Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #21

Hulk vol. 2 #21

Hulk vol. 2 #21

"The Best Laid Plans"

Postacie
Zapowiedź

Red Hulk zawiera sojusz z Bannerem oraz Skaarem, po czym atakuje główną siedzibę Intelligencii - ostatnie miejsce, jakiego ktokolwiek by się spodziewał. Przyszłość całych Stanów Zjednoczonych będzie zależała od tego, czy ten najniebezpieczniejszy z Hulków zatriumfuje. Szykuje nam się wstrząsająca konkluzja Fall Of The Hulks z gościnnymi występami Avengers, Fantastic Four oraz X-Men!

Cytat

Rulk: "Maybe he was surprised, I don't know. When a man can keep something pent up inside of him for as long as Banner has something that's as big and green and powerful as his alter ego he would've had to have earned one hell of a poker face. The thing is I could've turned out to be Adolf Hitler but given we were talking about Betty being alive I might just as well have been Papa Smurf."

Streszczenie

Jadłodajnia Sama, nieopodal Santa Fe, Nowy Meksyk. Dwa tygodnie temu. Śniadanie Bannera przerywa pojawienie się w knajpce Rulka. Bruce jest oczywiście przygotowany na to spotkanie. Aparatura, z którą się nie rozstaje, informuje go na bieżąco o poczynaniach teoretycznie wszystkich gamma istot w obrębie czterdziestu mil. Naukowiec powala olbrzyma z pomocą jednej ze swoich zabawek, która całkiem sprawnie stymuluje u Reda wylew. Doktor wyłącza urządzenie dopiero, gdy wijący się z bólu u jego stóp Hulk informuje go o tym, że jego żona żyje. W zamian za pomoc w odbiciu jej z rąk wroga Rulk prosi Bannera o pomoc w uratowaniu świata. Aby uargumentować i udowodnić swą dobrą wolę, zdradza Bruce'owi swoją prawdziwą tożsamość.

[Uwaga: Kolejne wydarzenia mają miejsce równocześnie z tymi przedstawionymi w Incredible Hulk #608 - nietendon]

Gdzieś w Wirginii. Dziś. Na znak Bannera Rulk wybija się ze wzgórza i ląduje na unoszącym się akurat ponad nim złotym helicarrierze S.H.I.E.L.D., który służy teraz za kwaterę główną Intelligencii. Czerwony ustawia na zegarku odliczanie od trzech minut, po czym przymocowuje urządzenie do torby podróżnej, którą cały czas nosił ze sobą. Pozbawiony wszelkiego bagażu, zagłębia się w mroczne, nieoświetlone korytarze kompleksu. Wkrótce dociera do komory, w której, zgodnie z jego informacjami, powinna być przetrzymywana Jen Walters. Nie jest. Sama kabina zaś jest potłuczona. Chwilę później Rulk zostaje zaatakowany przez MODOKa i Gammadroida Mad Thinkera. Robot pada już po chwili, jednak Tarleton z pomocą siły swojego umysłu szybko zdobywa przewagę nad Redem. Gdy do bijatyki dołącza jeszcze Cosmic Hulk, wynik może być tylko jeden.

Tymczasem wokół Hellcarriera zbierają się Avengers, Fantastic Four i X-Men. Czekają na jakiś sygnał od Bannera. Ten jednak nie nadchodzi. Cyclops decyduje się poprowadzić grupę zwiadowczą na pokład złotego kolosa. Gdy tylko herosi dostają się do środka, MODOK i Leader zamykają ich w niezniszczalnych celach. Wszystko idzie zgodnie z ich planem.

Rulk zostaje uwięziony i wystawiony na działanie promieni Cathexis Ray, dzięki którym on, jak i pilnujący go Samson, zdobyli swoje niezwykłe zdolności. Korzystając z bezpośredniego połączenia Hellcarriera z satelitami krążącymi wokół Ziemi, Intelligencia jest w stanie skierować pobraną z Reda energię w dowolne miejsce na planecie, z czego korzysta, tworząc olbrzymią armię czerwonych Hulków złożoną z ochotników A.I.M.. Pozostałe strumienie wysłane zostają w kierunku uwięzionych bohaterów.

Tymczasem odliczanie przy pozostawionej przez Rulka torbie kończy się, co jest znakiem dla siedzącego wewnątrz Deadpoola, że czas, aby z niej wyszedł i wkroczył do akcji. Tak też robi. Przy pomocy głowy Samsona rozbija komorę, w której przetrzymywany jest Red. Następnie nieostrożnie gmerając przy pęknięciu rozbija całą kopułę i uwalnia Czerwonego, jednocześnie wystawiając się na działanie promieniowania. Na efekty nie trzeba długo czekać. Wade przemienia się w Hulka tak, jak wszyscy inni. Wściekły Hulkpool przerzuca Rulka przez ścianę. Red próbuje tłumaczyć, że nie wiedział o tym, że to on ma posłużyć za źródło energii do produkcji armii Hulków. Nie dane jest mu jednak skończyć zdania. Na jego drodze stają Thor, Captain America, Cyclops, Invisile Woman, Thing, Human Torch, Ms. Marvel, Iceman i Storm. Wszyscy przemienieni w istoty Gamma.

Banner tymczasem zostaje podłączony do aparatury Liddleville...

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, teoretycznie humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Dario Brizueli. - nietendon]
 

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #21 Hulk vol. 2 #21 Hulk vol. 2 #21 Hulk vol. 2 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.