odpowiada, że nie mieszał się do walki, tylko ją obserwował. Kiedy Marlene pyta się go, czy widział znów Spider-Mana, Steven zbywa ją.

Queens. Spider-Man wraca do domu, nie wierząc, jak pełny wrażeń dzień właśnie miał. Przyznaje, że bezpośredniość Black Cat przestraszyła go i tak naprawdę powinien był z nią zostać, zwłaszcza że nie chodzi już z Mary Jane, a Felicia ma nad nią tę przewagę, że poradziłaby sobie, gdyby znalazła się przez niego w niebezpieczeństwie. May wraca do domu i mówi Peterowi, żeby zamówił coś na kolację. Chłopak podchodzi do telefonu i zauważa, że na sekretarce jest jedna wiadomość. Kiedy okazuje się, że jest ona od jego wychowawcy, który powiadamia ciotkę, że Parker znów opuścił lekcje, kasuje ją.

Wieża Fiska. Kingpin i Dini oglądają reportaż z bitwy w Chinatown, w którym właścicielka jednego ze sklepów otwarcie mówi, że wcześniej takie rzeczy się nie zdarzały, ponieważ gangi bały się Wilsona, ale od czasu rozpoczęcia śledztwa FBI nikt ich nie kontroluje. Prawnik przeprasza Fiska, że z powodu jego osoby ma takie kłopoty, i mówi, że zrobi wszystko, aby mu pomóc. Kingpin cieszy się na te słowa i daje znak Elektrze, która zabija Diniego. Wilson każe jej pozbyć się ciała, a potem zamierza użyć jej do wyeliminowania swoich pozostałych wrogów, ponieważ nie pozostawili mu oni innego wyjścia.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #82

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.