Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #85

Ultimate Spider-Man #85

Ultimate Spider-Man #85

"Warriors" - part 7

Postacie
Cytat

Kingpin: "Spider-Man trusts you now."
Jeanne De Wolfe: "Yeah, guess he does. So, what do you want me to make him do for you?"

Streszczenie

Ulica przed domem Hammerheada. Policjanci patrzą na leżącego na radiowozie Spider-Mana i zastanawiają się, czy jeszcze żyje. Decydują się poczekać na wsparcie, ponieważ ktokolwiek jest w środku i poradził sobie z Parkerem, z nimi będzie mieć jeszcze łatwiej. Nagle Peter podnosi się, a policjanci obezwładniają go i chcą aresztować. Przerywa im kapitan De Wolfe, a potem każe zająć im się ustawieniem blokady zamiast człowiekiem, który jest po ich stronie.

W środku. Elektra uwalnia Hammerheada z sieci i mówi mu, że policja czeka na dole. Gangster stwierdza, że nie może zostać aresztowany, ponieważ jego przeszłość musi zostać tajemnicą i nikt nie powinien w niej grzebać. Decyduje się uciekać z kraju, co oznacza, że jego wcześniejsza umowa z Natchios jest nieważna. Hammerhead chce się również pozbyć świadków, więc próbuje zastrzelić Iron Fista, zapomniawszy, że skończyły się mu naboje. Elektra chwyta gangstera i raz po raz wbija mu sai w pierś.

Na zewnątrz. De Wolfe próbuje się dowiedzieć od Spider-Mana, co się dzieje, kiedy nagle przez okno budynku wypada Hammerhead. Peter szybko tworzy poduszkę z pajęczyny, która łagodzi upadek gangstera.

W środku. Elektra mówi pozostałym uwięzionym w sieci, że na szczęście dla nich nie ma czasu się nimi zająć. Kiedy zamierza wyjść tylnymi drzwiami, Black Cat uderza ją. Wściekła Natchios powala ją kopniakiem, chwyta za włosy i zamierza wbić w nią sai, ale nagle sama pada na podłogę. Zdziwiona Felicia zauważa, że w tyle głowy Elektry znajduje się jedno z ostrz Moon Knighta, który ostatkiem sił uratował jej życie. Grant traci przytomność.

Na zewnątrz. Ludzie De Wolfe przygotowują się do wtargnięcia do budynku, kiedy z okna wypada Elektra wyrzucona przez Black Cat. Jeanne decyduje, że policja musi wkroczyć natychmiast.

W środku. Felicia uwalnia Shang-Chi i Iron Fista, przepraszając ich za wcześniejszą zmianę stron. Danny chwyta ją za gardło i krzyczy, że powinna za to zginąć, ale jego przyjaciel mówi, że nie mają czasu i muszą uciekać. Po chwili do pomieszczenia wpadają policjanci dowodzeni przez De Wolfe, ale zastają już tylko ludzi Hammerheada i Moon Knighta.

Później. Z dachu budynku naprzeciwko Spider-Man przygląda się policjantom działającym w domu Hammerheada. Tam znajduje go Black Cat, na którą Peter jest zdenerwowany, ponieważ uważa, że stać ją na wiele, ale jej żądza zemsty zaślepia ją do tego stopnia, że staje po stronie kogoś takiego, jak Hammerhead. Felicia przyznaje, że popełniła błąd, przeprasza go i obiecuje, że się zmieni. Kiedy Parker chce iść do domu, Hardy zatrzymuje go i mówi, że jest gotowa zobaczyć, jak wygląda, i chce go pocałować. Black Cat zaczyna zdejmować maskę Spider-Manowi, który wie, że powinien ją powstrzymać, ale nie może się ruszyć. Kiedy Felicia wreszcie widzi twarz Petera, jest zaskoczona tym, że ktoś, z kim chciała się związać, jest jeszcze dzieckiem, i wymiotuje na jego kostium. Po chwili ucieka, pozostawiając zdziwionego Petera samego.

Wieża Fiska. Jeanne De Wolfe donosi przestępcy, że jeżeli Hammerhead obudzi się ze śpiączki, nie zostanie o nic oskarżony, ponieważ został zaatakowany we własnym domu. Kingpin mówi, że postara się zorganizować jakieś dowody. Policjantka opowiada również, że Elektra podczas walki przeszła na stronę jego rywala, ale teraz jest w ciężkim stanie i niewiele może zrobić, żeby ją ukarać. Moon Knight również jest w śpiączce, a jego odciski nie pasują do żadnych znajdujących się w systemie i De Wolfe podejrzewa, że może być byłym agentem CIA. Kingpin stwierdza, że bohaterowie w kostiumach coraz bardziej go drażnią, ale z tej afery wynikła przynajmniej jedna korzyść: Spider-Man ufa Jeanne i jeżeli poprosi go ona o coś, co przyniesie korzyść Fiskowi, on to zrobi.

Queens. W domu na Petera czeka May, która pyta się go, czy dzisiaj znów opuścił lekcje. Widząc, że chłopak zastanawia się nad odpowiedzią, ciotka mówi mu, że nie będzie tolerować kłamstw w swoim domu i jeżeli coś takiego się powtórzy, wyrzuci go.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #85

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.